Nogometni klubovi diljem Đakovštine iskoristili su lijep vikend za odigravanje pripremnih utakmica kako bi skori početak prvenstva dočekali što spremniji.

Punitovčani “zamrznuli” Dračičane!

DRAČICE – SLAVONIJA (P) 1:3 (0:2)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Bez gledatelja. Sudac: Hrvoje Pavličić (Đakovo). Strijelci: 0:1 J. Perak (6.), 0:2 Vinko (11.), 0:3 Škorvaga (51.), 1:3 Ivan Krizmanić (70.).

DRAČICE: Zlatunić, Goran Tadić, Šarčević, Petar Andričić, Iletić, Kušević, Degmečić, Udovčić, Ljulj, Marko Andričić, Ivan Krizmanić. (Još su igrali: Cikač, Đurđević, Gavran, Jukić, Kokalović, LIpar, Mikić, Ivan Tadić). Trener: Šimo Živković.

SLAVONIJA (P): Begović, Poljarević, Tadijan, Miler, Stipanović, Škorvaga, Vinko, Maričičić, J. Perak, Gazić, Penava. (Još su igrali: Getoš, Matković, Šekerija, P. Perak.) Trener: Krešimir Salamon.

Napokon su i nogometaši Dračica mogli osjetiti glavni teren Stadiona Croatia 1971. na kojemu su ugostili momčad županijskoga prvoligaša iz Punitovaca. Utakmica je imala i jedno simbolično značenje jer su na suprotnim trenerskim klupama sjedili iskusni đakovački treneri: na dračičkoj Šimo Živković, a na punitovačkoj Krešimir Salamon.

Punitovčani su žestoko krenuli i već u prvih desetak minuta šokirali svoje domaćine postigavši dva pogotka. Doduše, vodstvu gostiju kumovale su i početničke pogrješke domaće obrane, ali to ne umanjuje zasluženo vodstvo. U šestoj minuti golmana Zlatunića matirao je Perak, da bi u 11. minuti strijelac za 2:0 bio Vinko. Nakon početnoga šoka, Dračičani su uspostavili terensku inicijativu, imali su veći posjed lopte dok su se Punitovčani vješto branili imajući na vratima iskusnoga i sigurnoga golmana Begovića. Do odlaska na odmor Dračičani nikako nisu pronašli put do gostujuće mreže.

Očito da početci utakmice odgovaraju nogometašima Slavonije jer su i početkom drugoga poluvremena, točnije u 51. minuti, ponovo postigli pogodak i povećali svoje vodstvo na 3:0. Bio je to definitivan znak da će gosti ostvariti pobjedu. Nakon toga, oba su trenera izvršila po nekoliko izmjena, a u takvim odnosima bolje su se snašli domaćini koji su golom Ivana Krizmanića u 70. minuti smanjili rezultat na 1:3. Do kraja utakmice igralo se na sredini terena tako da su gosti rutinski sačuvali vodstvo i tako odnijeli pobjedu koja će im zasigurno puno značiti u podizanju samopouzdanja.

“Vinogradari” poveli pa stali!

VINOGRADAR – RADNIČKI (V) 2:4 (2:3)

Nogometaši županijskoga drugoligaša Vinogradara iz Mandićevca, nakon pobjede protiv Slavonca iz Drenjskoga Slatinika, u nedjelju su 21. veljače ugostili momčad Radničkoga iz Vukovara, člana Druge županijske nogometne lige NS Vukovar.  Gosti iz Vukovara slavili su sa 4:2.

Za Mandićevčane je sve odlično krenulo. Poveli su 2:0 i tako nagovijestili svoju pobjedu. Strijelci su bili Marko Pražak i Josip Fehir. Međutim, gosti su stabilizirali svoju igru i do kraja prvoga poluvremena s tri pogotka preokrenuli rezultat u svoju korist. U nastavku utakmice Vukovarci su još jednom zatresli mandićevačku mrežu i tako potvrdili zasluženu pobjedu.

Za Vinogradar su nastupili: Slavić, Antun Labak, Toman, Lucijak, Kolarik, Gregačević, Antonio Kerovec, Brajković, Zorbas, Pražak, Josip Fehir. (Još su igrali: Kolar, Grgović, Živković, Šakota, Žitnjak, Hamzić, Getoš.

Nogometaši Vinogradara nastavljaju s treninzima, a sljedeću će provjeru imati naredni vikend protiv druge momčadi trećeligaša Vihora.

Gašinčanima “mršavi” remi!

HOŠK – OMLADINAC (VUKOJEVCI) 1:1 (1:1)

Gašinci – Igralište Lipovice. Bez gledatelja. Strijelci: 1:0 Živković 26.), 1:1 Mitka (42.).

HOŠK: Grubešić, Kulić, Ilijov, Nerovčić, Franjić, Barišić, Hrgić, Zeko, Živković, Vomš, Šimundić. (U drugom poluvremenu još su igrali: Kust, Danijel Rac, Ivica Rac, Pero Rac, Jezidžić i Likić). Trener: Stjepan Milković.

OMLADINAC: Vidaković, Korov, Maljarić, Domagoj Kerovec, Milković, Vranić, Kračun, Horvat, Blažević, Mitka, Matej Kerovec. (Još su igrali: Stražanček, Kerovec, Šepčić, Jović, Tržić, Antolović, Burek, Kolauti.

Rijetko na prostorima Đakovštine viđamo momčadi iz Nogometnoga središta Našice tako da su nas gosti iz Vukojevaca pomalo iznenadila organiziranom igrom i neriješenim rezultatom kojega su ostvarili potpuno zasluženo.

Trener HOŠK-a Stjepan Milković momčadi iz Vukojevaca suprotstavio je kombinirani sastav koji nije napavio očekivanu rezultatsku prednost. U prvih 45 minuta uglavnom se igralo na sredini terena s tek nekoliko izglednih prilika za gol. Domaćini su u 26. minuti došli u vodstvo.

Solo akciju izveo je Živković koji je prošao nekoliko protivničkih igrača i s ruba kaznenoga prostora pogodio suprotni kut. Gosti su najbolju priliku imali u 30. minuti kada su u kontranapadu pogodili prečku. Nakon toga, gosti su se oslobodili domaćega pritiska, a u samoj završnici, točnije u 42. minuti, uspjeli su doći do izjednačenja. Akcija je krenula s lijeve strane, uslijedio je udarac na gol, golman Grubešić odbio je loptu, a na nju je natrčao Matko Mitka i proslijedio ju u mrežu.

U nastavku utakmice u momčad HOŠK-a ušli su nominalno igrači prvoga sastava, ali igra se nije bitnije promijenila. U 56. minuti Stipan Jezidžić imao je stopostotnu priliku, ali njegov udarac iskosa zaustavio je protivnički golman. Nakon toga, i dalje se igralo između dva kaznena prostora, bez posebnih prilika za gol.

Domaći jocker Gabud pogodio za pobjedu!

RATAR – SLOGA (Vrpolje)  3:2 (2:2)

Nogometaši Ratara odigrali su svoju treću pripremnu utakmicu u kojoj su protiv Vrpoljčana upisali minimalnu, ali zasluženu pobjedu. U prvom poluvremenu obje su momčadi imale puno prilika za pogotke: gosti su prijetili kroz sredinu terena dok su domaćini bili opasniji po bokovima. Već u trećoj minuti, nakon ubačaja Batinića iz kornera, Horvat iz blizine pogađa protivničkoga golmana. U osmoj minuti gosti pogađaju stativu. Tri minute kasnije domaći Tomchuk nakon Miševićeve povratne lopte loše puca prema golu. Domaćini u 13. minuti dolaze u vodstvo. Slobodan udarac izveo je Petrić i neobranjivo pogodio gostujuću mrežu. U 22. minute gosti poravnavaju rezultat na 1:1. Samo tri minute kasnije, Ratar ponovo vodi. Po lijevoj strani prošao je raspoloženi Tomchuk koji preciznim udarcem pogađa prvi kut. Nakon toga, Petrić promašuje nakon ubačaja Batinića. U 36. minuti gosti su na brzinu izveli slobodan udarac, iznenadili uspavanu domaću obranu i postigli izjednačavajući pogodak. Bilo je to sadržajno i efikasno prvo poluvrijeme.

U nastavku obje su momčadi krenule s dosta novih igrača, a u takvoj igri gosti imaju prvi stopostotnu priliku. Bogdanović promašuje iz blizine. Piškorevački jocker Gabud u 54. minuti prekrasnim udarcem pogađa suprotan kut i vraća vodstvo na domaću stranu. Samo dvije minute kasnije, Gabud dva puta puca prema protivničkim vratima, ali gostujuća obrana blokira udarce. Do kraja utakmice igra se preselila na sredinu terena, bez konkretnih prilika.

Nogometaši Ratara u srijedu igraju novu utakmicu. Gostovat će u Starim Mikanovcima kod Šokadije.

Dvojac Petrić-Marković sredio Preslatinčane!

RADNIK – SLAVONAC (P) 4:2 (2:0)

Po lijepom i sunčanom vremenu Vrbičani i Preslatinčani odigrali su prijateljsku utakmicu u kojoj su na kraju više razloga za zadovoljstvo imali domaćini.

Nakon početnoga ispitivanja snaga, u kojemu su gosti imali veći posjed lopte, domaćini su u 14. minuti došli u vodstvo. Novi vrbički igrač, Adam Kovačević, ubacio je loptu do Josipa Petrića koji se oslobađa svoga čuvara, njegov udarac zaustavlja gostujući golman, a na loptu natrčava Marijan Marković i posprema ju u mrežu.

U 24. minuti domaći su povećali svoje vodstvo. Josip Petrić ukrao je loptu na sredini terena, prolazi svoga čuvara i šalje loptu do Marijana Markovića. Vrbički napadač prosljeđuje loptu do Matea Vranješevića koji izlazi sam pred golmana i mirno postiže drugi pogodak. U prvom poluvremenu najraspoloženij je bio dvojac Petrić – Marković koji je kreirao novu domaću priliku. Petrić je primio loptu, prošao dvojicu protivničkih igrača, dodaje loptu do Markovića, ali njegov udarac zaustavlja gostujući golman. U 44. minuti vidjeli smo posljednju domaću priliku. Džanija je prošao po boku, upućuje udarac, ali golman je na mjestu. U prvih 45 minuta gosti gotovo bez ijedne prilike za pogodak.

Obje momčadi u drugom su poluvremenu napravile po nekoliko izmjena tako da je i ritam igre splasnuo. Ipak, u 60. minuti  domaćini dolaze do trećega pogotka. Najbolji igrač utakmice Marković prima loptu i ulazi u kazneni prostor i pogađa nebranjeni dio mreže. Gosti u 66. minuti smanjuju rezultat na 3:1. Rončka je pobjegao svojim čuvarima i poslao loptu pored golmana Čajkušića. Bolju igru gosti su okrunili drugim pogotkom za 2:3. Golman Čajkušić srušio je u kaznenom prostoru Franjića, a siguran realizator najstrože kazne bio je Marinko Hipp. Ipak, u 81. minuti domaćini su riješili pitanje pobjednika. Vranješević je izveo slobodan udarac, gostujući golman odbio je loptu, a na nju natrčava Mijo Džanija i posprema ju u mrežu. Prema prikazanoj igri, potpuno zaslužena pobjeda Radnika koji će sljedeću utakmicu odigrati na svom terenu protiv Slavonca iz Đurđanaca.

RADNIK je igrao u sastavu: Čajkušić, Ivica Petrić, Kichaz, Bošnjaković, Vidrač, Džanija, Adam Kovačević, Marko Kovačević, Marijan Marković, Mateo Vranješević, Josip Petrić. (Još su igrali: Dorić, Žilić, Matej Marković).

Trio Aščić porazio Tomašančane!

DINAMO (TO) – OMLADINAC (ĐS) 1:3 (1:0)

Nogometaši Omladinca iz Đakovačkih Selaca gostovali su u Tomašancima i upisali pobjedu 3:1. Doduše, domaćini su u prvom poluvremenu bili bolji te su na odmor otišli s vodstvom. Ali, u nastavku utakmice, zahvaljujući obitelji Aščić, Selčani su preokrenuli rezultat i s tri gola upisali pobjedu. Zanimljivo je da je na klupi ulogu trenera obnašao Žarko Aščić, inače standardni igrač Omladinca, a u igri su se istaknula još dva Aščića: Leo, Žaretov sin, koji je bio i strijelac prva dva pogotka te Ivan koji je postigao treći pogodak za konačnu pobjedu Omladinca.

„Na ovaj način mi potvrđujemo našu orijentaciju razvoja domaćih mladih igrača. Ovoga proljeća igrat ćemo sigurno s najmlađom momčadi u ligi i vjerujemo da ćemo pokazati sav svoj potencijal. Imamo relativno dobro zalihu bodova, ne moramo strahovati za ispadanje iz lige tako da će priliku dobiti mladi igrači ponikli u vlastitom omladinskom pogonu. Danas su svoj potencijal pokazali Leo i Ivan Aščić koji su riješili pitanje pobjednika“, poručili su iz selačkoga županijskoga drugoligaša.

Omladinac je u Tomašancima igrao u sastavu: Lilić, Majstorović, Tomo Aščić, Kričančić, Jurić, Zvone Aščić, Jambrec, Jakab, Ivan Aščić, Genda, Mikloš. (Još su igrali: Nerovčić, Jelačić, Leo Aščić, Mijić, Nađ, Erdeljić).

Hajduk uvjerljiv protiv Klasa!

HAJDUK (ŠP) – KLAS        4:0 (2:0)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Bez gledatelja. Sudac: Mato Ivkić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo) i Matej Dorić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Gurdon (10.), 2:0 Gurdon (20.), 3:0 Rudnički (65.). 4:0 Stjepan Đambić (90.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Stjepan Đambić, Bošković, Labak, Perak, Blažeković, Šarić, Mišetić, Drmić, Ognjenović, Gurdon. (Još su igrali: Blažević, Ljubić, Rudnički, Željko Čečura, Mamić, Vinko, Ivan Đambić. Trener: Stipo Šušak.

KLAS: Vuković, Krstanović, Galić, Horvat, Kolić, Mešić, Erceg, Nikolić, Sesvečan, Tonkovac, Šušak. (Još su igrali: Crlić, Laslo, Modrić, Čolina. Trener: Rajko Anđelić,

Nogometaši Hajduka nastavljaju s uspješnim nastupima u pripremi za proljetni dio prvenstva gdje ne skrivaju ambiciju za osvajanje prvoga mjesta. Protiv osječkoga županijskoga drugoligaša Klasa iz Čepina upisali su uvjerljivu pobjedu postigavši po dva pogotka u svakom poluvremenu. U prvom dijelu Stjepan Gurdon potvrdio je da je namjestio „nišanske sprave“ jer je bio strijelac oba pogotka. U desetoj minuti najveći dio posla obavio je Ognjenović koji je prošao i protivničkoga golmana te odigrao povratnu loptu prema Gurdonu kojemu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. Deset minuta kasnije isti dvojac bio je na sceni. Ponovo je raspoloženi Ognjenović asistirao Gurdonu koji je sam izašao pred golmana i mirno poslao loptu u mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Do 65. minute manje-više igralo se na sredini terena, a tada su domaćini postigli i treći pogodak. Asistent je bio Stjepan Đambić, a realizator Matej Rudnički. I kada se činilo da će utakmica završiti, u posljednjoj minuti pao je i četvrti pogodak. Željko Čečura u idealnoj poziciji pronašao je Stjepana Đambića koji postavlja konačan rezultat.

Nogometaše Hajduka sljedeći vikend očekuje domaća utakmica protiv Sloge iz Koritne.

Izvor: DJ Sport/Miro Šola