Natjecanje su ovoga vikenda započeli i županijski drugoligaši odigravši kolo prepuno pogodaka.

Šokadija prošla Semeljce, Josipovčani podarili “devetku” Radničkome, Gorjanci utrpali osam komada Dinamu, Hajduk šest Selčanima, Dračičani pet Ivanovčanima, Silvio Vočanec donio slavlje Forkuševčanima, Kondrićani bolji od Gašinčana!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 1. KOLO

POLET – ŠOKADIJA 1:2 (1:0)

Svoju prvu utakmicu u Drugoj županijskoj ligi Semeljčani su otvorili protiv starih poznanika iz Strizivojne. Iako su domaćini nastupili bez dva važna igrača Đuretkovića i Aničića u  prvih 45. minuta su vodili 1:0, a jedini strijelac bio je Mario Vuksanović.

U nastavku susreta, gosti iz Strizivojne imali su više od igre, stvarali su prilike, uspjeli golom Antonija Đurasovića doći do izjednačenja. U samoj završnici, točnije u 80. minuti,  Šokadija je uspjela postići drugi pogodak vrijedan tri boda. Strijelac je bio Marko Damjanović.

DRAČICE – MLADOST (I) 5:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971.. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Šekerija (Piškorevci). Pomoćnici: Domagoj Krajina (Osijek) i Josip Drenjančević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Domagoj Krizmanić (36.), 2:0 Željko Čečura (49.), 3:0 Udovčić (55.), 4:0 Željko Čečura (60.), 5:0 Škalić (88.).

DRAČICE: Cikač, Jezidžić (77. Marko Čolić), Šarčević, Iletić, Đurđević, Marko Andričić, Tadić, Udovčić (83. Toni Duvnjak), Željko Čečura (73. Škalić), Ivan Krizmanić (83. Jukić), Domagoj Krizmanić (67. Totić). Trener: Ivica Gavran.

MLADOST (I): Dolić, Dudaš, Ivan Išasegi, Mikloš (74. Radočaj), Bauer, Lulić, Jurić, Bošnjak, Tadić (67. Drobina), Mario Išasegi, Goran Išasegi (85. Kolar). Trener: Dražen Higeli.

Ono što su Dračičani najavili, to su i ostvarili: visokom pobjedom otvorili su prvenstvo i tako već na startu dali do znanja da ih zanima samo borba za sam vrh. Doduše, u prvih 45 inuta Ivanovčani su se dobro držali i primili su samo jedan pogodak. U 36. minuti vodstvo domaćinu donio je Domagoj Krizmanić.

Međutim, u samo deset minuta nastavka, Dračičani su postigli čak tri pogotka i time riješili pitanje pobjednika. Najraspoloženiji je bio Željko Čečura koji je u 49. minuti domaćine doveo u vodstvo 2:0, da bi u 55. „stari lisac“ Marijan Udovčić postigao teći pogodak. Igra Mladosti raspala se, a to koristi Željko Čečura  koji postiže svoj drugi, a dračički četvrti pogodak. U samoj završnici susreta u listu strijelaca upisuje se i Davor Škalić za konačnih 5:0. Visoka i zaslužena pobjeda igrača trenera Ivice Gavrana.

JEDINSTVO (F) – SLOGA 1:0 (1:0)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 100.  Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Mario Vuković (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelac: 1:0 Silvio Vočanec (20.).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Ivan Juroš, Dalibor Vočanec, Balabanić, Marjanović, Aščić (30. Antonio Paradžik), Blažević, Matković, Silvio Vočanec, Bježančević (62. Radočaj).

SLOGA: Talavanić, Gradištanac (70. Ertl), Ivan Romac, Ivan Josipović, Matošević (62. Kereši), Kleiner (46. Sušić), Nikolić, Marin Penava, Goran Josipović (70. Mihael Romac), Vragolović, Kordić. Trener: Miro Ivić.

Povratnici u drugoligaško društvo nogometaši Jedinstva iz Forkuševaca na otvaranju sezone upisali su vrijednu pobjedu koja će im zasigurno dati i dodatni elan za nastavak prvenstva. Ključni trenutak dogodio se u 20.minuti kada je Silvio Vočanec zatresao Talavaničevu mrežu za 1:0. Na kraju se pokazalo da je to bio odlučujući trenutak utakmice koji je domaćinima donio prvo prvenstveno slavlje.

REKORD – HOŠK 2:1 (1:0)

Na teškom i raskvašenom terenu nogometaši Rekorda bolje su se snašli i došli do prve prvenstvene pobjede. U prvom poluvremenu Kondrićani su vodili 1:0 da bi na kraju slavili s 2:1. Jedini strijelac za Gašinčane bio je Stjepan Milković.

OMLADINAC (J) – RADNIČKI 9:0 (8:0)

Josipovac – Igralište Drljak. Gledatelja: 150. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Krešimir Marković (Đakovo) i Elko Crn (Selci Đakovački). Strijelci: 1:0 Kvasnovski (7.), 2:0 Igor Stuhli (11.), 3:0 Habada (15.), 4:0 Habada (22.), 5:0 Habada (25.), 6:0 Igor Stuhli (28.), 7:0 Kvasnovski (38. – 11 m), 8:0 Habada (43.), 9:0 Igor Stuhli (82.).

OMLADINAC (J): Brandis (53. Alen Gavljak), Denis Brkić, Batorek (46. Kolarik), Kocur, Enis Brkić, Kanisek, Mišetić (46. Alen Stuhli), Habada, Šlegl (46. Josip Hulak), Kvasnovski (46. Smolka), Igor stuhli. Trener: Šimo Živković.

RADNIČKI: Drenjančević, Erceg (46. Bikić), Antonio Lagator, Radoš, Goran Lagator, Marko Mijakić, Luka Drenjančević, Marić, Horvat, Domagoj Mijakić, Sesar (46. Kvesić).

Josipovčani su do nogu potukli Viškovčane. U prvih pola sata već je bilo 6:0 što dovoljno govori o otporu nogometaša Radničkoga. Seriju golova otvorio je sedmoj minuti kapetan Zlatko Kvasnovski, a zatim su se redali Igor Stuhli, pa zatim tri puta zaredom Habada, za 6:0 Igor Stuhli, iz kaznenoga udarca Zlatko Kvasnovski, a poluvrijeme je osmim pogotkom zaključio Habada, svojim četvrtim zgoditkom.

U nastavku susreta, bilo je to samo odrađivanje posla. Tek pogodak Igora Stuhlija u 83. minuti za konačnih 9:0. Trener Šimo Živković može biti izuzetno zadovoljan današnjom igrom jer Josipovčani su opet pokazali daće biti jedna od najefikasnijih momčadi lige. A to, naravno, vole gledatelji koji su svoje ljubimce ispratili sa spontanim pljeskom.

HAJDUK (ŠP) – OMLADINAC (ĐS) 6:0 (4:0)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Hrvoje Lovrić (Đakovo) i Valentino Barišić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Veselinović (15.), 2:0 Marko Bjelobrk (25.), 3:0 Mandić (30.) 4:0 Gurdon (34.), 5:0 Blažeković (59.), 6:0 Gurdon (66.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Kristijan Džambić (60. Jelenčić), Blažević, Blažeković, Ivan Bjelobrk, Ljubić, Mandić (64. Vinko), Ognjenović (82. Mejdanac), Gurdon (86. Meznarić), Marko Bjelobrk, Veselinović (80.Horvat). Trener: Igor Mandić.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Zvonimir Aščić, Tomislav Aščić, Marko Vardić, Jelačić, Mikloš, Vrtarić, Ivić, Bagarić, Brataljenović (81. Stjepan Vardić), Stjepan Vardić (88. Nađ).

Još jedan favorit – nogometaši Hajduka upisali su visoku pobjedu. Već u prvih pola sata Širokopoljci su imali vodstvo 3:0 i već je tada bilo jasno da će pobjeda ostati na domaćem terenu. Prvi se u listu strijelaca upisao Matej Veselinović, a svoj prvi službeni gol za Hajduk postigao je Marko Bjelobrk. U 25. minuti za 3:0 pobrinuo se igrač-trener Igor Mandić, a do prvoga poluvremena upisao se i prvi „topnik“ Stjepan Gurdon.

U nastavku susreta, domaćini su s još dva pogotka došli do visoke pobjede. Strijelci su bili Borna Blažeković i, po drugi puta, Stjepan Gurdon.

BUDUĆNOST – DINAMO (TR) 8:0 (4:0)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Osijek) i publika. Strijelci: 1:0 Babić (11.), 2:0 Mikulandra (19.), 3:0 Mijo Gregić (35.), 4:0 Mijo Gregić (40.), 5:0 Grgić (51.), 6.0 Matej Pavić (73.), 7:0 Ručević (81.), 8:0 Matej Pavić (83.).

BUDUĆNOST: Bunoza (57. Bosi), Jakov Paradžik, Željko Grgić, Crnojević (79. Davor Perić), Kelava, Marko Paradžik, Mijo Gregić (63. Ručević), Babić, Anto Grgić, Bruno Gregić (61. Matej Pavić), Mikulandra (68. Jukić). Trener: Tibor Novotni.

DINAMO (TR): Lovaković, Matić (57. Grigić), Bartoš, Dario Franjić, Habada, Holbik, Mikić (46. Ivančević), Turković, Stipić, Josip Franjić, Vuković.

Nogometaši Budućnosti uspješno su krenuli u novo prvenstvo. Do nogu su potukli goste iz Trnave podarivši im u svakom poluvremenu po četiri gola. Gorjanska serija krenula je vrlo rano, već u 11.minuti Domagoj Babić trese Lovakovićevu mrežu. Samo osam minuta kasnije Matej Mikulandra povećava vodstvo na 2:0, a Mijo Gregić dovodi svoju momčad do 3:0. Do odlaska na odmor Gorjanci su postigli i četvrti pogodak, strijelac je bio po drugi puta Mijo Gregić.

Niti jaka kiša nije poremetila domaću momčad. Istim ritmom nastavili su i u drugom poluvremenu. Anto Grgić otvorio  je seriju petim pogotkom, a dva se puta u listu strijelaca upisao Matej Pavić. Jedan pogodak postigao je Bruno Gregić.