U posljednjem 18. kolu Druge lige Istok košarkaši Đakova bili su uspješniji od gostiju iz Županje rezultatom 79:48 ( 44:17 ) te na taj način pobjedom zaključili ovogodišnje prvenstveno natjecanje osvojenim drugim mjestom u konačnom poretku.

Utakmica je odigrana u jednom smjeru te pobjeda od početka nije dolazila u pitanje. Već do poluvremena bilo je oko +30 sa samo 17 gostujućih poena. U nastavku rezultatski ravnopravnije, no bez bitnijih promjena do konačnog rezultata.

Kod KK Đakovo najefikasniji Stjepan Hajduković s 19(2) poena, Nikola Turalija 11, Dino Radoš 10(2), Jakov Marjanović 9, Filip Škrinjarić 9(1), Josip Petric 6, Neven Čupić 6, Franko Jurić 5, Mislav Dragić 2, Ivan Goluža 2 a nastupili su još Antun Hrkač i Niko Letica.

Na koncu sezone, a dva poraza od pola koša svaki, đakovački košarkaši nisu uspjeli obraniti naslov prošlogodišnjeg prvaka, ali su uspjeli održati višegodišnji kontinuitet plasmana u vrhu Druge lige Istok.

Izvor|Foto: KK Đakovo