Derbi utakmica 13. kola Druge lige Istok između KK Đakovo i KK Marsonia odigrana je u Đakovu uz pune tribine, dobru atmosferu i zasigurno preko 500 gledatelja na njima, a pobjedu je ostvarila domaća ekipa rezultatom 88:81 (51:30). Ovom pobjedom ekipe su zamijenile mjesta u vrhu poretka, a đakovačke šanse za obranom naslova prvaka prilično rastu.

Utakmica fizički vrlo zahtjevna te vrlo slična prethodnim ovosezonskim susretima opet se lomila u samoj završnici. No, za razliku od prošla dva susreta ovaj put otišla je na đakovačku stranu. Uz obostranu početnu nervozu uslijed važnosti susreta, ponovno ipak KK Đakovo bolje odigrava prvi dio susreta, raznolikim rješenjima potpuno kontrolira susret te na odmor odlazi sa značajnih +21.

Nastavak protječe približno slično pa je do nekoliko minuta prije kraja 3. četvrtine rezultat još uvijek +20. Tada ponajbolji kod domaćina, Hajduković i Hrkač izlaze iz igre zbog manje povrede. Brođani pronalaze snage, podižu agresivnost te serijom poena počinju topiti prednost domaćih. Brodski momentum nastavlja se i u posljednjem periodu utakmice, domaći ostaju bez ideje i energije te utakmica ulazi u potpuni egal na 67:67 i 71:71.

Tu negdje đakovačka ekipa “dolazi natrag na utakmicu”, Hajduković, Hrkač i Radoš pogađaju važne poene i kroz seriju slobodnih bacanja domaćin privodi utakmicu kraju.

Svakako najbolji Stjepan Hajduković postigao je 22(3) poena, Dino Radoš 17, Antun Hrkač 16(3), Neven Čupić 11(1), Franko Jurić 11(1), Filip Škrinjarić 5, Nikola Turalija 3, Matej Blažević 3(1) a nastupili su još Jakov Marjanović, Mislav Dragić, Ivan Garvanović i Niko Letica. Kod gostiju je kuriozitet da je gotovo sve poene postigao trojac Filipović, Maskaljević, Špehar.

Iduće 14. kolo đakovački košarkaši gostuju u Požegi kod istoimenog domaćina. Bez obzira na jučerašnju vrijednu pobjedu, iz KK Đakovo poručuju kako iznimno respektiraju protivnike u susretima koje slijede te nemaju iluzija o lakim utakmicama.

Izvor|Foto: KK Đakovo