MLADOST (ĐS) – ZRINSKI (J) 2:4 (0:3)

Đakovačka Satnica – Igralište Đakovačka Satnica. Gledatelja: 200. Strijelci: 0:1 Moises (12.), 0:2 Žutić (25.), 0:3 Živković (39.), 1:3 Stanušić (47.), 1:4 Živković (48.), 2:4 Filip Denić 55.).

MLADOST (ĐS) : Slišković, Bikić, Bruno Barišić Jaman, Svalina, Subašić, Drmić, Bojanović, Totić, Tomić, Čurila, Stanušić, (Još su igrali: Somer, Akrap, Žonka, Novaković, Radnić, Grbeša). Trener: Ivan Denić.

ZRINSKI (J) : Pintarić, Lukačević, Mujanović, Nick, Bagarić, Šinko, Kegelj, Moises, Kukučka, Žutić, Živković. (Još su igrali: Hnatek, Zec, Nuhanović, Matković, Jurić, Jakić, Mihaljević, Begović, Ždinjak, Jovanović). Trener: Josip Milardović.

Nakon dugih i napornih priprema “generalku” su odigrale dvije ambiciozne momčadi koje svakako žele biti u vrhu svojih liga. I jedni i drugi u pripremnom su periodu pokazali da imaju kvalitetu za ostvarivanje zacrtanih ciljeva. Satničani su tijekom pripremnih utakmica imali tu nesreću da gotovo niti na jednoj utakmici nisu mogli izvesti najjači sastav, što zbog ozljeda, što zbog posla ili nekih drugih razloga. Tako je trener Denić večeras bio lišen usluga: Leke, Branimira Barišića Jamana, Ivana Barišića, braće Stipanovića, Novoselića.

Trener Zrinskoga Josip Milardović imao je puno igrača na probi kojima je morao dati priliku tako da niti on nije bio u mogućnosti uigravati najbolju postavu.

Ali, prema viđenome na satničkoj utakmici, sigurno je da će obje momčadi u prvenstvo krenuti spremne.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Jurjevčani su u 12. minuti golom Moisesa proveli 1:0.  Igrala se 25. minuta kada je Ivan Žutić postigao drugi jurjevski pogodak i time nagovijestio svoj povratak na golgetersku scenu. Time su gosti najavili da ih u današnjoj utakmici zanima samo pobjeda. U završnici prvog dijela, točnije u 39. minuti, raspoloženi Matija Živković, inače prošlu sezonu proveo upravo u Mladosti, doveo je goste u vodstvo 3:0. Sadržajno prvo poluvrijeme završilo je uvjerljivom vodstvom Zrinskoga.

Odmah na otvaranju drugoga dijela Marin Stanušić potvrđuje da je u odličnoj formi i postiže pogodak za 1:3 što je utakmici donijelo dozu neizvjesnosti. Ali, samo minutu kasnije (48.) Matija Živković postiže svoj drugi gol za mirni nastavak utakmice. U 55. minuti Satničani golom Filipa Denića smanjuju rezultat na 2:4. Do kraja susreta više nije bilo pogodaka.

Sljedeći vikend (22./23. kolovoza) kreće prvenstvo. Zrinski će u prvom kolu gostovati u Čepinu, a nogometaši Mladosti će na gostovanje u Kneževe Vinograde.