Dračičani propustili 2:0 i 3:1, Josipovčani slomili Forkuševčane tek u nastavku, Šokadija teško do bodova protiv Selčana, Marijan Žeravica za kondrićku pobjedu, HOŠK bolji od Gorjanaca, Polet slavio kući protiv Sloge, Radnički do bodova u Trnavi!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 5. KOLO

1:0 (0:0)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Osijek). Pomoćnici: Rajko Ač i Ivica Kedveš (publika). Strijelac: 1:0 Marijan Žeravica (88.).

REKORD: Zlatunić, Božidar Kedveš, Francem, Jackanić (24. Stipčević), Adam Kryk, Marić, Ambrušić, Josip Žeravica, Danijel Kedveš, Marijan Žeravica, Stanić.

MLADOST (I): Dolić, Kolar (41. Josip Lulić), Ivan Išasegi, Bauer, Lovrić, Mikloš, Jurić, Bošnjak Tadić (71. Dudaš), Mario Išasegi (55. Radočaj), Goran Išasegi.

Utakmica u Kondriću protekla je u čvrstoj igri obje momčadi. Kondrićani su mali terensku inicijativu, više prilika za gol, ali jednostavno napadači nisu bili raspoloženi. Domaćini su promašili puno prilika i to ih je umalo koštalo pobjede. Ipak, u samoj završnici, ivanovački branič zaustavio je u kaznenom prostoru loptu rukom, a sudac Ivan Kedveš pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Marijan Žeravica. Za minimalnu, ali zasluženu pobjedu Rekorda.

Dva kapetnaa: Marijan Žeravica (rekord) i Tihomir Lovrić (Mladost I)

4:0 (0:0)

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 200. Sudac: Filip Čota (Našice). Pomoćnici: Marko Tomić (Gorjani) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Kanisek ( 61.), 2:0 Josip Hulak (68.), 3:0 Habada (82.), 4:0 Habada (87.).

OMLADINAC (J): Brandis. Šlegl, Denis Brkić, Kocur, Enis Brkić, Kanisek, Josip Hulak (89. Alen Stuhli), Habada (89. Smolka), Mišetić (89. Dorijan Hulak), Kvasnovski (84. Pastva), Igor Stuhli ( 63. Denis Kristek). Trener: Šimo Živković.

JEDINSTVO: Barić, Ivan Juroš (67. Rašić; 80. Dalibor Paradžik), Krešimir Juroš, Dalibor Vočanec, Balabanić, Marjanović (46. Radočaj), Sekić, Blažević, Matković, Antonio Paradžik, Silvio Vočanec.

Prvo poluvrijeme Forkuševčani su se odlično branili, domaćini su imali više od igre, ali u završnici nisu pronašli put do Barićeve mreže. U nastavku susreta, prvih desetak minuta, gosti su imali dva prekida iz kojega nisu opasnije zaprijetili. Konačno, u 61. minuti domaći nisu došli do toliko željenoga gola. Ubačenu loptu iz kornera na drugoj je vratnici dočekao Kanisek i glavom zatresao forkuševačku mrežu. Nakon toga, Josipovčani su propustili iz kaznenoga udarca povećati vodstvo. Zlatko Kvasnovski promašio je cijeli gol. Ipak, josipovački napadi urodili su plodom u 68.minuti kada prekasnu akciju u kojoj su sudjelovali Zlatko Kvasnovski, Mišetić i Habada koji na drugoj strani pronalazi samoga Josipa Hulaka koji trese protivničku mrežu. U samoj završnici na svoje je došao Ante Habada. U 82.minuti prodao je dva lažnjaka protivničkim igračima i sam krenuo prema golu. Nije mu bilo teško zatresti mrežu. I točku na „i“ za josipovačku pobjedu u 87. minuti svojim drugim pogotkom stavio je Habada.

S nova tri boda Omladinac i dalje ostaje na prvom mjestu sa svih 15 bodova i podatkom da njihov golman Mateo Brandis punih 450minuta nije primio pogodak.

3:3 (0:2)

Široko Polje – Igralište NK  Hajduk. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Lipar (Đakovo).Pomoćnici: Josip Drenjančević (Đakovo) i Miroslav Bjelobrk (publika). Strijelci: 0:1 Grgić (33.), 0:2 Udovčić (36.), 1:2 Rudnički (54.), 1:3 Udovčić (60. – 11 m), 2:3 Stjepan Đambić (80.), 3:3 Gurdon (87.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević, Blažeković (51. Mandić), Ivan Bjelobrk, Ljubić, Rudnički, Ognjenović, Gurdon, Marko Bjelobrk, Veselinović (39. Kristijan Džambić), Josip Džambić (51. Stjepan Đambić).

DRAČICE: Sesar, Jezidžić (90. Petar Andričić), Šarčević, Mihalj, Iletić, Đurđević, Grgić, Tadić, Udovčić (71. Marko Andričić), Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić (81. Željko Čečura). Trener: Ivica Gavran.

Derbi u Širokom Polju protekao je u zanimljivoj igri obje momčadi. U prvom poluvremenu bolji su bili Dračičani koji su vodili s 2:0, a u nastavku susreta Širokopoljci su se u posljednjih desetak minuta s dva pogotka uspjeli spasiti od poraza.

Bolju igru Dračičani su naplatili u 33. minuti kada Ivan Grgić dovodi svoju momčad u vodstvo 1:0. Samo tri minute kasnije, Marijan Udovčić postiže drugi pogodak za vodstvo 2:0. Bio je to šoka za domaću momčad koja je jedva čekala odlazak na odmor kako bi se pribrali i u nastavku pokušali anulirati dračičku prednost. U nastavku su domaćini krenuli na sve ili ništa. U  54. minuti Matej Rudnički smanjuje prednost gostiju na 1:2, ali to nije poremetilo dračičku igru. U 63.minuti sudac Željko Lipar dosudio je kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 1:3 bio je Marijan Udovčić. I kada se činilo da će gosti odnijeti sva tri boda, u 80. Stjepan Džambić smanjuje rezultat na 2:3 da bi u 87., nakon pogreške gostujućega vratara Stjepan Gurdon izjednačio rezultat na 3:3.

0:4 (0:0)

Nogometaši Budućnosti na teren su istrčali s novim trenerom jer su suradnju s dosadašnjim Tiborom Novotnijem prekinuli. Ali, ni to nije pomoglo da izbjegnu novi poraz. U prvom poluvremenu bila je to izjednačena igra obje momčadi u kojoj nije bilo golova. Međutim, u nastavku Gašinčani su krenuli puno bolje, stvarali su prilike i na kraju zasluženo došli do pobjede. U 50. minuti Domagoj Ivić postiže vodeći pogodak za HOŠK, a nedugo nakon toga, udarcem s 25 metara Danijel Rac zabija eurogol za 2:0. tada je  gorjanska igra potpuno pala, a do kraja susreta Gašinačni postižu još dva pogotka. U 70. minuti Stjepan Milković pogađa s bijelo točke za 3:0, a konačnih 4:0 postavlja Danijel Rac.

Gašinčani slavili u Gorjanima

2:1 (1:1)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Krajina (Osijek). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Ivan Matić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Genda (7.), 1:1 Đurasović (32.), 2:1 Josip Damjanović (46.).

ŠOKADIJA: Marijanović, Bilić (59. Rendulić), Djaković, Matić, Pačarić, Josip Damjanović, Šunić (46. Josip Damjanović), Knežević (66. Marković), Čolić (71. Mašić), Ilija Degmečić, Đurasović (86. Bilobrk). Trener: Nikola Salopek.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Tomislav Aščić, Bagarić (82. Nađ), Marko Vardić, Mikloš (66. Ivić), Lipar (79. Jelačić), Vrtarić, Škalec, Borna Vardić (82. Kričanović), Genda, Bilić (65. Turić)

Nogometaši Šokadije sigurno su vjerovali da će puno lakše doći do pobjede protiv Selčana, ali prema prikazanoj igri, bilo je to puno teže od očekivanoga. Naime, gosti su veću sedmoj minuti šokirali domaćine. Tomislav Aščić ubacio je loptu u domaći kazneni prostor gdje se sam našao Matej Genda i pogađa Marijanovićevu mrežu. U prvom poluvremenu, igra je bila izjednačena, a u 32. minuti gosti su bili nezadovoljni jer smatraju da je sudac Josip Kedveš pogriješio. Naime, u kaznenom prostoru Šokadije našao se Borna Vardić kojega ruši domaći branič, ali za suca Kedveša to nije bila najstoža kazna. Odmah u sljedećem napadu, domaćini su izjednačili. Antonio Đurasović izašao je sam pred golmana Kovačića i mirno pogađa mrežu za 1:1. to je bio rezultat prvoga poluvremena.

Prvi domaći napad u drugom poluvremenu završio je pogotkom. Domaćini su prošli po boku, ubačenu loptu u kaznenom prostoru dočekao je Josip Damjanović kojemu nije bilo teško pogoditi selačku mrežu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Šokadija je puno teže od očekivanoga došla donova tri boda koja ih i dalje ostavlja sa stopostotnim učinkom – pet kola.

**********

Dvije su utakmice petoga kola Druge županijske nogometne lige odigrane u subotu. I obje su obilježili raspoloženi napadači. U Semeljcima je Mario Vuksanović postigao sva tri Poletova gola dok je u Trnavi Viškovčanin Zlatko Horvat četiri puta svladao trnavačkoga golmana za visoku pobjedu Radničkoga.

3:1 (1.1)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 50. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Filip Čota (Našice) i Josip Drenjančević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mario Vuksanović (6.), 1:1 Vragolović (26.), 2:1 Mario Vuksanović (57.), 3:1 Mario Vuksanović (70.).

POLET: Drenić, Mario Vuksanović (71. Drlić), Veber (79. Maričević), Brezinšak, Rebić, Marin Lučić (83. Gavran), Matej Lučić (52. Knežević), Vladimir Đuretković (46. Ivan Đuretković), Aničić, Filip Paradžik, Petar Paradžik.

SLOGA: Talavanić, Mihael Romac (73. Sremac), Gradištanac, Marić (63. Ertl), Josipović, Kleiner, Marin Penava, Kereši (67. Matošević), Ivan Romac, Vragolović (52. Sušić), Tominac. Trener: Miro Ivić.

U općinskom derbiju bodovi su pripali Semeljčanima. U prvom poluvremenu bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je svaka momčad postigla po jedan pogodak. Domaćini su već u šestoj minuti golom Marija Vuksanovića došli u vodstvo 1:0. Međutim rani pogodak nije poremetio igru Sloge. U 26. minuti Domagoj Vragolović postigao je pogodak za izjednačenje 1:1. Bio je to i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, na terenu je postojala samo jedna momčad, ona semeljačka. Domaćini su redali priliku za prilikom, ali su uspjeli postići samo dva pogotka. U 57.minuti Mario Vuksanović postiže svoj drugi pogodak za semeljačko vodstvo 2:1 da bi u 70. minuti svojim trećim pogotkom zaključio utakmicu za zasluženu pobjedu Poleta.

2:6 (0:3)

Trnava – Igralište Trnava. Gledatelja 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Željko Šekerija (Piškorevci) i Domagoj Krajina (Osijek). Strijelci: 0:1 Ivan Mikić (20. – ag), 0:2 Horvat (29.), 0:3 Kovač (40.), 0:4 Horvat (46.), 1:4 Turković (61.), 1:5 Horvat (78.), 1:6 Horvat (78.), 2:6 Renato Mikić (82.).

DINAMO (TR): Svilanović, Renato Mikić, Bertok (72. Matić), Darko Franjić, Turković, Vuković (78. Lovaković (64. Ivaković), Jambrec (46. Ivančević), Ivan Mikić.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bikić (46. Sesar), Jelečević, Marko Mijakić, Gudelj (60. Erceg), Radoš, Kovač, Lagator, Horvat, Domagoj Mijakić (78. Marić), Kvesić (49. Domagoj Ćurić; 61.Plavšić).

Viškovčani su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika. U Trnavi su s tri gola otišli na odmor i tako usmjerili utakmicu na svoj mlin. Prvi gol pao je već u 12. minuti kada Ivan Mikić šalje loptu u vlastitu mrežu. Raspoloženi Zlatko Horvat u 29.minuti postiže svoj prvi pogodak za vodstvo 2:0 da bi u 40. Danijel Kovač povisio rezultat na 3:0. To je bio i rezultat prvoga dijela utakmice.

Na samom početku drugoga poluvremena, točnije u 46. minuti, Zlatko Horvat po drugi puta trese trnavačku mrežu. Tada su i domaćini počeli nešto igrati, a otvorena igra donijela im je i pogodak. U 61. na 1:4 smanjio je Josip Turković. Raspoloženi Zlatko Horvat u 78. minuti postigao je svoj hat-trick i tako. Niti to nije bilo dovoljno viškovačkom napadaču pa je u 78. minuti i četvrti puta zatresao Svilanovićevu mrežu. U 82. Renato Mikić postiže drugi trnavački gol za konačnih 2:6.