Mladost je na domaćem terenu svladala Dilj, dok je Torpedo uzeo bod u Jarmini.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

1. KOLO

MLADOST (ĐS) – DILJ 3:2 (1:1)

Đakovačka Satnica – Igralište Đakovačka Satnica. Gledatelja: 200. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici. Ivan Lacović (Donji Miholjac) i Igor Tonković (Našice). Strijelci: 0:1 Terzić (22. – 11 m), 1:1 Bikić (40.), 2:1 Novoselić (47.), 3:1 Bruno Barišić Jaman (85.), 3:2 Ilić (90.).

MLADOST (ĐS): Leko, Bikić (79. Akrap), Bruno Barišić Jaman, Svalina, Novoselić, Filip Denić, Totić (61. Dino Stipanović), Radnić (69. Branimir Barišić Jaman), Domagoj Stipanović (46. Stanušić), Bojanović, Čurila (46. Grbeša). Trener: Ivan Denić.

DILJ: Kelava, Ilić, Radić, Raguž, Čulo (59. Bošnjak), Banovac, Stanić (85. Rajković), Božić (46. Pavličić), Martinković (86. Galović), Terzić, Jurišić (46. Hibeljić).

Bila je to derbi utakmica dvaju momčadi koje su obilježile prošlogodišnji nastup u međužupanijskoj ligi: Mladost je bila druga, a Dilj treći sa samo jednim bodom. Ova činjenica značila je da će gledatelji vidjeti odličnu utakmicu što se na kraju i potvrdilo.

Gosti su prvi zaprijetili u sedmoj minuti kada puca Terzić, ali Leko loptu odbija u korner. Domaćini su prvu pravu priliku imali u 17. minuti. Radnić je snažno šutirao s ruba kaznenoga prostora, ali Kelava brani. U 21 minuti gosti su poveli. Filip Denić rukom je zaustavio loptu u kaznenom prostoru, a sudac Furlić pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Terzić. To nije poremetilo domaću igru jer u 35. minuti kada je Bojanović iz slobodnoga udaraca ubacio oštru loptu na prvu vratnicu gdje se našao Novoselić koji loptu skreće prema golu, ali golman Kelava vršcima prstiju izbija loptu u korner. Minutu kasnije Bojanović je pobjegao u kontru, ali njegov udarac sa 16 metara odlazi preko gola. U 38. minuti Satničani su imali dosta sreće. Korner su izveli nogometaši Dilja, na drugoj vratnici pucao je Martinković, međutim, Leko je odlično reagirao i spasio svoju mrežu. Napokon, u 40. minuti domaćini su došli do izjednačenja. Na lijevoj strani obranu Dilja izigrali su Bruno Barišić Jaman i Barišić. Ovaj prvi ubacio je preciznu loptu na drugu vratnicu gdje se našao Bikić i zatresao mrežu.

Samo dvije minute trebalo je domaćim igračima da u nastavku dođu u vodstvo. Bojanović je izveo korner, gostujući nogometaši izbili su loptu ponovo do njega, a u dugom pokušaju satnički kapetan pronalazi Ivana Novoselića koji pogađa za 2:1.

Odličnu priliku za povećanje rezultata domaćini su imali u 56. minuti. Grbeša je na rubu kaznenoga prostora pronašao Bojanovića kojega gostujući branič ruši, a sudac utakmice pokazuje na bijelu točku. Totić je izvođač, a lopta završava preko gola. U 83. minuti Satničani su potvrdili pobjedu. Svalina je ostavio povratnu loptu za Brunu Barišića Jamana koji zabija za 3:1.

U sudačkoj nadoknadi Vinkovčani su smanjili rezultat. Nakon ubacivanja iz kornera u gužvi se snašao Pavličić koji šalje loptu u Lekinu mrežu.

BORINCI – TORPEDO 1:1 (0:1)

Jarmina – Igralište Jarmina. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Markotić (Osijek). Pomoćnici: Robert Kužić (Osijek) i Adam Šovakov (Gajić). Strijelci: 0:1 Radoš (29.) 1:1 Kiš (90. – 11 m).

BORINCI: Rončević, Netinger (62. Šušković), Caciquinho (82. Petrovečki), Saša Šest, Babić (82. Vendelin Šest), Pavlović (54. Križanović), Dumbovečak (62. Čurić), Ileković, Kiš, Brlečić, Prišćan.

TORPEDO: Vinković, Beljan Kopecki, Marin Cicvarić, Delić, Renato Lulić (87. Butor), Nikolić Kovačić (70. Uzelac), Radoš (90. Kovačević), Antinac, Kušević, Mislav Ivanda (64. Domagoj Kušević). Trener: Goran Uzelac.

Nogometaši Torpeda, nakon razočaravajućega domaćega poraza od HAŠK Sokola iz Starih Jankovaca, s nelagodom su krenuli na put u Jarminu gdje su u prošlom prvenstvu teško stradali (5:0). Međutim, očito da je trener Uzelac uspio motivirati momčad i vratiti joj vjeru u sebe jer su Kuševčani odigrali hrabru i „mušku“ utakmicu. U 29. minuti Dominik Radoš doveo je Kuševčane u vodstvo 1:0. Put do pobjede Kuševčanima je olakšan jer su u 44. minuti Borinci ostali s igračem manje. Zbog pogibeljnoga starta isključen je Domagoj Prišćan.

U nastavku utakmice obrana Torpeda bila je na visini zadatka i sačuvala je svoju mrežu netaknutom. I kada se činilo da će bodovi u Kuševac, u petom minuti sudačke nadoknade, domaćini su dobili kazneni udarac. Za 1:1 zabio je Kiš.