Budrovčani podarili “petardu” Slogi, Selčani uvjerljivi protiv Rekorda, Radnički bolji od Gorjanaca, remiji u Mandićevcu i Trnavi, Dračicama bodovi u Gašincima, Polet deklasirao Slavonca!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

OMLADINAC (ĐS) – REKORD  4:1 (1:1)

Đakovački Selci – Igralište Đakovački Selci. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 0:1 Zlatko Aničić (9.), 1:1 Škalec (42.), 2:1 Borna Vardić (49.), 3:1 Matej Genda (68.), 4:1 Škalec (75.).

OMLADINAC (ĐS): Kričančić, Majstorović, Marin Vardić, Mario Kričančić, Škalec, Borna Vardić (71. Turić), Jakab (21. Sekić), Mikloš, Genda, Vrtarić, Aščić.

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Francem, Balabanić (71. Gabrijel Kedveš), Stanić, Đuretković, Josip Aničić (42. Jackanić), Marijan Žeravica, Zlatko Aničić, Tremboš, Danijel Kedveš.

Nogometaši Omladinca na otvaranju su prvenstva pokazali zavidnu borbenost i pripremljenost koja im je donijela visoku i zasluženu pobjedu. Doduše, domaću je publiku već u devetoj minuti dočekao „hladan tuš“ jer je Zlatko Aničić Kondrićane doveo u vodstvo 1:0. Sve do 42. minuti domaćini su se „tražili, imali terensku inicijativu, ali nikako nisu mogli anulirati gostujuće vodstvo. I samo tri minute prije kraja prvoga dijela Pavo Škalec zabija za toliko željeno izjednačenje.

U nastavku utakmice, točnije u 49. minuti, Borna Vardić dovodi domaćine u vodstvo 2:1. Nakon toga, igra Rekorda se raspala, fizički više nisu mogli parirati rastrčanim Selčanima koji su s još dva pogotka došli do pobjede. U 68. Matej Genda postiže treći, a točku na „i“ u 75. minuti svojim drugim golom stavlja Pavo Škalec.

RADNIČKI – BUDUĆNOST 3:0 (2:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 150. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Zlatko Horvat (8.), 2:0 Zlatko Horvat (19.), 3:0 Stipe Gusić (77.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bašić (87. Matković), Zorić (72. Antonio Lagator), Marko Mijakić, Domagoj Mijakić, Goran Lagator, Luka Drenjančević (83. Sabadi), Stipe Gusić, Zlatko Horvat (87. Bikić), Erceg (79. Perić), Sesar.

BUDUĆONOST: Čengićć, Jakov Paradžik, Keglović, Željko Grgić, Bilušić, Babić (53. Mikuandra), Mijo Gregić, Radić (65. Šimić), Salamon, Brodar, Bekić.

Ovo je trebala biti utakmica dvije momčadi koji svakako sebe vide u gornjem dijelu tablice. Međutim, moramo priznati da su Gorjanci pomalo razočarali jer su praktički izgubili utakmicu „bez ispaljenoga metka“. Ranim golom (8.) Zlatka Horvata domaćini su nagovijestili da ih zanima samo pobjeda. Isti igrač je u 19. minuti drugim pogotkom postavio konačni rezultat prvoga dijela.

U nastavku utakmice većinom se igralo na sredini terena, a Viškovčani su iskoristili još jednu prigodu koju su pretvorili u treći pogodak. Strijela je bio Stipe Gusić.

SLAVONIJA (B) – SLOGA 5:0 (2:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Lulić (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Valentin Sito (18.), 2:0 Nikolić (38.), 3:0 Ivan Kladarić (63.), 4:0 Valentin Sito (73.), 5:0 Ivan Kladarić (76.).

SLAVONIJA (B): Matej Jurić, Klepo, Marko Zetović, Tilli, Djaković, Ivan Kladarić (80. Tomislav Bala), Valentin Sito (84. Tomislav Sito), Nikolić, Kolić (76. Šimo Zetović), Bunarkić (58. Antunović),  Željko Kladarić (74. Antonio Jurić), Ivan Kladarić (80. Tomislav Bala)

SLOGA: Kovač (79. Rakušić), Marić, Teodorović (76. Suvala), Bjelobrk, Penava (82. Zegnal), Herega, Luka Drenjančević, Roma, Kereši, Varičak (65. Vidić), Štibl (85. Čatić).

Na krilima odličnih igara u pripremnom razdoblju Budrovčani su opravdali ulogu favorita i gostima iz Koritne podarili petardu“. A svakako najzaslužniji za to je raspoloženi Valentin Sito koji u 18. minuti svoju momčad dovodi u vodstvo. Trener-igrač Branko Nikolić upisao se u listu strijelaca u 38. minuti čine je zaključio prvo poluvrijeme vodstvom Slavonije 2:0.

Raspoloženi domaćini nastavili su vršiti pritisak pred protivničkim golom što je donijelo rezultata. Na scenu je stupio Ivan Kladarić koji najprije u 63. postiže pogodak za 3:0 da bi isti igrač bio i strijelac petoga gola u 76. minuti. Valentin Sito svoj je drugi pogodak, za vodstvo 4:0, postigao u 73. minuti.

Ovakvom igrom i naravno rezultatom, Budrovčani s pravom mogu istaknuti kandidaturu za naslov prvaka. Jer imaju dobro posloženu momčad, fizički su dobro pripremljeni, i imaju srčanoga trenera koji emotivno proživljava svaki trenutak na utakmici. Tri dobra razloga za visok plasman.

DINAMO (TR) – JEDINSTVO 1:1 (0:0)

Trnava – Igralište Trnava. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Osijek) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 Mikić (77.), 1:1 Silvio Vočanec (86.).

DINAMO (TR): Kovačić, Turković, Bartoš, Dario Franjić, Josip Franjić, Mikić, Svilanović, Vuković, Tiborc, Benić, Holbik.

JEDINSTVO: Barić, Ante Duvnjak (78. Dalibor Paradžik), Šiško, Tribuljak, Šušak, Marjanović, Antonio Paradžik (78. Silvio Vočanec), Ratkovčić (90. Šimić), Matković, Perković, Lukić (78. Bježančević).

Trnavčani su se nadali da će na početku prvenstva upisati pobjedu i tako mirno krenuti u nastavak prvenstva, ali Forkuševčani su im poremetili planove. U prvom poluvremenu domaćini su propustili doći u vodstvo jer su imali tri čiste prilike: dva puta Davor Tiborc i jednom Jakov Benić. Na odmor su obje momčadi otišle bez pogodaka.

U nastavku utakmice gosti iz Forkuševaca imali su veći posjed lopte i stopostotnu priliku Lukića koji je mogao dovesti svoju momčad u vodstvo. Kada se činilo da bi utakmica mogla završiti bez pogodaka, u posljednjih petnaest minuta publika je vidjela dva pogotka. U 77. minuti Trnavčani su probili po lijevoj strani, pravovremeno odigrana povratna lopta do Renata Mikića koji postiže vodeći pogodak za domaćine. Međutim, gosti su uzvratili u 86. minuti kada je na desnoj strani „kao duh“ ostao sam Silvio Vočanec koji pogađa Kovačićevu mrežu. Strijelac fokruševačkoga gola ušao je samo osam minuta prije nego li je postigao pogodak tako da su gosti pogodili s izmjenom.

Svi sudionici su se jednoglasno složili: prema prikazanoj igri podjela bodova najrealniji je ishod.

VINOGRADAR – ŠOKADIJA  0:0

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 150. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci).

VINOGRADAR: Kovačević, Penava (46- Zorbas), Josip Fehir, Hamzić (62. Getoš), Antun Labak, Brajković Stablek, Vavra, Smolka, Antonio Kerovec, Živković, Kukučka.

ŠOKADIJA: Guljašević, Bilić (21. Tukara), Damjanović, Milinović (83. Mišić), Pačarić, Jakobović, Josip Damjanović (66. Stefan Andrijević), Ilija Degmečić, Matić, Mašić, Nikola Andrijević (62. Petrić).

Ovo je sigurno jedna od utakmica koja bi se mogla proglasiti derbijem kola jer i Mandićevčani i Strizivojnci ne kriju svoje ambicije biti u vrhu tablice. Međutim, nakon devedeset minuta mreže se nisu tresle tako da vjerojatno podjela bodova nikoga nije zadovoljila.

U prvom poluvremenu igra se odvijala između dva kaznena prostora jer su obje momčadi bile prilično oprezne ne želeći u ranoj fazi otići u rezultatski minus.

U nastavku utakmice gledatelji su vidjeli puno otvoreniju igru i prilika koje nažalost nisu iskoristili napadali niti jedne niti druge momčadi. Najzaposleniji na terenu bio je glavni sudac Ivan Matić koji je poništio čak tri pogotka: dva domaćinu i jedan Šokadiji. Domaćini su u tom dijelu imali više od igre i bolje prilike za gol. Dani Smolka dva je puta sam izlazio pred golmana Galjuševića, ali niti jednom nije uspio zatresti mrežu. Vavra je pogodio vratnicu, a u odličnoj prilici s desetak metara našao se i Antonio Kerovec čiji udarac završava pored gola.

Prema prikazanoj igri, „vinogradari“ mogu žaliti za propuštenim bodovima jer su prema prilikama bili bliže pobjede.