Svi klubovi iz Đakovštine ostvarili su pobjede u 6. kolu Prve županijske nogometne lige. Slavonija je na domaćem terenu pobijedila Baranju, Ratar je pobijedio Olimpiju, Torpedo je pobijedio Slavonca iz Tenje, dok je Mladost slavila na gostovanju u Osijeku protiv Metalca.

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 6. KOLO

Goran Uzelac srušio i Baranjce!

3:2 (1:2)

Punitovci – Igralište Na vodopadu. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Škrobić (Osijek). Pomoćnici: Tomislav Keglević (Našice) i Toni Kontrec (Osijek). Strijelci: 0:1 Mesar (16.), 1:1 Kedmenec (26. – ag), 1:2 Bolšec (32.), 2:2 Vranić (56. – 11 m), 3:2 Uzelac (90.).

SLAVONIJA (P): Begović, Perić (58. Uzelac),  Poljarević, Veverec, Klepo, Tadijan, Perak, Kerovec, Škorvaga, Bešlić (37. Vranić), Vinko (70. Štigler). Trener: Goran Uzelac.

BARANJA-BELJE: Palinkaš, Kedmenec (58. Dizdarević; 76. Đurin), Džambas, Šisl, Balukčić, Bat, Mesar, Dedić, Bolšec, Bujadinović, Getto.

Odličnu nogometnu predstavu vidjeli su navijači u Punitovcima. Dvije momčadi koje gaje napadački nogomet, postigle su pet pogodaka, Baranjci su dva puta vodili , Punitovčani stizali, i na kraju, golom trenera-igrača Gorana Uzelca u sudačkoj nadoknadi došli do sva tri boda.

Gosti su se prvi radovali u 16. minuti. Ubačenu loptu iz kornera, na prvoj vratnici propustio je baranjski napadač, a ona je iznenadila golmana Begovića. Taj pogodak nije poremetio igru domaće momčadi. U 20. minuti Poljarević se sam našao pred golmanom Palinkašem, ali on njegov udarac brani. Nakon toga, Perak pogađa prečku, a u 2 6.minuti domaćini dolaze do izjednačenja. Nakon slobodnog udarca lopta dolazi do Vevereca koji iskosa s 18 metara šutira, ali lopta od braniča Kedemenca mijenja smjer i završava u mreži. Dakle, autogolom Punitovčani dolaze do 1:1. Gosti nastavljaju s otvorenom igrom koja im donosi novo vodstvo. Igrala se 32. minuta kada su Punitovčani od suca Škrobića tražili prekršaj, međutim taj trenutak iskoristio je Bolšec i sam krenuo prema Begoviću. Njegov udarac s ruba kaznenoga prostora bio je neobranjiv za domaćega golmana. Domaćini napadaju, a u 35. minuti Veverec po drugi puta pogađa prečku.

Na drugom mjestu – NK Slavonija Punitovci

U nastavku susreta, Punitovčani su bolju igru okrunili izjednačenjem. U  56. minuti Perak je pobjegao svojim čuvarima, srušen je u kaznenom prostoru, a sucu Škrobiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator bio je Josip Vranić.

Nakon toga, Punitovčani su imali još dvije stopostotne prilike, ali  Vranićev udarac golman Palinkaš brani, a Kerovec puca pored gola.

Da sreća prati hrabre, a posebice trenera-igrača Gorana Uzelca potvrdila je sudačka nadoknada. Precizna lopta Vranića pronašla je na drugoj stativi Gorana Uzelca koji glavom trese baranjsku mrežu za 3:2. Samo desetak sekundi kasnije sudac Škrobić označio je kraj utakmice, a slavlje Slavonije nastavilo se i nakon sučevog zvižduka.

Ovom pobjedom Slavonija se probila na drugo mjesto, odmah iza satničke Mladosti.

Bošnjaković pogodio za tri boda!

1:0 (1:0)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 300. Sudac: Antun Bošnjak (Harkanovci). Pomoćnici: Manuel Jugović Črnkovci) i Darijan Kovačević (Donji Miholjac). Strijelci: 1:0 Bošnjaković (35.).

RATAR: Barić, Bošnjaković, Batinić, Brzaj, Blaškić (88. Rakušić), Liščević (90. Vukadin), Horvat (86. Mišević), Abramović, Mišić, Križanović, Bekić (72. Šekerija). Trener: Josip Mišić.

OLIMPIJA: Antunović, Uglješić, Bilandžija, Žaper, Lucić (88. Stražanac), Česir, Vidović, Mijatović, Karanović, Ljubas, Ilišević (.53. Juka). Trener: Miro Samardžić.

U najavi utakmice trener Piškorevčana Josip Mišić upozoravao je da je Olimpija odlična momčad koja može pobijediti bilo kojega protivnika. Upravo takva bila je utakmica na Kozinom trgu: teška, borbena, ali i neizvjesna do samoga kraja. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 35. minuti kada je akciju po desnoj strani pokrenuo Florian Abramović, ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, Josip Mišić glavom je loptu prebacio na drugu stativu gdje je uklizao Ivan Bošnjaković i zakucao loptu u osječku mrežu. Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

Tri boda protiv “ljubičica” -ŠNK Ratar

U nastavku susreta, Piškorevčani su imali još dvije izgledne situacije. U prvoj je Križanović odlično ubacio loptu do Ivice Horvata koji glavom puca pored gola. Nekoliko minuta kasnije, ponovo je Horvat šutirao glavom, ali opet pored osječkih vrata.

U posljednjih desetak minuta Osječani su krenuli na sve ili ništa; vršili su pritisak prema Čolićevom golu. Ubacivali su lopte u kazneni prostor, ali piškorevačka obrana danas je posao odradila bez ijedne pogrješke.

Trener Josip Mišić kratko je komentirao novu pobjedu svoje momčadi: “Točno smo za jedan gol bili bolji od današnjega protivnika koji se u Piškorevcima pokazao kao  odličan protivnik”.

Kuševčani teže od očekivanoga do bodova!

2:1 (0:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 100. Sudac: Berislav Sudar (Bizovac). Pomoćnici: Deni Grofelnik (Valpovo) i Kristijan Novosel (Gat). Strijelci: 0:1 Vladić (22. – 11 m), 1:1 Cicvarić (47.), 2:1 Josip Čuić (81.).

TORPEDO: Vuksanović, Bošković, Andrić (46. Mislav Ivanda), Delić, Josip Čuić, Klemen, Radoš (85. Dino Čuić), Blažević (57. Sito), Branimir Ivanda, Bašić (75. Stjepan Kušević), Cicvarić (57.Antinac). Trener: Josip Milardović.

SLAVONAC (T): Perković, Asan, Nikolčić, Grgić, Nikolčić, Bilušić, Vladić, Podunavac, Bogović (61. Musa), Kanski, Lišnić.

S obzirom da su nogometaši Slavonca nalaze na posljednjem mjestu, Kuševčani su teže od očekivanoga došli do pobjede kojom su prekinuli mini niz od dva poraza.

Kao da je postala praksa da Torpedo prvo mora gubiti, a onda krenuti s nogometom. Tako je bilo i protiv Slavonca koji je u 22. minuti došao u vodstvo. Ubačena lopta s dvadesetak metara u kaznenom prostoru pogodila je Marka Delića u ruku, a sudac Berislav Sudar opravdano je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Bruno Vladić. Nakon toga, Kuševčani su krenuli puno agresivnije prema protivničkom golu, ali na vratima je bio odlični Mislav Perković koji je obranio nekoliko teških udaraca. Na kraju, i jedni i drugi su na odmor otišli s gostujućim vodstvom 1:0.

U drugoj minuti nastavka, Torpedo je došao do poravnanja. Napadač Mile Blažević krenuo je prema golu, a gostujući golman Perković povukao ga je za dres što je vidio glavini sudac i pokazao na bijelu točku. Za 1:1 siguran je bio Marin Cicvarić. To je bio poticaj da domaćini sve karte bace u napad. Akcije su se redali, ali odlični Petrović branio je gotovo i nemoguće. U jednom napadu čak je tri puta spašavao svoj gol. Ipak, u završnici susreta, Torpedo je došao do tri boda. Povratna lopta došla je do Josipa Čuića koji sa osam metara zakucava loptu u tenjsku mrežu.

Mladost protiv Metalca učvrstila vrh!

1:3 (0:2)

Osijek – Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Nikola Bančić (Poganovci) i Ivan Radačić (Donja Motičina). Strijelci: 0:1 Novoselić (5.), 0:2 Bojanović (35.), 1:2 Tomas ( 63.), 1:3 Drmić (90.).

METALAC: Tonček, Kraljević, Salamun (35. Vlajčić), Jularić, Šimašek, Vujeva, Zekić, Tolić, Bekavac, Lešić (30. Duka; 45. Smoljanović), Tomas. Trener: Zdenko Glumac.

MLADOST (ĐS): Čolić, Bikić (60. Akrap), Totić, Svalina, Novoselić (84. Subašić), Žonka, Denić, Radnić (70. Drmić), Grbeša (69. Bošković), Bojanović, Vardić. Trener: Ivan Denić.

Nogometaši Mladosti odradili su uspješno još jedan zahtjevan zadatak. Iz Osijeka su se vratili sa sva tri boda i tako sačuvali prvo mjesto.

Već u petoj minuti Satničani su se veselili. Marin Vardić pobjegao je po desnoj strani čuvaru Šimašeku, njegov udarac golman Tonček brani, ali na loptu natrčava Ivan Novoselić i trese osječku mrežu. Domaćini su prvi puta zaprijetili u 15. minuti kada  Lešić ubacuje loptu s lijeve strane, Bekavac šutira pored gola. U 24. minuti Neven Grbeša puca s ruba kaznenoga prostora, ali golman Tonček loptu izbacuje u korner. Bikić ubacuje loptu, Grbeša glavom puca, ali osječki branič izbacuje loptu s gol crte.

Ivan Novoselić odlično se snalazi u ulozi zadnjega veznoga igrača. To je potvrdio u 30. minuti kada je milimetarski točnom loptom proigrao Vardića koji puca, ali Tonček brani. U 35. minuti Mladost dolazi u vodstvo 2:0. Raspoloženi Vardić probio je desni bok, ponašao Bojanovića kojemu nije bilo teško sa sedam metara pogoditi protivničku mrežu. Samo dvije minute, kasnije Novoselić “lažnjakom“ vara svoga čuvara, puca, ali lopta završava na spojnici. U 42. minuti Žonka izvodi slobodan udarac s  25 metara, ali golman brani.

Na samom početku drugoga dijela Grbeša krade loptu domaćem braniču, puca s ruba kaznenoga prostora, ali preko gola. Dvije minute kasnije Grbeša pronalazi Bikića koji vraća povratnu loptu prema Novoseliću čiji udarac Tonček brani. U 63. minuti Metalac smanjuje rezultat na 1:2. Kraljević je prošao po lijevoj strani, pronalazi Ivana Tomasa koji glavom matira Čolića. Samo četiri minute kasnije, domaćini su mogli doći do izjednačenja. Bekavac izvodi korner, Tolić puca glavom, ali Čolić je bio na mjestu. U 72. minuti Satničani su mogli riješiti utakmicu. Bojanović je pravovremenom loptom u kontru izbacio Akrapa, međutim, mladi napadač puca ravno u golmana. Ipak, u posljednjoj minuti Mladost potvrđuje pobjedu. U kontru je krenuo Stipanović koji pronalazi Bojanovića, a satnička „osmica“ u kazneni prostor izbacuje Drmića koji mirno šalje loptu pored osječkoga vratara. Za konačnih 3:1.