(27:26; 28:15; 26;17; 17:28)

Zadar – Dvorana Jazine. Gledatelja: 50. Suci: Ante Čanković, Karlo Mirčeta, Danijela Čanković. Opunomoćenik HKS-a: Davor Modrić.

JAZINE ARBANASI: Anzulović 11, Gulam 22, Škara 1, Šoba 6, Kovačević, Rajčić 6, Bajzek, Bungei 24, Vranješ 16, Španja 12. Trener: Luka Bujas.

ĐAKOVO: Vladović 12, Kelava, Miličević, Češkić 6, Hajduković, Vukadin, Čupić, Matej Karlović 38, Šimun Vukadin, Hrkač 30. Trener: Davor Lončarić.

Lijepu košarkašku priču đakovački su košarkaši počeli pričati upravo uvodnom pobjedom protiv Jazina. U uzvratnom susretu Zadrani su upisali pobjedu i tako nastavili borbu za naslov prvaka, a Đakovčani pokazali da su zasluženo u sredini tablice. U odnosu na prvu utakmicu u Đakovu, Zarani su krenuli znatno oslabljeni: u drugi dio prvenstva krenuli su bez Mirze Sarajlije, Emilija Banića i Dine Perajice te ozlijeđenoga Brune Španje, dok Đakovčani u današnjoj utakmici nisu mogli računati na Marka Karlovića (obveze na poslu) i Antu Grbešu.

U prvoj četvrtini fenomenalni Matej Karlović ubacio je 17 poena održavajući rezultatsku ravnotežu. Koševima Karlovića Đakovčani su poveli 5:2 i nagovijestili uzbudljivu i zanimljivu utakmicu. Zadrani su uhvatili priključak te su u sedmoj minuti došli do najveće prednosti 25:19. Ipak, u završnici koševima Antuna Hrkača i Mateja Karlovića Đakovčani na prvi odmor odlaze s minus 1 (26:27).

U drugoj četvrtini, u 12. minuti na semaforu je stajalo 30:29, a tada slijedi „crna rupa“ đakovačkih košarkaša. Zadrani su poveli 35:29 i tako nagovijestili konačnu pobjedu. U 16. minuti domaćini imaju plus 5 (38:33), a nakon toga, Zarani su prelomili utakmicu. U 18. minuti serijom 6:0 domaćini bježe na plus 12 (45:33) da bi do kraja druge četvrtine došli do velikih 55:41.

U 22. minuti Zadrani su došli do plus 18 (61:43) i tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Zadru. Do kraja utakmice domaćini su mirno sačuvali svoju prednost, a Đakovčani iskoristili domaću opuštenost pa u posljednjih deset minuta rezultat doveli do prihvatljivih minus 12 (98:86.).

Đakovčani su u svojim redovima imali dvojicu raspoloženih igrača. Matej Karlović ubacio je velikih 38 poena ubacivši čak osam trica (8/13 – 62%; dvica 7/11 – 64%), a Antun Hrkač 30 poena (trica 6/12 – 50%). Solidnu igru pružio je i Kristijan Vladović sa 12 ubačenih poena.

U zadarskim redovima najučinkovitiji centar Preston Bungei s 24 poena, Josip Gulam ubacio je 22, a Tihomir Vranješ 16.

Đakovčani ovim porazom i dalje ostaju na omjeru šest pobjeda i sedam poraza i trenutno zauzimaju osmo mjesto. U sljedećem 14. kolu na svom će parketu dočekati momčad Rudeša.