Mladost je na domaćem terenu svladala Torpedo rezultatom 2:0 i tako ostala na vrhu prvoligaškog društva. Vrlo važan bod u gostima uzela je Slavonija u Osijeku kod Olimpije, dok je Ratar to isto napravio u Viljevu.

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 5 . KOLO

Satničanima zasluženo derbi protiv Kuševčana!

2:0 (0:0)

Đakovačka Satnica. Igralište NK Mladost. Gledatelja: 300. Sudac: DraženMatasović (Đakovo). Pomoćnici: Tomislav rupčić (Đakovo) i DinoŠkalić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Bojanović (65.), 2:0 Bikić (73.).

MLADOST (ĐS): Čolić, Bikić (77. Davor Svalina), Stipo Totić, Subašić, Novoselić, Žonka, Denić (81. Mirko Svalina), Bojanović (89. Akrap), Grbeša (54. Drmić), Barišić, Stipanović (60. Vardić). Trener: Ivan Denić.

TORPEDO: Vinković, Bošković (81. Mislav Ivanda), Delić, Klemen, Cicvarić (81. Stjepan Kušević), Milardović, Blažević, Branimir Ivanda, Antinac (56. Sito), Radoš (74. Josip Čuić). Trener: Josip Milardović.

Svi preduvjeti za odličnu nogometnu utakmicu u Đakovačkoj Satnici bili su ispunjeni. Lijepo vrijeme, tristotinjak gledatelja, dvije momčadi koje igraju prepoznatljiv nogomet i nalaze se u vrhu tablice, odlična atmosfera… Satničani na krilima vodeće pozicije na tablici, a Kuševčani sa željom da poprave prošlotjedni gubitak bodova na domaćem terenu (Tomislav iz Livane).

Satnički pritisak, odlični Vinković!

Prvih petnaestak minuta proteklo je u ispitivanju snaga tako da su golmani Čolić i Vinković bili bez posla. Prvu priliku gledatelji su vidjeli u 15. minuti kada je iskosa s lijeve strane, s 18 metara, slobodan udarac izveo Ivan Žonka. Odmjeren udarac Vinković je izbacio, ali lopta je završila na prečki. U prvih dvadeset minuta domaćini su imali veći posjed lopte, izveli su čak četiri kornera, ali lopta nije htjela u gol. Nova prigoda za domaćina dogodila se u 23. minuti kada je izbačenu loptu iz kaznenoga prostora na dvadesetak metara dočekao Marin Bikić, ali njegov udarac završio je preko gola. Kuševčani su zaprijetili samo minutu kasnije. Dominik Radoš točnom je loptom, na desnoj strani, pronašao Milu Blaževića koji bježi svom čuvaru, ulazi u kazneni prostor, iskosa šutira, ali Čolić brani njegov udarac. To je bio prvi gostujući udarac u okvir gola. U 26. minuti vižljasti i nepredvidivi Ivan Barišić šutira s ruba kaznenoga prostora, ali golman Vinković izbija loptu ispod prečke. Igrala se 30. minuta kada je kapetan Bojanović na rubu kaznenoga prostora pronašao Igora Subašića. Njegov udarac završava pored gola. Najopasniji kuševački napadač Mile Blažević iskoristio je odlično proigravanje Milardovića, ušao u kazneni prostor, ali šutira preko gola. U 41. minuti slobodan udarac izveo je Ivan Barišić, ali njegov udarac bio je slabašan, lagan plijen za Vinkovića. U samoj završnici Satničani su mogli do vodstva. U 44. minuti vidjeli smo najbolji priliku domaćina. Barišić ubacuje loptu iz kornera, a na sedam metara od gola StipoTotić “škaricama“ šutira, a loptu s gol crte izbacuje Klemen. Minutu kasnije Neven Grbeša ulazi iskosa s lijeve strane, s ruba kaznenoga prostora šutira, ali malo pored gola. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka. Satničani su imali terensku inicijativu, stvarali prilike, ali Kuševčani su na golu imali izuzetno raspoloženoga Vinkovića.

Bojanović i Bikić za zasluženo satničko slavlje

U nastavku susreta domaćini i dalje imaju terensku inicijativu. U 48. minuti odličnu priliku imao je Domagoj Stipanović koji je majstorski primio loptu na desetak metara. Okrenut leđima, prevario je svoga čuvara i u padu šutirao, ali ponovo je Vinković spasio svoj gol. Dvije minute kasnije Filip Denić ušao je s lijeve strane, ali njegov udarac bio je preslab da bi iznenadio kuševačkoga golmana. U 58. minuti Stipanović je povratnom loptom pripremio priliku za Barišića. Najbolji igrač susreta, gađao je Vinkovićev desni kut, ali i to je uhvatio protivnički golman. Kuševčani su mogli do vodstva u 64. minuti. Gosti su izveli slobodan udarac s četrdesetak metara, golman Čolić kratko je izbio loptu, a Tomislav Bašić glavom puca pored gola. I konačno su Satničani bolju igru okrunili vodstvom. Najzaslužniji za to je Mateo Drmić koji je odigrao povratnu loptu do Marija Bojanovića koji s ruba kaznenoga prostora pogađa donji desni kut Vinkovićevoga gola. Prema prikazanoj igri, zasluženo vodstvo Mladosti. Na krilima vodećega gola, Satničani su još jače pritisnuli Kuševčane. U 73. minuti pao je i drugi pogodak. Barišić je ponovo ubacio loptu s desne strane, Vinković  je loptu kratko odbio, a na nju je natrčao Marin Bikić i zakucao ju pod prečku.

Kuševčani su na koljenima, a Satničani i dalje redaju prilike za gol. Igrala se 76. minuta kada je Borna Vardić pobjegao po desnoj strani, šutirao s ruba kaznenoga prostora, ali stativa je spasila goste. Tek što je ušao u igri Mirko Svalina našao se u prilici u 85. minuti, Primio je loptu na desetak metara od gola, šutirao, ali Vinković je opet na mjestu. Samo minutu kasnije, Kuševčani su mogli smanjiti rezultat. Sito je pobjegao po desnoj strani, na drugoj strani Tomislav Bašić glavom promašuje gol. U 87. Mateo Drmić precizno šutira, a Vinković spašava siguran gol. U samoj završnici Ivan Barišić šutira prema gostujućem golu, ali Vinković je po tko zna koji put na mjestu.

Što reći na kraju. Mladost je u potpunosti nadigrala Kuševčane, u svim su segmentima bili bolji, na vrijeme su postigli golove koji su im donijeli tri nova boda i prvo mjesto na tablici. U satničkim redovima nije bilo slaboga mjesta, ali jedan igrač zaslužio je spomen. Radi se i Ivanu Barišiću koji je svih devedeset minuta bio aktivan i pritiskao zadnju liniju Torpeda, sudjelovao je u organizaciji napada, dijelio lopte, nekoliko puta bio u prilici. Uz Bojanovića glavni kreator satničke igre. Obrambena linija na visokoj razini, gotovo bez pogrješke. Sve je u domaćoj momčadi funkcioniralo kao najbolji švicarski sat.

Kuševčani su igrali koliko su im dopustili domaćini. Najopasniji Mile Blažević koji je bio u dvije izgledne prilike, Branimir Ivanda i Josip Milardović dobro markirani. Nekoliko prekida, u čemu su gosti najopasniji, napadači nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Pobjeda posvećena Ivanu Gansbergeru

Kratko: više nego zaslužena pobjeda Mladosti koja trenutno igra najljepši nogomet u Đakovštini Čestitke momčadi i treneru Ivanu Deniću koji je kratko komentirao pobjedu protiv Torpeda: „U prvom poluvremenu nismo igrali onako kako mi znamo. Naša igra djelovala je poprilično nepovezano, ali unatoč tome, imali smo veći posjed lopte. U drugom poluvremenu smo pokazali naše pravo lice: pritisnuli smo goste i stvarali prilike za pogotke. Da su naši napadači bili samo malo raspoloženiji, rezultat je mogao biti i puno veći. No, mi uživamo u igri i naše zajedništvo je ono što nas vodi iz utakmice u utakmicu. Ovu pobjedu posvećujemo našem golmanu Ivanu Gansbergeru koji nažalost nije mogao biti s nama zbog smrti oca. U ime igrača i svoje osobno ime našem golmanu izražavam sućut zbog obiteljskoga gubitka, zaključio je satnički trener.

Punitovčani nastavljaju berbu bodova!

0:0

Osijek – Igralište Donji Grad. Gledatelja: 100. Sudac: Robert Kožić (Beli Manastir). Pomoćnici: Mateo Paulović (Bilje) i Stjepan Pal (Darda).

OLIMPIJA: Antunović, Uglješić, Alerić (85. Lucić), Bilandžija, Čakalić, Žaper, Lazar ( 62. Česir(, Juka (67. Vidović), Mijatović, Karanović, Ljubas.

SLAVONIJA (P): Begović, Perić, Poljarević, Veverec, Tadijan, Perak (89. Uzelac), Mihael Kerovec, Štefančić, Škorvaga, Bešlić (77. Klepo), Vinko (75. Štigler). Trener: Goran Uzelac.

Punitovčani i dalje nastavljaju s uspješnim igrama u svojoj prvoj županijskoj prvoligaškoj sezoni. I dalje su neporaženi, a bod iz Osijeka i dalje ih ostavlja na u samom vrhu. Najzaslužniji za gostujući bod svakako je golman Stjepan Begović koji je „začarao“ svoju mrežu.

Batinić pogodio za piškorevaćki bod!

1:1 (1:0)

Viljevo – Igralište Viljevo. Gledatelja: 100. Sudac: Matija Horvatek (Našice).Pomoćnici: Domagoj Vidić (Našice) i Tomislav Keglević (Našice). Strijelci: 1:0 Kupanovac (21.), 1:1 Batinić (81.).

VILJEVO: Knežević, Golub, Senković, Cerovečki, Kodrić, Blažević, Horvat (60. Kopić), Harkanovac (84.Mančić), Franc, Bocković-Kunštek (73. Korov), Kupanovac. Trener: Dinko Puljić.

RATAR: Barić, Bošnjaković, Batinić, Šekerija (50. Brzaj), Liščević, Horvat, Florian Abramović, Mišić, Križanović, Bekić (86. Marinović), Bala (46. Peradinović). Trener: Josip Mišić.

Ono po što su Piškorevčani otputovali u Viljevo, to su i ostvarili: ne izgubiti odnosno vratiti se s gostovanje s bod(ovima).

Vrijedan gostujući bod – NK Ratar

Piškorevčani su zatvorili igri čekajući priliku iz kontre. Međutim, u 22. minuti domaćini su golom Filipa Kupanovca došli do vodstva 1:0. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta, Ratar je krenuo otvorenije s dva svoja najbolja napadača: Deanom Bekićem i Antonijom Balom. Nekoliko prilika Piškorevčani su promašili, ali ipak u završnici susreta golom Zorana Batinića dolaze do pogotka koji donosi jedan, ali vrijedan gostujući bod. Najzaslužniji za gostujući bod svakako je piškorevački golman Mladen Barić koji je obranio mnoštvo teških udaraca viljevskih napadača.

Koliko je utakmica između Viljeva i Ratara bila korektna govori podatak da sudac utakmice Matija Horvatek iz Našice niti jednoj momčadi nije dodijelio javnu opomenu.

Fotografija Nk Mladost Satnica Đakovačka.