MLADOST (ĐS) – SVAČIĆ 2:0 (0:0)

Nogometaši Mladosti polako se približavaju kraju priprema pred početak proljetnoga dijela Međužupanijske nogometne lige Osijek – Vinkovci. Na svom su igralištu, u srijedu 24. veljače, ugostili stare sportske prijatelje iz Staroga Slatinika i upisali pobjedu 2:0.

Gosti su prvi zaprijetili slobodnim udarcem s 25 metara, ali lopta odlazi pored gola. Prva prilika domaćina dogodila se u 12. minuti kada je Grbeša s lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor, najviši u skoku bio je Svalina, ali gostujući golman s lakoćom hvata loptu. U 24. minuti Bojanović provjerava svoj udarac, ali lopta odlazi malo iznad prečke. Gosti su najbolju priliku imali u 38. minuti kada je napadač ostao sam na sedam metara, ali u posljednjem trenutku Bikić uspijeva blokirati njegov udarac. Nakon zanimljive igre, i uz nekoliko izglednih prilika, prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka.

Početkom drugoga poluvremena domaćini su došli u vodstvo. Gostujući stoper Stubičan ubacio je loptu u vlastitu mrežu. Samo nekoliko minuta kasnije u odličnoj je prilici bio novi satnički napadač Veselinović. Loptu je presjekao Novoselić koji upošljava Veselinovića, ali on ne koristi odličnu priliku. Gosti u 65. minuti pokušavaju, dalekometni udarac Stubičana završava u korneru. U 71. Žonka je u prilici, ali golman odbija loptu u polje. Najbolju priliku domaćini su imali u 79. minuti. Bruno Barišić Jaman izveo je korner, na drugoj vratnici pronalazi svoga prezimenjaka Branimira koji skače i glavom šalje loptu prema golu. Međutim, s gol linije loptu u polje izbija Stubičan. Odbijenu loptu na rubu kaznenoga prostora dočekao je Bionda koji preciznim udarcem pogađa gostujuću mrežu. U 86. minuti priliku za prvijenac imao je mladi šesnaestogodišnji Tin Korpar, ali njegov udarac završava preko gola. Pet minuta prije kraja utakmice, domaćini su posljednji puta zaprijetili. Po boku je sjajno prošao Bruno Barišić Jaman koji upošljava Bikića, ali njegov udarac završava iznad gola.

Ovu utakmicu trener Ivan Denić iskoristio je kako bi isprobao sve igrače koji će konkurirati za prvu postavu na otvaranju sezone.

Izvor: DJ Sport/Miro Šola