Prvo gostovanje u novoj sezoni Druge lige Istok, košarkaši KK Đakovo odradili su uspješno u Osijeku protiv ekipe KA Osijek i slavili rezultatom 53:83 (24:38).

Zanimljivo je da je zbog zauzetosti dvorane “Jug2” utakmica organizirana u “Zrinjevcu”, kultnom osječkom sportskom hramu, gdje su đakovački košarkaši posljednju utakmicu odigrali vjerojatno prije 20 godina.

Cijeli susret protekao je u dominaciji gostiju uz dojam da unutar ekipe KK Đakovo postoji još dosta prostora i potencijala. Poluvrijeme je zaključeno sa 24:38. U nastavku do kraja treće dionice 33:62 pa do konačnih 53:83 priliku za igru imali su svi igrači.

Ravnomjerno raspoređene strijelce predvodio je Franko Jurić sa 16 poena, Antun Hrkač 13, Filip Škrinjarić 12, Nikola Turalija 11, Stjepan Hajduković 10, Neven Čupić 9, Mislav Dragić 7, Niko Letica 2, Ivan Goluža 2, Domagoj Davidović 1 uz igrački doprinos Jakova Marjanovića i Luke Mlakara.

Iduće kolo, uslijed neparnog broja ekipa, đakovački košarkaši su slobodni dok je vikend iza toga na programu još jedno gostovanje, ovaj put u Slavonskom Brodu kod KK Marsonia.

Na fotografiji seniori 2022./2023.:

gore: Antun Hrkač (cap), Mislav Dragić, Domagoj Davidović, Nikola Turalija, Jakov Marjanović, Franko Jurić
dolje: Stjepan Hajduković, Filip Škrinjarić, Ivan Goluža, Neven Čupić, Niko Letica, Luka Mlakar
nedostaju: Marko Karlović, Nikola Jurić

Izvor|Foto: KK Đakovo