U sklopu jedanaestog kola Treće HNL – Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su momčad Čepina, dosadašnjeg lidera trećeligaške karavane. Pred  četiristotinjak  gledatelja domaćin je bio uspješniji slavivši  rezultatom 2:0 pogotcima Burazina i Grgačevića za bijeg iz opasne zone.

Momčad Igora Totha doputovala je u Đakovo prepuna optimizma kao vodeća momčad Treće HNL – Istok, dodatno osokoljena pobjedom u prijateljskom dvoboju protiv Osijeka početkom tjedna, ali nije to zaplašilo Đakovčane koji na Pazarištu nikome ne prepuštaju ulogu favorita  što su potvrdili i ovoga puta.

Od samog početka susreta Đakovčani su nametnuli svoj tempo igre, prijetili, bili agresivniji, što i ne čudi jer su tražili prijeko potrebne bodove za bijeg s dna ljestvice. S druge strane, to je očito iznenadilo goste, koji su možda i podcijenili domaći tim vodeći se pogledom na prvenstvenu tablicu prema kojoj prvoplasirani igra protiv momčadi iz donjeg doma trećeligaške ljestvice.

Poletni Đakovčani bili su u prvih 45 minuta po svemu bolja  momčad, a kruna sjajne igre dolazi na naplatu u 41. minuti. Preciznim udarcem ljevicom Dino Burazin matirao je nemoćnog vratara Kordića za 1:0 i veliko slavlje svoje momčadi, a ujedno i erupciju oduševljenja domaće publike.

Nastavak je ponudio istu priču u kojoj je Milardovićeva momčad dominirala, bila konkretnija i opasnija, a plod toga je i drugi pogodak u mreži gostiju i to u 59. minuti. Ovoga puta u glavnoj ulozi bio je kapetan Đakovčana, Tomas Grgačević, koji je tukao s desetak metara i pogodio za povećanje vodstva.

Nakon zaostatka od dva pogotka, gosti se posve otvaraju i postaju sve opasniji, ali tada na scenu stupa izvrsni vratar Jukić koji je u kratkom periodu ‘iščupao’ tri zicera i tako spriječio neizvjesnu završnicu. ‘Va bank’ igrom momčad Igora Totha  ostavljala je  dosta prostora domaćinima za kontranapade, no unatoč nekoliko opasnijih situacija, rezultat se do kraja više nije mijenjao, što je ujedno značilo i početak velikog slavlja Đakovčana.

Svakako valja izdvojiti i povratak na travnjak stamenog i uvijek borbenog stopera Tomislava Boškovića nakon teške ozljede koljena i dugog izbivanja s terena, a s kojim đakovačka obrana definitivno ima dimenziju više. To je prepoznala i domaća publika koja ga je nagradila gromoglasnim pljeskom pri izlasku iz igre u 75. minuti.

Sada je već posve jasno – dolaskom na klupu Josipa Milardovića đakovački trećeligaš dobio je prije svega taktičku zrelost, uigranost, discipliniranost, a ponajviše ono što je do sada nedostajalo, a to je timska kemija.

Iz utakmice u utakmicu vidljiv je izrazito veliki napredak – od utakmice protiv Sloge, u kojoj je doduše, još uvijek bilo nesigurnosti, ali je ostvarena neopisivo važna pobjeda, preko dvoboja u Vinkovcima protiv Cibalije, gdje su ‘Crveno-plavi’, unatoč porazu, odigrali vrlo zrelo i kvalitetno, pa sve do pobjede protiv Čepinčana koji su s velikim ambicijama doputovali u Đakovo, ali su na kraju  morali čestitati domaćinu na posve zasluženoj pobjedi, a ujedno i Vinkovčanima  prepustiti lidersku poziciju.

Ovom pobjedom momčad HNK Đakovo Croatije pobjegla je iz opasne zone na deseto mjesto što je svakako vrlo važno za samopouzdanje momčadi pred iduće kolo u kojem  Đakovčani gostuju u Bjelovaru.

Treća HNL – Istok, 11. kolo: HNK Đakovo Croatia – Čepin 2:0 (Burazin 41’, Grgačević  59′)

Izvor: HNK Đakovo Croatia