MEĐUNARODNA PRIJATELJSKA NOGOMETNA UTAKMICA

Đakovo Croatia (Juniori) – Kozármisleny 3:5

ĐAKOVO– Stadion Đakovo. Gledatelja: 100.
Sudac: Dražen Matasović (Đakovo).

Strijelci: 1:0- Brdarić (17), 1:1- Nagy (19), 1:2- Markvarth (37-11m), 1:3 – Horyath, 1:4 – Csernik (68), 1:5 – Csernik (71), 2:5 – Ljulj (76), 3:5 – Čuić (90).

ĐAKOVO CROATIA: Zorbaz, Ilakovac, Jukić, Milić, Brdarić, Čuić, Bionda, Sito, Mor, Ljulj, Stanušić (još su igrali: Lilić, Vidaković, Vitman, Gluhalić).
Trener: Tihomir Češnik.

KOZARMISLENY: Ipaw, Raez, G. Horyath, Fekete, Dalipi, Nagy, Denko, Markvarth, Ulakity, Sari, Gyori (još su igrali: Berdo, Csernik, P. Horyath ). Trener: Jelena Richard.

Na đakovačkom stadionu u srijedu, 25. rujna, odigrana je međunarodna utakmica između juniora trećeligaša Đakovo Croatije i druge momčadi mađarskog trećeligaša Kozarmisleny. U borbenoj i dopadljivoj igri s dosta prilika na obje strane vidjeli smo i lijepih poteza te naposljetku i golova kojih je bilo osam. Obje momčadi pokazale su propusnost u obrambenim redovima te dobru igru prema naprijed. Iako su Đakovčani poveli pogotkom Ivana Brdarića u 17. minuti, protivnička momčad vrlo brzo preokreće rezultat i dolazi do razlike od četiri gola.

U posljednjih 20. minuta nogometaši trenera Tihomira Češnika podigli su razinu igre, ali osim fantastičnih pogodaka Karla Ljulja i Mateja Čuića, nisu mogli više. U domaćoj momčadi Josip Zorbaz bio je zapažen po odličnim obranama, a Karlo Ljulj se isticao točnim proigravanjima. I na kraju velikim pljeskom nagrađen je Ivan Brdarić koji zbog školovanja odlazi u Zagreb gdje planira nastaviti nogometnu karijeru u NK HAŠK –u.