MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

1. KOLO

ZRINSKI (B) – MLADOST (ĐS) 2:2 (1:1)

Bošnjaci – Igralište Njivice. Gledatelja: 150. Sudac: Tomislav Milić (Belišće). Pomoćnici: Robert Kožić (Osijek) i Stjepan Pal (Darda). Strijelci: 0:1 Totić (4.), 1:1 Babogredac (22.), 2:1 Stjepan Naglić (52. – 11 m, 2:2 Stanušić (89. – 11 m).

ZRINSKI (B): Lešić, Džafić, Jakšić, Filip Babogredac (59. Kurilj), Stjepan Naglić, Josip Naglić (67. Živković), Marijan Prgić, Baotić (72. Vidović), Aleksić (79. Lešić), Kristijan Prgić, Mišić. Trener: Drago Trojan.

MLADOST (ĐS): Leko, Akrap (46. Bikić), Bruno Barišić-Jaman (46. Tomić), Svalina, Novoselić, Denić, Grbeša (65. Stanušić), Dino Stipanović (82. Branimir Barišić-Jaman), Domagoj Stipanović (65. Ivan Barišić), Bojanović, Totić. Trener: Ivan Denić.

Satničani su već u trećoj minuti mogli do vodstva. Bruno Barišić-Jaman odlično pronalazi Domagoja Stipanovića čiji udarac zaustavlja golman Lešić. Samo minutu kasnije gosti dolaze u vodstvo. Sjajnu akciju u kojoj su sudjelovali Bruno Barišić-Jaman, Grbeša, Dino i Domagoj Stipanović završila je predajom lopte do Stipe Totića koji zakucava loptu u domaću mrežu. U 12. minuti domaćini prvi puta prijete. Odbijanac na 16 metara prihvatio je Aleksić koji iz voleja pogađa stativu. Domaćini su protestirali jer su tražili kazneni udarac kada je u 15. minuti Grbeša odbio loptu u korner. U 22. minuti domaćini dolaze do izjednačenja. Kontru je golom završio Filip Babogredac. U 33. minuti domaćini ponovo pogađaju stativu. Loptu je ubacio Josip Naglić, a loptu je prema golu uputio Marijan Prgić. Posljednju priliku domaćini su imali u 41. minuti kada je Josip Naglić pobjegao po desnoj strani, ali Leko zaustavlja njegov udarac.

U nastavku utakmice domaćini su došli u vodstvo. U 52. minuti Totić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudac Milić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Stjepan Naglić.

Satničani su u završnicu utakmice krenuli na sve ili ništa. U 80. minuti udarac Totića domaći branič izbija s gol crte. U 87. minuti gosti su dobili kazneni udarac. Svalina je srušen, a siguran izvođač bio je Marin Stanušić. U 90. minuti Stanušić je prevario svoga čuvara, šutirao sa ruba kaznenoga prostora, ali zamalo pored gola. U sudačkoj nadoknadi sreća je pomazila Mladost. Nakon ubačene lopte iz kornera, lopta je šetala po gol crti da bi je na kraju u polje izbacio Svalina.

Na kraju, prema prikazanoj igri i jedni i drugi mogu biti zadovoljni osvojenim bodom.

Fotografija Nk Mladost Satnica Đakovačka.

TORPEDO – GRABOVAC 3:4 (1:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 100. Sudac: Stjepan Barnjak (Otok). Pomoćnici: Ivan Toman (Štitar) i Mato Bjelopavlović (Štitar). Strijelci: 0:1 Crnčan (2,), 1:1 Marin Cicvarić (33. – 11 m), 1:2 Crnačn (51.), 1:3 Jerković (64.), 2:3 Nikolić Kovačić (81.), 2:4 Tadić (85.), 3:4 Tomislav Lulić (90.).

TORPEDO: Vinković, Beljan (69. Domagoj Kušević), Stjepan Kušević (58. Tomislav Lulić), Delić, Renato Lulić (69. Mislav Ivanda), Fogadić (80. Kovačević), Radoš, Antinac, Kopecki, Marin Cicvarić, Nikolić Kovačić. Trener: Goran Uzelac.

GRABOVAC: Brumen, Kulešević, Ferreira, Crnčan, Tadić, Nešić, Jerković (46. Bačvanin), Grafina (46. Lucić), Karamarković (69. Horaček), Lope De Jesus (62. Lamza), Križan (46. Sambol). Trener: Zdenko Sambol.

Nogometaši Torpeda opet su poraženi na svom terenu. U vrlo dobroj predstavi ponovo su kumovale pogrješke koje su ih koštale bod(ova).

Već u drugoj minuti gosti su poveli. S tridesetak metara pucao je Crnčan, a golman Vinković krivo je procijenio let lopte. Nakon početnoga šoka domaćini su se uspjeli oporaviti i u 33. minuti izjednačiti. Kazneni udarac u 1:1 pretvorio je Marin Cicvarić. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su iskoristili dvije neopreznosti domaće obrane i došli su do ključnoga vodstva 3:1. U 51. minuti Crnčan svojim drugim pogotkom dovodi Grabovčane u vodstvo 2:1 da bi Jerković u 64. potvrdio vodstvo trećim pogotkom. Kuševčani se nisu predavali, u 81. minuti Stjepan Nikolić Kovačić smanjuje na 2:3, ali samo dvije minute kasnije gosti ponovo slave. Strijelac za 4:2  bio je Tadić. Nit tu nije kraj. Tomislav Lulić koji je u igru ušao umjesto Stjepana Kuševića zabio je u 90. minuti za konačnih 3:4. Za eventualni preokret i hvatanje barem jednoga boda više nije bilo vremena.