Jučer su sezonu započeli klubovi iz Đakovštine odigravši prvo kolo Kupa NS Đakovo. Mladost iz Satnice Đakovačke pobijedila u Josipovcu, Torpedo „torpedirao“ Rekord, Slavonija iz Punitovaca očekivano slavila u Trnavi, dok je Strizivojna, teže od očekivanog, nakon jedanaesteraca, pobijedila u Budrovcima. HOŠK i Budućnost iz Gorjana prošli dalje bez borbe.

HOŠK – MLADOST (I)  3:0

U subotu su Gašinčani trebali ugostiti momčad Mladosti iz Ivanovaca u okviru prvoga kola Kupa NS Đakovo. Međutim, Ivanovčani su odustali  od natjecanja tako da su Gašinčani bez borbe prošli u drugo kolo

OMLADINAC (J) – MLADOST (ĐS)  0:1 (0:1)

Josipovac Punitovački – Igralište Drljak. Gledatelja: 150. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Ivan Ivanović (Jurjevac). Strijelac: 0:1 Novoselić (13.).

OMLADINAC (J): Brandis, Josip Vavra (46. Kolarik), Batorek (57. Alen Stuhli), Kocur, Kanisek, Kristek, Šlegl (85. Dani Smolka), Habada, Mišetić (57. Igor Smoljo), Kvasnovski, Igor Stuhli. Trener: Šimo Živković.

MLADOST (ĐS): Čolić, Bikić, Totić (46. Akrap), Subašić, Majstorović, Bošković (68. Davor Svalina), Novoselić, Barišić (86. Ante Barišić-Jaman), Grbeša (57. Mirko Svalina), Bojanović, Vardić (60. Radnić). Trener: Marko Barišić.

Da će utakmica u Josipovcu biti neizvjesna bilo je jasno svima. Omladinac se nadao da će na svom terenu iznenaditi Satničane, a igrači Mladosti na krilima odličnih igara očekivali su prolaz dalje.

Nogometaši Mladosti u prvom su poluvremenu imali više od igre i veći posjed lopte. Takav odnos snaga donio im je i rano vodstvo. Ivan Novoselić iskoristio je poklon dodavanje protivničkoga igrača i preciznim udarcem pogodio Brandisovu mrežu.

U nastavku utakmice, Josipovčani su igrali puno bolje, bili su ravnopravan protivnik. Imali su tri slobodna udarca s 25 metara, međutim, niti jedan nije završio iza Čolićevih leđa. U drugom poluvremenu i Satničani su imali dvije stopostotne prilike, ali golman Brandis zaustavio je satničke napadače.

SLAVONIJA (B) – ŠOKADIJA  3:5 (1:1; 1:1)

Budrovci – Igralište NK Slavonija. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Krajina (Piškorevci). Pomoćnici: Željko Šekerija (Piškorevci) i Ivan Lulić (Kuševac). Strijelci: 1:0 Šimo Zetović (34.), 1:1 Mato  Damjanović (44.).

SLAVONIJA (B): Jurić, Kretonić, Štimac, Šimo Zetović, Mižurić, Kladarić, Martinović (85. Petrović), Djaković, Kolić, Slobođanac, Bunarkić (22. Nemet.). Trener: Željko Jančikić.

ŠOKADIJA: Marijanović, Marko Damjanović (45. Šunjić), Djaković (65. Mario Damjanović), Matić, Mandarić, Marković, Mato Damjanović, Knežević, Mašić (45. Ilija Degmečić), Josip Damjanović, Đurasović. Trener: Nikola Salopek.

Nogometaši Šokadije tek su nakon jedanaesteraca izborili pravo nastupa u drugom kolu Kupa. U Budrovcima su imali velikih problema protiv Slavonije koja je odigrala odličnu utakmicu i favorizirane protivnike do kraja držala u neizvjesnosti. Budrovčani su prvi došli u vodstvo: u 34. minuti Šimo Zetović doveo je domaćine u vodstvo, ali do kraja prvoga poluvremena gosti su izjednačili golom Mate Damjanovića. U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka tako da je o pobjedniku odlučivala lutrija jedanaesteraca. Za Budrovčane penale nisu zabili Mižurić i Kolić.

Treba napomenuti kako se i ove sezone nastavlja prokletstvo koje prati Budrovčane. Naime već u 22. minuti zbog loma ruke igru je morao napustiti domaći igrač Šimun Bunarkić. Bunarkić je prevezen u Osijek gdje je kasno navečer imao operaciju i ovim putem želimo mu brz oporavak.

SLAVONAC (Đ) – BUDUĆNOST 0:3

I utakmica u Đurđancima nije odigrana jer su domaćini predali utakmicu bez borbe. Tako su Gorjanci osigurali nastup u drugom kolu Kupa.

DINAMO (TR) – SLAVONIJA (P) 0:3 (0:2)

Trnava – Igralište Kratine. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Drenjančević (Đakovo) i Elko Crn (Selci Đakovački). Strijelci: 0:1 Štefančić (11.), 0:2 Vinko (30.), 0:3 Perak (63.).

DINAMO: Svilanović, Januš (70. Marko Ivaković), Nikolić, Dario Franjić, Habada, Josip Franjić, Katalenić, Vuković, Turković, Holbik, Marko Lovaković. Trener: Dražen Janković.

SLAVONIJA (P): Domagoj Marinović, Ivan Perić (51. Matej Lučić), Poljarević, Veverec (65. Matković), Tadijan, Uzelac (46. Štigler), Josip Perak (75. Getoš), Janković, Štefančić, Škorvaga, Vinko (80. Burek). Trener: Goran Uzelac.

Novi županijski prvoligaš iz Punitovaca rutinski je odradio posao u prvom kolu Kupa NS Đakovo. U Trnavi je već u prvih pola sata dao do znanja tko je gazda na terenu. U 11. minuti Antun Štefančić postigao je prvi pogodak za vodstvo Slavonije, a u 30. minuti Ivan Vinko povećao je vodstvo na 2:0. U nastavku susreta, točku na „i“ trećim golom stavio je Josip Perak, za siguran prolaza Punitovčana u drugo kolo.

TORPEDO – REKORD 12:0 (4:0)

Kuševac – Igralište Lipa.Gledatelja:150. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Ivan Kedveš i Josip Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Cicvarić (19.), 2:0 Milardović (37.), 3:0 Mislav Ivanda (39.), 4:0 Bašić (45.), 5:0 Blažević (47.), 6:0 Bašić (61.), 7:0 Branimir Ivanda (74.), 8:0 Branimir Ivanda (76.), 9:0 Blažević (78.), 10:0 Branimir Ivanda (80.), 11:0 Blažević (82.), 12:0 Nikolić Kovačić (90.).

TORPEDO: Vinković, Bošković, Mislav Ivanda (79. Nikolić Kovačić), Delić, Babić (4. Josip Čuić), Cicvarić, Milardović (46. Klemen), Bašić ( 62. Stjepan Kušević), Branimir Ivanda, Sito (46. Blažević), Radoš. Trener: Josip Milardović.

REKORD: Zlatunić, Sekereš, Francem, Barić (46. Jakšić), Božidar Kedveš, Drmić ( 50. Adam Kryk), Ambrušić, Danijel Kedveš, Žeravica, Stanić, Marić. Trener: Miro Aračić.

Prema očekivanju, nogometaši Torpeda plasirali su se u drugo kolo Kupa NS Đakovo. Protiv Kondrićana opravdali su ulogu favorita, a utakmicu su iskoristili i kao dobar šuterski trening, jer su kuševački napadači čak 12 puta zatresli mrežu Roberta Zlatunića. Najučinkovitiji su bili Branimir Ivanda i Mile Blažević s po tri pogotka, dva gola postigao je Tomislav Bašić, a po jednom su se u listu strijelaca upisali: Marin Cicvarić, Josip Milardović i Mislav Ivanda. Posebno raduje posljednji pogodak Stjepana Nikolića Kovačića koji se nakon operacije koljena i rehabilitacije s desetak minuta vratio nogometu i postigao pogodak.