DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

HOŠK – DRAČICE  0:2 (0:0)

Gašinci – Igralište Kratine. Gledatelja: 250. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Marko Andričić (63.), 0:2 Lucijanić (76.).

HOŠK: Grubešić, Jezidžić, Karlo Novaković (55. Vomš), Breški, Igor Franjić, Perica Rac, Zeko, Živković (81. Martinović), Hrgić, Ivica Rac (51. Danijel Rac). Trener: Stjepan Milković.

DRAČICE: Cikač, Tadić, Šrčević, Petar Andričić, Grgić, Žulj, David Duvnjak (60. Katalenić), Marko Andričić (86. Rahmanji), Lucijanić (87. Željko Čečura), Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić.

Očito da se publika poželjela nogometa jer utakmicu između HOŠK-a i Dračica promatralo je 250 gledatelja.

U prvom poluvremenu vidjeli smo izjednačenu igru u kojoj su Gašinačni pomalo iznenadili agresivnom igrom i presingom na zadnju dračičku liniju. Gosti su prvi zaprijetili: igrala se treća minuta kada je dubinska lopta došla do kapetana Marka Andričića koji iskosa s ruba kaznenoga prostora snažno šutira, ali golman Grubešić bio je na mjestu. Samo minutu kasnije Gašinčani su izborili slobodan udarac s 20 metara Snažan Hrgićev udarac završio je u Cikačevom naručju. U 13. miniti domaćini su odigrali odličnu akciju: na desnoj strani lopta je došla do Živkovića koji iskosa puca, a golman Cikač vršcima prstiju izbacuje loptu u korner. Odmah u sljedećem napadu Dračičani su mogli do vodstva. Ponovo je u prilici bio Marko Andričić, ali njegov udarac zaustavlja domaći golman. Domaći veznjak Živković krenuo je u solo akciju, šutirao je sa 18 metara, ali ravno u golmana Cikača. U 35. minuti neodlučna obrana HOŠK-a stvorila je priliku Domagoju Krizmanić čiji udarac Grubešić vrhunski brani. U posljednjoj minuti prvoga poluvremena stopostotna prilika za Draćice. Domagoj Krizmanić izveo je slobodan udarac iskosa s desne strane, na drugoj stativi našao se Marko Andričić čiji udarac glavom domaći golman brani.

U nastavku utakmice do izražaja je došla bolja gostujuća fizička priprema. Igra HOŠK-a je splasnula, a gosti su iskoristili dvije prilike za konačnu pobjedu. U 63. minuti Stjepan Lucijanić pravovremeno je u prostor izbacio Marka Andričića koji je brži od domaćega stopera i točnim udarcem s ruba kaznenoga prostora pogađa lijevi kut gašinačkoga gola. Nakon toga, Dračičani su zagospodarili terenom, a u 76. potvrdili su svoju pobjedu. U kaznenom prostoru lopta je došla do Lucijanića koji vara svoga čuvara i s desetak metara pogađa protivničku mrežu. U 80. minuti Dračice su mogle i do trećega gola. Nakon pogreške Igora Franjića Velentin Ljulj se našao u prilici, ali njegov udarac uspjeli su blokirati domaći braniči. Do kraja utakmice gosti su mirno čuvali svoju prednost i na kraju su se zasluženo radovali prvim prvenstvenim bodovima.

Ni Gašinčani ne bi trebali biti nezadovoljni jer su odigrali solidnu utakmicu, posebice u prvom poluvremenu. U nastavku vidljiv je bio nedostatak snage, ali ako Gašinčani uspiju riješiti taj problem, sigurno će biti opasan protivnik svakome.

Kako je utakmicu vidio domaći trener Stjepan Milković: „Ne znam što reći. Mislim da samo u prvom poluvremenu bili ravnopravni, nismo iskoristili svoje prilike za gol i to nas je koštalo poraza. U nastavku utakmice nismo imali dovoljno snage kako bismo parirali rastrčanim Dračičanima. Iskoristili su dvije naše pogreške, zabili golove i zasluženo pobijedili. Nama ostaje prespavati, zaboraviti ovaj poraz i pripremiti se za gostovanje u Forkuševcima. Vjerujem da ćemo tamo nadoknaditi gubitak ovih domaćih bodova“

Trener Dračica Šimo Živković bio je zadovoljan izvedbom svoje momčadi: „Tko god dolazi u Gašince mora se dobrano pomučiti za bodove. Domaćini igraju borbeno i agresivno na što se naša vezna linija nije prilagodila u prvom poluvremenu. Imali smo nekoliko prilika i već smo u prvom dijelu trebali doći do vodstva. U nastavku smo povezali svoje redove, lopta je bila puno brža i iskoristili smo dvije situacije iz kojih su pali golovi. Mislim da smo zasluženo došli do pobjede, a domaćinima mogu čestitati na fer i korektnoj igri.

POLET – SLAVONAC (P) 8:0 (3:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 150. Sudac: Marin Bibković (Osijek). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci. Strijelci: 1:0 Ćosić (10.), 2:0 Petar Paradžik (28.), 3:0 Ćosić (35.), 4:0 Rašić (57.), 5:0 Filip Paradžik (60.), 6:0 Ćosić (66.), 7:0 Pilić (66.), 8:0 Ćosić (75.).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (46. Idžanović), Doko, Đuretković, Blažević, Filip Paradžik, Petar Paradžik, Tanasić, Ćosić, Pilić, Gavran (55. Rašić.

SLAVONAC (P): Horvat, Marko Mesaroš (3. Antonio Mesaroš), Haršanji, Posavac, Leić, Marko Frnajić, Hipp, Mikuć (46. Dominik Mesaroš), Josip Franjić (46. Pataki), Rončka.

Prošlogodišnji prvaci, nogometaši Poleta, visokom su pobjedom otvorili novo prvenstvo. A povratnici u drugoligaško županijsko društvo Preslatinčani neće po dobrome pamtiti svoj debi.

Semeljčani su od samoga početka dominirali terenom i već u 10. minuti došli su golom Ćosića u vodstvo. Nakon toga Petar Paradžik povećava vodstvo na 2:0 da bi Ćosić svojim drugim golom zaključio prvo poluvrijeme. U nastavku susreta domaćini su nastavili s napadačkom igrom te su potpuno slomili otpor Slavonca. Redom su zabijali: Rašić, Filip Paradžik, Ćosić, Pilić i na kraju svojim četvrtim pogotkom utakmicu je zaključio Ćosić.

Ovom pobjedom Semeljčani su nagovijestili borbu za prvo mjesto.