U četvrtom kolu Prve županijske nogometne lige, tri od četiri kluba iz Đakovštine upisala su pobjede. Kod kuće su pobjede upisali Ratar i Slavonija, Mladost je slavila u gostima, dok je jedini poraz upisao Torpedo na domaćem terenu.

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 4. KOLO

Bekić i Florian Abramović potukli Slavonac!

7:0 (4:0)

Nogometašima Ratara protekli tjedan sigurno nije bio nimalo lagan jer poraz u Satnici Đakovačkoj nije se mogao zaboraviti preko noći. I zato su Pikorevčani bili motivirani da se svojim vjernim navijačima barem malo oduže za satničko izdanje. I u tome su u potpunosti uspjeli. Već u petoj minuti Dean Bekić dovodi Ratar u vodstvo 1:0, a već u 12.minuti rezultat je povećan na 2:0. U završnici prvoga dijela, nogometaši ratar još su dva puta razveselili svoje navijače. U 38. minuti Horvat povećava rezultat na 3:0, a samo minutu kasnije Florian Abramović postiže svoj drugi i Ratarov četvrti pogodak.

Niti visoko vodstvo od 4:0 nije zadovoljilo Piškorevčane u nastavku susreta. Nastavili su igrati kao da je utakmica tek počela. I redom su pali golovi. U 50.minuti Dean Bekić postiže svoj drugi pogodak, a u 59. i svoj treći za visokih 6:0.  U listu strijelaca upisao se i mario Križanović koji u 64. postiže sedmi pogodak.

Ratar je protiv Slavonca iz Tenje igrao u sastavu: Galić, Bošnjaković, Batinić (65. Marinović), Blaškić (55. Šekerija), Liščević, Horvat, Florian Abramović, Mišić (75. Rakušić), Križanović, Bekić (71. Mišević), Bala (60. Vukadin). Trener: Josip Mišić.

Mihael Kerovec i Štigler pogodili za treće punitovačko slavlje!

2:0 (1:0)

Punitovci – Igralište Na Vodopadu. Gledatelja: 200.  Sudac: Robert Kožić (Beli Manastir). Pomoćnici: Nikola Vuković (Osijek) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelci:1:0 Mihael Kerovec (24.), 2:0 Štigler (90.).

SLAVONIJA (P): Begović, Perić (80. Kleo), Poljarević, Darko Veverec (60. Štigler), Tadijan, Uzelac (52. Štefančić), Josip Perak, Mihael Kerovec, Škorvaga, Bešlić (84. Vranić), Vinko (74. Janković). Trener: Goran Uzelac.

VILJEVO: Knežević, Golub, Senković (46. Puljić), Cerovečki, Kodrić, Blažević, Horvat (56. Kopić), Harkanovac, Korov (68. Maričić), Bockovac-Kunštek (77. Kovačević).

Ono što su obećali, Punitovčani su i napravili. I dalje su ostali neporaženi što ih i dalje održava u samom vrhu. Osim toga, kao novaci u ligi, Slavonija je najveće pozitivno iznenađenje u ligi. Protiv Viljeva igrači trenera Gorana Uzelca imali su više od igre, a takav pristup donio im je i rano vodstvo. Očito da je Slavonija dobila puno s dolaskom Mihaela Kerovca, a on došavši iz jurjevskoga Zrinskoga dobio priliku da pokaže svoju vrijednost. I upravo on u 24. minuti postiže vodeći pogodak za Slavoniju. Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta, domaćini su igrali opreznije čuvajući svoje vodstvo. Trener Uzelac pogodio je s izmjenom time što je u 60. minuti umjesto Darka Veverea u igru uveo Štiglera. Punitovčaki napadač u samoj završnici susreta postigao je drugi pogodak za konačnu potvrdu pobjede i nova tri boda na punitovačkom kontu.

Satničani zasjeli na vrh!

1:2 (1:0)

Feričanci – Igralište NK Fešk.Gledatelja:150. Sudac: Denis Plantosar (Darda).  Pomoćnici: Toni Kontrec (Osijek) i Hrvoje Rikert (Osijek). Strijelci. 1:0 Špehar (13.), 1.1 Radnić (49.), 1:2 Barišić (88.).

FEŠK: Knežević, Marijan Kapraljević, Podboj, Kljajić, Marić, Mateo Škiljić (62. Matija Škiljić), Mirnić (86. Špoljarić), Ivan Kapraljević, Špehar, Štefančić (19. Vulić), Benković (69. Amidžić). Trener: Božidar Žiha.

MLADOST (ĐS): Čolić, Bikić (79. Akrap), Totić (86. Žulj), Subašić, Novoselić, Žonka, Denić, Radnić (72. Davor Svalina), Grbeša (46. Bojanović), Barišić, Stipanović (62. Vardić). Trener: Ivan Denić.

Susret treće i četvrte momčadi lige (FEŠK I Mladosti) protekao je u zanimljivoj igri tijekom svih 90 minuta. Mladost je u Feričance otputovala s jednim neslavnim rekordom kojega su pošto-poto htjeli prekinuti: iz Feričanaca u svojoj povijesti nisu donijeli niti jedan bod. I, eto, sada su se Satničani riješili i toga rekorda.

Satničani protiv FEŠK-a  osvojili prve bodove u svojoj povijesti

I jedni i drugi otvoreno su krenuli u utakmicu tako da su domaćini već u petoj minuti imali prvu priliku. Mirnić s ruba kaznenoga prostora puca pored gola. Satničani uzvraćaju u 11. minuti kada Barišić šutira s 20 metara, ali također pored gola. Samo minutu kasnije, Bikić je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, ali njegov udarac ukrotio je golman Knežević. Domaćini su se radovali u 13. minuti. Golman Knežević ispucao je loptu do Benkovića koji pronalazi Špehara. Domaći napadč s ruba kaznenog prostora skinuo je „paučinu“ za vodstvo 1:0. Gol nije obeshrabio goste jer oni u 23. minuti prijete preko Grbeše, ali njegov udarac završava pored gola. U 28. minuti Filip Denić puca ravno u golmana Kneževića. Gosti udarcem Ivana Kapraljevića s 30-ak metara prijete Čoliću, ali nije bilo potreba za intervencijom satničkoga vratara.

Početkom drugoga poluvremena Mladost je izjednačila- Stipanović je pronašao Barišića koji petom ostavlja loptu za  Ivana Radnića. Satnički igrač mirno pogađa za 1:1. Radnić je sudjelovao u akciji u 52. minuti kada je proigrao Bojanovića koji s ruba kaznenoga prostora puca pored gola. Pet minuta kasnije Bikić šutira, ali u domaći blok. U 74. minuti Ivan Kapraljević izvod slobodan udarac s 20 metara, ali ravno u Čolića. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 88.minuti kada je satnički napadač iskoristio neopreznost Ivana Kapraljevića i odnio mu loptu te krenuo prema Kneževiću. Mirno je satnički napadač pogodio nebranjeni dio FEŠK-ove mreže. Za nova tri boda i prvo mjesto na tablici.