U domaćoj utakmici 9. prvenstvenog kola košarkaši Đakova bili su uspješniji od gostiju iz Vinkovaca rezultatom 86:77 ( 45:35 ) te novom pobjedom zadržali prvo mjesto u poretku Druge lige Istok.

Neće biti pogrešno reći da je susret obilježen „ozbiljnom razinom“ drugoligaške košarke odnosno donio je dobru i zanimljivu igru gdje su domaći pokazali više te opravdali ulogu favorita.

Đakovčani od početka imaju više od igre te do kraja prvog poluvremena ostvaruju +10. Uporni gosti drugo poluvrijeme puno bolje otvaraju te do kraja treće četvrtine dostižu i prestižu domaće. Ipak, zadnju dionicu susreta domaćin ponovno podiže razinu igre te prelama utakmicu do konačnog rezultata.

Kod domaćih najefikasniji Matej Češkić postigao je 24 poena, Filip Škrinjarić 18, Neven Čupić 13, Nikola Turalija 12, Antun Hrkač 10, Kristijan Vladović 7, Marko Karlović 2 a nastupili su još Mislav Dragić, Ivan Garvanović, Domagoj Davidović, Niko Letica i Ante Obradović.

Kako je rečeno na početku, Đakovčani ostaju na vrhu poretka sa omjerom 7:0 te iako im ostaje za odigrati još dvije zaostale utakmice, polusezonu mogu ocijeniti pozitivno.

“Nastojat ćemo i nadalje imati za cilj odigrati svaku utakmicu najbolje moguće i pokušati dati najbolje od sebe. To je uvijek najvažnije a ako nas pri tome rezultat posluži, super!”, poručuju iz kluba.