Ovo ljeto donijelo je još jednu veliku vijest za đakovački nogomet – Karlo Išasegi, 24‑godišnji desni branič rodom iz Đakova, potpisao je ovog ljeta dvogodišnji ugovor s hrvatskim prvoligašem Slaven Belupom, čime je postao još jedan Đakovčanin koji će se okušati u najvećem rangu hrvatskog nogometa.
Put prema vrhu
Išasegi je nogomet počeo trenirati u HNK Đakovo Croatiji, a prvi ozbiljniji korak napravio u vinkovačkoj Cibaliji. Nakon uspješne juniorske sezone prešao je u omladinski pogon Osijeka, a seniorsko iskustvo stjecao je putem posudbi u Belišću, Hrvatskom dragovoljcu te Cibaliji, u kojoj je proveo četiri sezone.
U lipnju 2023. otišao je u mostarski Velež, gdje je protekle sezone odigrao 24 utakmice (18 u prvenstvu, 4 u Kupu i 2 u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu) prije sporazumnog raskida ugovora.
San od malih nogu
Kroz razgovor za službene kanale kluba, Išasegi je izjavio kako mu je iznimno drago što je “napokon ostvario san” te potpisao za hrvatskog prvoligaša. Istaknuo je:
“Uvijek mi je bila želja zaigrati našu prvu ligu. Dobio sam priliku i zahvalan sam na tome.”
Dodao je da je prelazak u Koprivnicu prilika “da se nametne i pomogne momčadi u ostvarivanju što boljeg rezultata”. Naglasio je važnost kvalitete trenera i klupske strukture te da se želi dokazati i izboriti mjesto u prvoj postavi.
Igor Kretonić
Foto: Slaven Belupo FB