( 19:26; 20:25; 29:22; 21:24)

Rijeka – SRC Zamet. Gledatelja: 100. Suci: Denis Hadžić, Andrea Đuraki i Daniel Koraca. Opunomoćenik HKS-a: Ivica Komadina.

KVARNER 2010: Šamanić 17, Gustovarac 11, Bilalović 24, Salamun 5, Benković 14, Jerčinović Juras, Bešić 10, Ćosić, Šetka 2, Vucic 6.

ĐAKOVO: Vladović 14, Kelava, Miličević, Češkić 7, Hajduković 4, Grbeša 6, Vukadin, Matej Karlović 27, Šimun Vukadin, Marko Karlović 16, Hrkač 23. Trener: Davor Lončarić.

I to su napravili đakovački košarkaši. Donijeli prvu pobjedu s gostovanja. Doduše, treba biti iskren pa reći da su Riječani vidno oslabljeni bez centra Vucića i Modića nisu momčad koja je bila u Đakovu. To ne umanjuje đakovačku pobjedu, ali put do nje bio je puno lakše nego da su ova dva iskusna igrača bila u riječkoj postavi.

Doduše, Đakovčani su utakmicu počeli sa samo sedam igrača jer je dio momčadi, zbog kvara kombija, ostao kod Karlovca. Ipak, Đakovčani su odlično otvorili utakmicu i koševima Marko Karlovića, tricom Mateja Češkića i dvicom Antuna Hrkača poveli 7:0 što je bio znak da su ključni đakovački igrači raspoloženi za igru. Do kraja prve četvrtine đakovački su košarkaši kontrolirali utakmicu i na mali odmor otišli s prednošću 26:19. I druga četvrtina protekla je u istom tonu: đakovačkoj dominaciji. Gosti su imali stalnu prednost od šest do deset poena, a do najvećih plus 14 (44:30) došli su u 17. minuti. U tim trenucima terenom je dominirao Matej Karlović kojemu riječka obrana nije mogla ništa.

U trećoj četvrtini Riječani su pokazali najbolju igru te su uspjeli u 25. minuti doći do zaostatka od šest poena (51:57), ali tada odlični Marko Karlović i Hrkač postižu seriju koševa i ponovo đakovačku momčad dovode do dvoznamenkastoga vodstva (63:53). Domaćini su još jednom zaprijetili u 27. minuti pri rezultata 62:65, ali tada je odličnu mini dionicu odigrao Ante Grbeša s ubačenih pet poena. Nakon treće četvrtine Đakovčani su imali plus 5 (73:68). Početkom posljednje četvrtine Riječani su uspjeli doći do minimalnoga zaostatka (71:73; 74:76), ali tada Matej Karlović s pet i Kristijan Vladović s dva poena prave odlučujuću razliku (85:78). S tri poena iz slobodnih bacanja i dva poena Marka Karlovića Đakovčani su riješili utakmicu u svoju korist. Bilo je to u 38. minuti pri rezultatu 92:81. Mirnom igrom Đakovčani su došli do prve gostujuće pobjede koja im sada otvara pogled prema gornjem dijelu tablice.

U današnjoj pobjedi najzaslužniji je bratski dvojac Matej (27 poena) i Marko (16) Karlović, a sjajnu igru pokazao je i Antun Hrkač koji je postigao važne poena kada se utakmica „lomila“. S 23 poena bio je drugi strijelac momčad. Organizacijom igre i s 14 poena svoj je doprinos pobjedi dao i Kristijan Vladović.

U riječkim redovima najzapaženiji igrač bio je Bilalović s 24 i Šamanić sa 17 poena.

Ovo je Đakovčanima šesta pobjeda, a u sljedećem 13. kolu ponovo ih očekuje gostovanje, ovaj puta u Zadar gdje ih očekuju vodeće Jazine Arbanasi.