Nakon solidne igre prošloga tjedna u Zagrebu, utakmica protiv Metalca trebala je odgovoriti koliko doista može mlada đakovačka momčad. Doduše u Đakovo je došao bivši premijerligaš, ali i momčad koja je u prvom kolu doživjela poraz od Borova.

PRVA B HRVATSKA RUKOMETNA LIGA SJEVER, 2. KOLO

23:29 (6:13)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 200. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (Varaždin).

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović 1, Stipić 1, Šestak, Božićević, Ćurić, Šimić, Bradarić 2, Goluža 13, Poplašen 1, Tot, Perlić 2, Klepo 2, Perković, Kostić 1, Jakšić. Trener: Domagoj Perlić.

METALAC: Sertić 4, Kaldi 1, Antolković, Finek 4,Poljak, Katinić 4, Jurman 3, Matoić, Svalina 2, Grgurić 8, Magdić 2, Gunjača, Baričević 1, Hanigman. Trener: Robert Papić.

Serijom 9:1 Metalac riješio pitanje pobjednika

Đakovčani su utakmicu otvorili golom Marija Goluže da bi isti igrač u desetoj minuti poravnao rezultat na 2:2. I tada su domaći igrači jednostavno stali, a gosti iz minute u minutu povećavali svoju prednost. Za samo deset minuta gosti su napravili seriju 9:1 i došli do vodstva 12:3. Već tada bilo je jasno da će bodovi u Zagreb. Do kraja prvoga poluvremena jedini raspoloženi đakovački igrač Mario Goluža postigao je pet od đakovačkih šest golova. Uz njega jedan pogodak postigao je u 27. minuti Ivan Stipić.

Mario Goluža jedini na prvoligaškoj razini

Početkom drugoga dijela gosti su došli do plus deset (16:6) i tada odigrali mirno poluvrijeme u kojemu su kontrolirali rezultat do samoga kraja. Doduše, Đakovčani su na krilima Marija Goluže uspjeli smanjiti rezultat na 20:25,ali to su bile solo akcije gdje se i gostujuća obrana pomalo štedjela. Na kraju su Zagrepčani osvojili prve bodove, a Đakovčanima nametnuli pitanje koliko ovako mlada đakovačka momčad može u sudarima sa iskusnijim momčadima.

U đakovačkim redovima najbolji strijelac i jedini na prvoligaškoj razini Mario Goluža s 13 postignutih golova. Kod gostiju najbolji strijelac Ivan Grgurić sa osam, Nikola Finek i Tin Katinić po četiri.

Nakon dva kola Đakovčani su bez bodova, a u sljedećem trećem kolu očekuje ih gostovanje u Prelogu.

Izvor: Miro Šola