Ovog vikenda odigrano je 17. kolo 2. ŽNL Đakovo.

Mario Vuksanović riješio Šokadiju

POLET – ŠOKADIJA 2:0 (2:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mario Vuksanović (9 – 11 m), 2:0 Mario Vukasnović (25.).

POLET: Miro Vuksanović, Tanasić (70. Knežević), Rebić, Gradištanac, Ivan Đuretković (87. Rašić), Mario Vuksanović, Petar Paradžik (82. Gavran), Ćosić, Pilić, Radonić (83. Penava), Doko.

ŠOKADIJA: Šen, Kristijan Djaković, Bilić, Marković, Nikola Andrijević (46. Josip Damjanović) Đurasović, Milinović, Jakobović, Matić, Mašić (73. Mišić), Bilobrk (59. Matej Andrijević). Trener: Josip Kunce.

Nogometaši Poleta ostvarili su drugu proljetnu pobjedu. Protiv Šokadije presudilo je domaće iskustvo jer su Semeljčani iskoristili svoje dvije prilike i u prvih pola sata došli do prednosti koju gosti nisu ugrozili.

Već u devetoj minuti domaćini su poveli. U jednoj gužvi u kaznenom prostoru srušen je Mario Vuksanović, a sudac Slaven Florijančić pokazao je na bijelu točku. Sam Vuksanović uzeo je loptu i prevario gostujućega golmana Tomislava Šena. I nakon vodstva domaćini su pritiskali goste. Priliku za povećanje imali su u 18. minuti kada su pogodili stativu. Bolju igru Semeljčani su potvrdili u 25. minuti kada su postigli drugi gol. S desne strane ubačena je lopta u kazneni prostor, na pravom se mjestu našao Mario Vuksanović koji glavom trese gostujuću mrežu. Do kraja prvoga poluvremena gosti se nisu oporavili od početnoga šoka tako da nisu zaprijetili semeljačkom golmanu Miri Vuksanovću.

U nastavku utakmice Semeljčani zadovoljni vodstvom prepustili su terensku inicijativu gostima koji su imali veći posjed lopte, ali nisu stvorili neku izgledniju priliku za pogodak. Domaćini su čekali svoju priliku iz kontre, ali do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Tako nakon dva odigrana proljetna kola, nogometaši Poleta mogu biti zadovoljni jer su osvojili maksimalnih šest bodova i tako nastavili pratiti vodećega trojca na tablici. Šokadija je, unatoč porazu, pokazala da će ovo proljeće biti neugodan protivnik bez obzira igrali u Strizivojni ili u gostima.

Stipo Markić i Željko Kladarić napunili gorjansku mrežu

SLAVONIJA (B) – BUDUĆNOST 6:0 (5:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Klepo (6.), 2:0 Markić (18.), 3:0 Željko Kladarić (29.), 4:0 Željko Kladarić (38.), 5:0 Markić (45.), 6:0 Markić (74.).

SLAVONIJA (B): Matej Jurić, Drenjančević (73. Zdunić), Klepo, Marko Zetović, Tilli, Ivan Kladarić (55. Tomislav Sito), Valentin Sito, Nikolić, Markić (83. Bunarkić), Karlo Sito (74. Dorić), Željko Kladarić (58. Novaković). Trener: Branko Nikolić.

BUDUĆNOST: Novotni, Ivanović, Pražak, Paradžik, Babić, Mikulandra, Penava, Radić, Marko Paradžik, Pavić, Palcer.

Nogometaši Slavonije naplatili su prošlotjedni poraz u Koritini i gostima iz Gorjana podarili čak šest golova. Doduše, treba biti iskren da su Gorjanci došli s dosta problema u Budrovce, bez nekoliko ozlijeđenih igrača, pa je tako i trener-igrač Tibor Novotni morao obući golmanski dres i stati na gorjanska vrata. Gorjanci su  bili svjesni da teško mogu iznenaditi vodeću momčad lige tako da su postavili igru kako bi preživjeli ovo gostovanje.

Bila je to jednosmjerna ulica u kojoj su domaćini od samoga početka imali terensku inicijativu i već u prvih pola sata došli su do vodstva od 3:0 čime su praktički riješili i pitanje pobjednika. Već u šestoj minuti tresla se gorjanska mreža. Valentin Sito ubacio je loptu iz kornera, a u kaznenom prostoru Ivan Klepo glavom pogađa mrežu. Za 2:0 vidjeli smo akciju Alena Drenjačevića i njegovo ubacivanje s desnoga boka, lopta je došla do Stipe Markića koji s osam metara pogađa za 2:0. U 29. minuti Željko Kladarić izveo je slobodan udarac, a lopta je pored iznenađenoga golmana Novotnija završila u golu. Drugim pogotkom Željko Kladarić najavio je gostujući teški poraz. Budrovačka vezna linija dubinskom loptom pronašla je Željka Kladarića koji izlazi sam pred gostujućega golmana i pored njega šalje loptu u mrežu. U posljednjoj minuti prvoga dijela vidjeli smo i peti pogodak. Stipo Markić oduzeo je loptu gostujućem stoperu i sam krenuo prema golu. Lagan zadatak za budrovačkoga napadača.

U nastavku utakmice, domaćini zadovoljni visokim vodstvom, odigrali su koliko je trebalo. U takvoj igri postigli su još jedan pogodak. Igrala se 74. minuta kada je Tomislav Sito ubacio loptu, a glavom Markić pogađa malu mrežicu. Nakon toga, trostruki strijelac Stipo Markić napustio je igru, a da je bilo publike zasigurno bi dobio dug i zaslužen pljesak.

Ovom pobjedom Slavonija i dalje čuva prvo mjesto s 41 bodom.

Na krilima Tiborca Trnavčani razbili Slogu

DINAMO (TR) – SLOGA 6:1 (3:0)

Trnava – Igralište Kratine. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Hrvoje Orešković (Đakovo) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Benić (21.), 2:0 Tiborc (44.), 3:0 Tiborc (45.), 3:1 Varičak (48.), 4:1 Nikolić (56.), 5:1 Benić (67.), 6:1 Tiborc (83.).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić (74. Šarčević), Bartoš, Čmelješević, Petrović, Vuković, Tiborc, Benić (71. Ivaković), Balabanić, Stipić (68. Drmić), Kazalenić.

SLOGA: Kovač (46. Josip Drenjančević), Sušić (46. Luka Drenjančević), Pačarić, Romac, Mlinarević, Josipović, Matošević (72. Štibi), Varičak, Marin Penava (64. Vedran Penava), Bronzović, Vidić (68. Marić).

U sudaru dviju momčadi koje su s različitim raspoloženjem krenule u jesenski dio prvenstva domaćini su do nogu potukli Korićane. Naime, Trnavčani su u prvom proljetnom kolu doživjeli poraz u Forkuševcima, Sloga je na svom terenu porazila vodeću Slavoniju (4:3). Očito da su se nogometaši Sloge ispuhali u prošlotjednoj pobjedi tako da su u Trnavi pali gotovo bez ispaljenoga metka.

U prvih dvadeset minuta domaćini su promašili nekoliko izglednih prilika. U 21. minuti gosti su pogriješili izbacivši loptu iz svoga peterca, međutim, loptu je presjekao Benić i postiže vodeći pogodak. Put do pobjede Dinamu je olakšao protivnički igrač Ivan Mlinarević koji je u 27. minuti dobio drugi žuti karton (prvi zbog preoštroga starta, a drugi zbog prigovora). U samoj završnici prvoga poluvremena Trnavčani su postigli dva pogotka. U 44. minuti Tiborc je prešao i golmana Kovača te se s loptom ušetao u mrežu. Samo minutu kasnije Tiborc postiže i drugi pogodak čime je utakmica praktički bila riješena.

Početkom drugoga dijela gosti su golom Varičaka smanjili rezultat na 1:3 i time vratili kakvu-takvu neizvjesnost. Nakon ubačene lopte iz kornera u domaćem kaznenom prostoru najbolje se snašao Varičak koji je ubacio loptu u trnavačku mrežu. U 56. minuti nogometaši Dinama izveli su odličnu akciju: započeo ju je Tiborc koji pronalazi Čmelješevića, a ovaj ju prosljeđuje do Nikolića. Plava „dvojka“ nije imala težak zadatak za 4:1. Raspoloženi Tiborc bio je asistent za peti pogodak. S lijeve stane ubacuje loptu do Benića koji zabija svoj drugi pogodak. Točku na „i“ stavio je najbolji igrač susreta Davor Tiborc. U 83. minuti izveo je slobodan udarac s 25 metara i pogađa stranu na kojoj je bio golman Josip Drenjančević.

Jednostavno, u domaćim redovima sve je djelovalo kao najbolji švicarski sat, a svakako najbolji igrač utakmice bio je Davor Tiborc koji je davao ton igri i postigao hat-trick.

Josip Fehir pogodio za prvi dračički poraz

VINOGRADAR – DRAČICE  1:0 (0:0)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Josip Fehir (50.).

VINOGRADAR: Kovačević, Toman, Grgačević, Kolarik, Lucijak, Brajković (85. Pražak), Labak, Kerovec, Josip Fehir, Zorbas (90. Šakota), Bičanić. Trener: Dražen Fehir.

DRAČICE: Cikač, Tadić (70. Magić), Šarčević (65. Udovčić), Petar Andričić, Kokalović, Đurđević (78. Lovrić), Kušević (80. Gavran), Žulj (60 Habada), Marko Andričić, Domagoj Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

Derbi susret u Mandićevcu završio je domaćom pobjedom. Tako su „vinogradari“ nanijeli prvi prvenstveni poraz Dračicama pa tako nakon 17 odigranih kola nema više neporaženih momčadi u ligi. I opet je ključni čovjek u domaćoj pobjedi Josip Fehir koji je u 50. minuti postigao vodeći pogodak što će se na kraju pokazati i ključnim trenutkom utakmice.

Nakon teškoga poraza u Strizivojni „vinogradari“ su se uspjeli vratiti i nastaviti niz nepobjedivosti na domaćem terenu. Ovom pobjedom nanijeli su prvi poraz otkako je trener Šimo Živković na dračičkoj klupi i time im stvorili zaosatattak od šest bodova u odnosu na Budrovčane.

Utakmica je, kako se i očekivalo, protekla u tvrdoj i borbenoj igri u kojoj se nije umiralo u ljepoti već se više vodilo računa kako sačuvati svoj gol.

Domaćini su čekali svoju priliku iz kontre, a Dračičani su imali tri odlične prilike, ali ponovo se pojavio problem realizacije. Po desnoj strani prošli su Dračičani, dodali loptu do Marka Andričića koji prima loptu u kaznenom prostoru, okreće svoga čuvara i odlučujućem trenutku ne zahvaća loptu kako treba i ona je jednostavno domigoljila do golmana Kovačevića. U drugoj situaciju isti igrač bio je u još boljoj situaciji. S tridesetak metara sam se uputio prema golu i pucao ravno u golmana Kovačevića.

Početkom drugoga poluvremena, točnije u 50. minuti, dogodio se trenutak odluke. U dračičkom kaznenom prostoru loptu je primio Josip Fehir, majstorski se ogradio i pored svoga čuvara šutirao u donji desni kut Cikačeve mreže.

Nakon toga, igra se preselila pred mandićevački gol. Dračičani su imali još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. U prilikama su bili Petara Andričić čiji udarac glavom završava u Kovačevićevom naručju. I Marko Andričić puca glavom, ali lopta se od zemlje odbija i odlazi pored gola. Do kraja utakmice „vinogradari su se uspjeli obraniti i sačuvati minimalnu prednost koja im je donijela tri boda i odlazak na šestu poziciju drugoligaške tablice. Uz strijelca Josipa Fehira kojemu je ovo 17 prvenstveni gol, najbolji igrač bio je golman Renato Kovačević koji je u nekoliko navrata doista odlično reagirao i spašavao svoj gol.

Viškovčani u završnici slomili Rekord

RADNIČKI – REKORD 6:1 (1:1)

Viškovci – Igralište Viškovci. Sudac: Filip Čota (Đakovo). Pomoćnici: Matej Dorić (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Karin (4.), 1:1 Premužić (34.), 2:1 Domagoj Mijakić (57.), 3:1 Horvat (65.), 4:1 Peša (76.), 5:1 Horvat (78. – 11 m), 6:1 Horvat (82.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Goran Lagator (78. Martinović), Luka Drenjančević, Marko Mijakić, Stjević (82. Torić), Karin, Domagoj Mijakić, Gudelj (57. Bašić), Horvat (84. Kovač), Peša, Perić (50. Erceg).

REKORD: Medved, Tomislav Kryk, Francem, Adam Kryk, Premužić, Božidar Kedveš, Josip Aničić, Žeravica, Hortig, Saček, Jakšić.

Konačni rezultat mogao bi zavarati sve one koji nisu gledali utakmicu Radničkoga i Rekorda. Konačnih 6:1 sugerira visoku pobjedu domaćina, ali ona je ostvarena daleko teže nego to pokazuje rezultat.

U prvom poluvremenu domaćini su ranim pogotkom (4. minuta) Jurica Karina poveli 1:0 i tada se činilo da će domaćini brzo slomiti kondrički otpor. Međutim, igrači u zeleno-bijelim dresovima iskoristili su svoje iskustva i u 34. minuti došli do poravnanja rezultata. Strijelac za 1:1 bio je Igor Premužić. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavu utakmice domaćini su imali veći posjed lopte i terensku inicijativu što im se isplatilo u 57. minuti kada Domagoj Mijakić dovodi Radnički u vodstvo 2:1. Utakmica se prelomila kada su Viškovčani postigli treći pogodak. Igrala se 65. minuta kada je Zlatko Horvat postigao treći gol, a gosti su žestoko prosvjedovali zbog zaleđa. Taj gol izazvao je žestoku reakciju gostujućega stopera Marija Francema koji je zbog prigovora dobio crveni karton. Uz manjak igrača, u gostujućim redovima ponestalo je i snage tako da je nakon toga sve bilo lakše za domaćine. Uslijedila su još tri pogotka za konačnih 6:1. U 76. minuti u listu strijelaca upisao se Marko Peša, a samo dvije minute kasnije Zlatko Horvat iz kaznenoga udarca postiže i peti pogodak. Konačnih 6:1 postigao je svojim trećim pogotkom Zlatko Horvat u 82. minuti.

Ovom pobjedom Radnički definitivno bježi iz opasne zone i s 14 bodova nalazi se na dvanaestom mjestu. Velikih problema imat će Rekord jer će voditi tešku borbu s Gorjancima. Obje momčadi imaju po deset bodova.

HOŠK bez problema protiv Forkuševčana

HOŠK – JEDINSTVO 4:1 (2:1)

Gašinci – Igralište Lipovice. Sudac: Marin Bibković (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Silvio Vočanaec (10.), 1:1 Mirko Svalina (19.), 2:1 Živković (35.), 3:1 Kust (59.), 4:1 Šimunović (90.).

HOŠK: Grubešić, Ivica Rac (77. Bošković), Nerovčić, Franjić, Ante Barišić-Jaman, Jezidžić (77. Ilijov), Hrgić, Živković (84. Janjušić), Kust (84. Kusulja), Danijel Rac, Svalina (66. Šimundić). Trener: Stjepan Milković.

JEDINSTVO: Barić, Šiško, Milošević, Šušak, Petrović (86. Lončarević), Perkvoić, Matković, Bježančević, Vočanec, Dalibor Paradžik (77. Duvnjak), Tribuljak.

Nogometaši HOŠK-a nakon osvojenoga boda protiv Dračiča upisali su tri planirana boda na domaćem terenu. Doduše, Forkuševčani su ih u desetoj minuti iznenadili vodećim pogotkom, ali brzo su to domaćini anulirali. Jedini izlazak pred gol Forkuševčanima je donio vodstvo. Duga lopta preletjela je cijelu gašinačku obranu, na pravom se mjestu našao Silvio Vočanec koji s ruba kaznenoga prostora loptu šalje pod gredu.

Brzo su domaćini izjednačili. Igrala se 19. minuta kada se u listu strijelaca upisao povratnik u momčad Mirko Svalina. Ubačena lopta iz kornera, u velikoj gužvi, došla je do Svaline koji s pet metara ubacuje loptu iza Barićevih leđa. Za 1:1. Nakon toga uslijedila je dominacija HOŠK-a koja je donijela rezultata u 35. minuti. Mirko Svalina uputio je s pedesetak metara dubinsku loptu, uslijedila je pogrješka gostujućega stopera koju koristi Živković i zabija za domaće vodstvo. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

I u nastavku utakmice vidjeli smo dominaciju igrača trenera Stjepana Milkovića. U 59. minuti Josip Kust povukao je loptu s centra igrališta, uputio udarac s dvadesetak metara i pogodio malu mrežicu. U posljednjih petnaestak minuta domaći je trener u igru uveo mladoga šesnaestogodišnjega Stjepana Ilijova koji je odlično asistirao za četvrti pogodak. Uputio je točnu dubinsku loptu prema Marku Šimundiću koji šalje loptu pod prečku nemoćnoga golmana Barića.

Ovom pobjedom HOŠK i dalje drži peto mjesto s 30 bodova, samo četiri boda manje od Poleta i pet od Dračica.

O ambicijama HOŠK-a kratko je rekao trener Stjepan Milković: „Ukoliko uspješno prođemo sljedeće gostovanje u Koritni, možemo se uključiti čak i u borbu za drugo mjesto što bi bio veliki uspjeh za našu momčad. Danas smo pokazali karakter jer smo nakon primljenoga gola odlično reagirali i brzo anulirali njihovu prednost te došli do visoke i zaslužene pobjede.“

Borbeni Selčani zasluženo do boda protiv Hajduka

OMLADINAC (ĐS) – HAJDUK (ŠP) 0:0

Đakovački Selci – Igralište Brana. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Goran Ivić (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo).

OMLADINAC (ĐS): Lilić, Zvonimir Aščić (46. Tomislav Aščić), Jakab (74. Ivić), Kričančić, Jambrec, Mikloš (46. Krešo Jelačić), Škalec, Genda, Ivan Aščić, Davidović (46. Marin Vardić), Vrtarić.

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Ljubić, Labak, Ognjenović, Petrušić, Stjepan Đambić (64. Mišetić), Gurdon, Bošković, Blažeković (81. Perak), Šarić (77. Rudnički). Trener: Stipo Šušak.

Očito da će proljetni dio prvenstva biti jako zanimljiv, barem što se tiče borbe za naslov prvaka. Naime, nakon iznenađujućega poraza u prošlom kolu Slavonije iz Budrovaca u Koritni i remija Dračica protiv HOŠK-a, u ovom kolu za iznenađenje su se pobrinuli mladi nogometaši Omladinca koji su odigrali neriješeno protiv drugoplasiranoga Hajduka iz Širokoga Polja.

Selačka mladost uspjela je sačuvati svoju mrežu protiv iskusnijih gostiju iz Širokoga Polja. U prvom poluvremenu bila je to čvrsta utakmica u kojoj su obje momčadi imale po nekoliko izglednih prilika za pogotke. U petoj minuti gosti su sami izašli pred domaćega golmana, ali Lilić je pokazao svoju vrijednost. Gosti su imali nešto veći posjed lopte, ali jednostavno nisu pronašli put do protivničke mreže. Hajduk nije iskoristio izgledne prilike, a u izglednim situacijama bili su Stjepan Đambić i Petričušić. U drugom poluvremenu Hajduk je pojačao ritam i sve više pritiskao domaću obranu ne bi li učinila kakvu pogrješku koja bi bila kažnjena. Gosti su imali nekoliko izglednih prilika, ali ova nedjelja jednostavno nije bila njihov dan. I domaćini su dva puta opasno zaprijetili golmanu Mariju Iviću.

U 65. minuti na jedanaest metara od gola našao se Jakab, umjesto da puca prema golu on pokušava proigrati Gendu, a to su gostujući braniči spriječili. U 75. minuti domaćini su imali najbolju priliku utakmice. Genda je sam izašao pred golmana Ivića, ali nije se najbolje snašao i prilika je propala. U 80. minuti nakon starta nad Gurdonom sudac Lovrić opravdano je kapetanu domaćih Škalecu pokazao drugi žuti karton i put svlačionice. Gosti su u posljednjih desetak minuta sve bacili u napad, ali nisu pronašli put do selačke mreže.

Nakon devedeset minuta odlične i sadržajne igre mreže su mirovale. I jedna i druga strana potvrđuje da je podjela bodova, prema viđenome, najrealnija opcija.

Ovim remijem Hajduk iz Širokoga Polja i dalje čuva drugo mjesto s 36 bodova, pet manje od vodeće Slavonije, ali s utakmicom manje. Selčani se s osvojenim bodom nalaze na sedmom mjestu s 23 boda koliko ima ispred njih i Vinogradar.