Odigrano je 14. kolo Lige NSĐakovo:

Gabrijel Markić srušio Vučevčane

SLAVONAC (Đ) – VUČEVCI 2:0 (0:0)

Đurđanci. Igralište: Đurđanci. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 1:0 Markić (65.), 2:0 Markić (81.).

SLAVONAC: Josip Marinović, Pavo Marinović, Kolar, Miroslav Birkić (80. Bibković), Begović, Josip Birkić, Markić, Bošnjaković, Topić, Carević, Schmidt (58. Pavo Marinović).

VUČEVCI: Krajina, Dančo (75. Sučić), Erceg, Verhas, Rimac (46. Blažeković), Ivan Topalović, Pilipović, Ante Topalović, Stjević, Mitrović, Sesar.

Da nogomet može ponekad biti nepredvidiv potvrdila je utakmica u Đurđancima gdje je posljednji Slavonac slavio protiv trećeplasiranih Vučevaca. Naime, u prvih 45 minuta gosti su gospodarili terenom, stvorili su pet izglednih prilika, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

U nastavku utakmice domaćini su u nekoliko navrata pokazali da i oni znaju zaprijetiti golmanu. U 52. minuti ubačenu loptu na desetak metara glavom je uputio Gabrijel Markić, ali lopta je otišla preko gola.

Pet minuta kasnije stopostotnu priliku imali su Vučevčani. Domagoj Sesar probio se po lijevoj strani, došao na rub kaznenoga prostora i kada je trebao naciljati u gol, njegov udarac završava visoko preko gola.

U 65. minuti domaćini dolaze do toliko željenoga gola. Strijelac za 1:0 bio je Gabrijel Markić koji je i bio stalna prijetnja protivničkome golu. Gosti su tada krenuli na sve ili ništa ostavljajući tako puno prostora domaćim napadačima. U 81. minuti Gabrijel Markić postaje junak utakmice. Svojim drugim pogotkom donosi prvu prvenstvenu pobjedu svojoj momčadi.

Mrzovićani preskočili Drenjance

NAPRIJED (M) – ZRINSKI (D) 3:0 (2:0)

Mrzović. Igralište Mrzović. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Marčićević (30.), 2:0 Mravunac (42.), 3:0 Turšćak (11m – 59.).

NAPRIJED: Orečić (85. Žmegač), Jurišić, Kalić (80. Dominik Podhraški), Majić (82. Kalić), Rendulić (70. David Podhraški), Matić, Joskić (46. Frković), Vidinović, Mravunac, Turšćak, Marčičević.

ZRINSKI: Šajkunović, Kajtar (55. Labudić), Petrić (53. Mačinković), HrvojePetrović, Ikić (65. Krivošić), Žemberi, Milošević (80. Brkić), Domagoj Petrović, Kušić, Majačić, Fehir.

Nogometaši Naprijeda zasluženo su došli do nova tri boda i tako na tablici pretekli svoje današnje protivnike. Nakon početnoga ispitivanja snaga, u 30. minuti domaćini dolaze u vodstvo. Strijelac za 1:0 bio je Dino Marčičević. Pred kraj prvoga poluvremena Mrzovićani su pdoebaljli svoje vodstvo. Strijelac je bio iskusno Ivan Mravunac. Sredinom drugoga dijela Naprijed postiže i treći pogodak čime definitivno rješava pitanje pobjednika. Strijelac iz kaznenoga udaraca bio je Josip Turšćak.

Velebit bolji od Dinama

Potnjani. Igralište: Potnjani. Sudac: Filip Čota (Đakovo). Strijelci: 1:0 Volarević (15.), 2:0 Volarević (73.), 3:0 Bičanić (84.).

VELEBIT: Rukavina, Šlegl, Volarević (88. Kovač), Gondžo (87. Širajčić), Bešlić, Agatić, Henc (66. Grgačević), Mario Djak-Skeledžija, Pop, Denis Djak-Skeledžija, Bičanić.

DINAMO: Jeleč, Kisegi, Teo Stojaković, Prevoznik, Krsnik (79. Livnjak), Milohanić (69. Vedran Stojaković), Tunuković, Gregić (69. Pernar), Stojanović (74. Vađon), Brdarić, Blatančić (74. Pataran). Trener: Davor Lacković.

Nakon početnih petnaest minuta ispitivanja snaga, Potnjanci dolaze u vodstvo. Igrala se točno 15. minuta kada je Leon Pop probio bok i šalje povratnu loptu prema ivanu Voalreviću kojemu nije bilo teško poslati ju u mrežu.

Najbolju priliku gosti su imali u 28. minuti kada njihov napadač puca preko gola iako je gol bio prazan. U 31. minuti domaći golman Rukavina spašava svoju momčad obranivši snažan udarac s dvadesetak metara. Do kraja prvoga dijela i domaćini su izveli slobodan udarac iz opasne zone, ali golman Jelač bio je na mjestu.

U drugom poluvremenu najveći dio igre odvijao se na sredini terena. U 49. minuti domaćini pogađaju stativu. Domaćini su stvorili dosta izglednih prilika, ali su gosti na vratima imali raspoloženoga Jeleča koji je obranio niz udaraca prema svome golu. Ipak u 72. minuti Potnjanci dolaze do drugoga gola. Opet je asistent Leon Pop, a strijelac Volarević. U 84. minuti gosti ostaju s igrače manje jer je drugi žuti karton (preoštar start) zaradio Teo Stojaković. U tim je trenucima Velebit postigao i treći pogodak. Strijelac je bio Igor Bičanić.

Zasluženo slavlje Velebita.

Remi dvije Mladosti

MLADOST (L) – MLADOST (I)  0:0 (0:0)

Lapovci. Igralište: Lapovci. Sudac: Mario Vuković (Đakovo).

MLADOST (L): Kovačević, Mario Senčanin, Jurišić (26. Bikić; 65. Bugarin), Josip Ivančević, Davor Senčanin, Vedran Veselinović, Slaven Ivančević, Balabanić, Križanović (46. Vuković), Nikica Veselinović (80. Januš), Liović (90. Gabrić).

MLADOST (I): Drobina, Radočaj, Dudaš (70. Bošnjak), Josip Bauer, Đuro Bauer (46. Gajski), Lulić, Jurić, Andrić, Pitlović, Goran Išasegi, Ivan Išasegi. Trener: Dražen Higeli.

Ovo više nije slučajno, Lapovčani ovoga proljeća igraju jako dobro što su uostalom na svojoj koži osjetili i nogometaši imenjaka iz Ivanovaca. Tijekom cijeloga susreta bila je to tvrda utakmica u kojoj nije bilo previše prilika za gol tako da su mreže ostale netaknute.

Prema prikazanoj igri podjela bodova realan je ishod dvaju Mladosti.

Kešinčani opravdali ulogu favorita

SLAVONAC (SD) – KEŠINCI 0:2 (0:2)

Preslatinci – Igralište Školski vrt. Sudac: Ivan Kedveš (Đakovo9. Strijelci: 0:1 Toni Žeravica (19.), 0:2 Doko (36.).

SLAVONAC (SD): Pakši, Babić, Tomislav Barušić, Marko Barušić, Antonio Barušić, Štefančić (68. Mihaljević), Poljarević, Budžaki, Zorbas (46. Matković), Kedveš, Tomislav Barušić.

KEŠINCI: Šajkunić, Peler (75. Ćaleta), Krešimir Juroš, Ivan Juroš, Mijakić, Vojnović (55. Šerbedžić), Ravnjak, Miličić (46. Katilović), MIjačević, Doko (81. Brnjetić), Žeravica.

Vodeća momčad lige Kešinci rutinski su odradili posao u Preslatincima protiv Slavonca iz Slatinika Drenjskoga i tako upisali u trinaestu uzastopnu pobjedu. U prvom poluvremenu dva su ključna detalja koja su dovela do gostujuće pobjede.

U 19. minuti Toni Žeravica postigao je vodeći pogodak na kojega su se domaćini žalili smatrajući da je postignut iz zaleđa. Međutim, sudac Ivan Kedveš pokazao je rukom na centar što je značilo da su gosti došli u vodstvo. Nakon toga, igra se preselila na sredinu terena da bi u 36. minuti gosti iz jedne dobro organizirane akcije došli u vodstvo 2:0. Ubačena je lopta s lijeve strane u domaći kazneni prostor, u gužvi se najbolje snašao Dario Doko koji s osam metara propucava domaću obranu i golmana Zdenka Pakšija.

U drugom poluvremenu gosti su rutinski sačuvali stečenu prednost i tako opravdali ulogu favorita u ovom susretu.

Izvor|Foto: DJ Sport/Miro Šola