Dok se još ne zna hoće li doći do nastavka natjecanja u amaterskim ligama, diljem Đakovštine odigrane su prijateljske utakmice:

Đurasović pogodio za pobjedu Strizivojne

ŠOKADIJA – TORPEDO 2:1 (1:0)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Strijelci: 1:0 Milinović (33.) 1:1 Radoš, 2:1 Antonio Đurasović (87.).

ŠOKADIJA: Šen, Kristijan Djaković, Jakobović, Bilić, Marković, Ivan Djaković, Milinović, Matić, Bilobrk, Đurasović, Mašić. (Još su igrali: Mario Damjanović, Matej Andrijević, Jukić, Nikola Andrijević, Rendulić). Trener: Josip Kunce.

TORPEDO: Vinković, Perković, Čuić, Kopecki, Mislav Ivanda, Tomislav Lulić, Rotim, Rajčević, Marin Cicvarić, Bračko, Babić. (Još su igrali: Antinac, Radoš, Kušević, Filip Cicvarić). Trener: Damir Išasegi.

Očito da trener Šokadije Josip Kunce radi odličan posao u pripremnom razdoblju jer je pokazao da se njegova momčad može ravnopravno nositi i s protivnicima iz višeg ranga. Za razliku od njega trener Damir Išasegi još uvijek traži najbolju postavu koja će krenuti u prvenstvo.

U prvom poluvremenu jedan detalj bio je dovoljan da domaćini na odmor odu s vodstvom. U 33. minuti Milinović je pogodio Vinkovićevu mrežu za domaće vodstvo.

U nastavku utakmice Kuševčani su pritisnuli protivnika i golom Radoša došli do izjednačenja. I kada se činilo da će rezultat ostati 1:1, u 87. minuti Antonio Đurasović postiže pogodak za domaće vodstvo 2:1. I pobjedu koja će donijeti puno samopouzdanja igračima trenera Kuncea.

Juniori Đakovo Croatije do pobjede iz penala

DRAČICE – ĐAKOVO CROATIA (juniori) 0:1 (0:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Sudac: Stjepan Rajš (Đakovo). Strijelac: Lovaković (55. – 11 m).

DRAČICE: Zlatunić, Goran Tadić, Šarčević, Đurđević, Iletić, Kušević, Degmečić, Žulj, Marko Andričić, Domagoj Krizmanić. (Još su igrali: Cikač, Udovčić, Habada, Mikić, Lipar). Trener: Šimo Živković.

ĐAKOVO CROATIA (juniori): Sitar, Čuić, Lovaković, Milić, Ilakovac, Drmić, Nađ, Češnik, Vrtarić, Piler, Ante Batinić. (Još su igrali: Ivanović, Vitman, Gluhalić, Bajs). Treneri: Tihomir Češnik i Ivić.

Nakon što su Dračičani odigrali pripremnu utakmicu protiv seniora Đakovo Croatije, u nedjelju su 7. ožujka to učinili i protiv juniora. I po drugi su puta upisali minimalan poraz. Za razliku od seniorske utakmice u kojoj su Dračičani odigrali odlično, protiv juniora momčad Šime Živkovića nije baš djelovala najbolje. Jer đakovački juniori imali su više od igre, bolje prilike za gol i u polju su djelovali organiziranije i uigranije.

Već u četvrtoj  minuti đakovački juniori zaprijetili su preko Ante Drmića čiji je udarac s ruba kaznenoga prostora zaustavio Zlatunić. Do 31. minute igra se najčešće odvijala na sredini terena, a tada su juniori opet imali odličnu priliku. Ante Batinić ubacio je loptu iz kornera, na prvoj vratnici uspio ju je proslijediti prema golu Lovaković, ali dračički golman refleksno je odbio loptu u polje. Šest minuta kasnije svoj udarac s 18 metara isprobao je Lovaković, ali opet je Zlatunić na mjestu. Najbolju priliku Dračičani su imali u 38. minuti. Goran Tadić ubacio je loptu s desne strane, s ruba kaznenoga prostora Valentin Žulj volejem je pucao prema golmanu Sitaru. Siguran pogodak spriječila je vratnica.

U prvoj minuti nastavka Dračice su imale odličnu priliku. S desne strane loptu je ubacio Kušević, na prvoj vratnici glavom puca Petar Andričić, a lopta završava tik preko prečke. U 55. minuti juniori su došli u vodstvo. Na ubačenu loptu u kazneni prostor krenuo je Ilakovac, ali njega ruši domaći branič.

Sudac Rajš opravdano je pokazao na bijelu točku, a dračički igrač nepotrebno je reagirao. Siguran izvođač s bijele točke bio je Lovaković.

Nakon toga i jedni i drugi krenuli su otvoreno prema protivničkim vratima. U 60. minuti Udovčić je izveo slobodan udarac s lijeve strane, Đurđević glavom puca s desetak metara, ali lopta odlazi preko prečke. Nakon toga, bilježimo još solo akciju Pilera koji je prešao nekoliko dračičkih igrača, ali je otišao previše u lijevo tako da nije mogao ugroziti protivnički gol. I Dračičani su imali još dvije izgledne prilike, ali rezultat se nije mijenjao.

Silvio Vočanec i Lukić potopili Gašinčane

JEDINSTVO – HOŠK  3:1 (1:0)

JEDINSTVO: Primorac, Šušak, Dalibor Paradžik, Marjanović, Tribuljak, Matković, Antonio Paradžik, Silvio Vočanec, Bježančević, Drenjanac. (Još su igrali: Lukić, Komljenović, Perković, Drlić, Barić, Ivan Kušević. Trener: Petar Primorac.

HOŠK: Grubešić, Jezidžić, Rac, Nerovčić, Franjić, Barišić, Kust, Hrgić, Živko vić Vomš, Šimundić. (Još su igrali: Hodak, Ilijov, Janjušić). Trener: Stjepan Milković.

Nogometaši Jedinstva i HOŠK-a nastavljaju s odigravanjem pripremnih utakmica očekujući konačno potvrdu da će se prvenstvo Druge županijske nogometne lige nastaviti. Nakon poticajne pobjede protiv Polete iz Semeljaca (1:0) nogometaši iz Gašinaca spušteni su na zemlju jer su doživjeli poraz u Forkuševcima.

Iako su gosti imali više od igre, veći posjed lopte i nekoliko izglednih prilika za pogodak, na odmor su zadovoljniji otišli domaći igrači. Oni su golom Silvija Vočaneca poveli 1:0 što je i bio rezultat poluvremena. I u nastavku utakmice domaćini su bolje krenuli te drugim pogotkom Vočaneca došli do komotnoga vodstva 2:0. Nakon toga nešto bolje počeli su igrati gašinački nogometaši tako da su golom Hodaka smanjili rezultat na 1:2. Nespretna intervencija domaćega golmana omogućiča je Hodaku da postigne pogodak. Ipak, iskusni Ivica Lukić postiže treći pogodak za Jedinstvo čime je zaključio utakmicu i tako pokazao da će Forkuševčani svima biti tvrd orah.

Horvat i Brlošić za piškorevačko slavlje

RATAR – SLAVONIJA (B) 3:1 (1:0)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Sudac: Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Horvat (35. – 11 m), 1:1 Antunović (58. – 11 m), 2:1 Horvat (62.), 3:1 Brlošić (90.).

RATAR: Barić, Jurinić, Liščević, Peradinović, Batinić, Mandić, Thomchuk, Brlošić, Petrić, Šekerija, Horvat. (Još su igrali: Galić, Adrić, Antunović, Gabud, Sikora). Trener: Hrvoje Piplica.

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Drenjančević, Karlo Sito, Kolić, Marko Zetović, Ivan Klepo, Nikolić, Valentin Sito, Tilli, Ivan Kladarić, Markić. (Još su igrali: Antonio Jurić, Dorić, Novaković, Šimo Zetović, Zdunić, Toni Jurić, Adam Sito). Trener: Branko Nikolić.

Piškorevčani i Budrovčani odigrali su odličnu pripremnu utakmicu u kojoj je bilo puno prilika za gol, a osim toga pala su i četiri pogotka. U prvih petnaestak minuta gosti su bili bolji, u šestoj minuti pogodili su stativu, a nedugo zatim i prečku. Odmah nakon toga, domaćini imaju odličnu priliku. Horvat je odigrao  povratnu loptu prema Mandiću koji slabo šutira. Budrovčani uzvraćaju nedugo zatim, ali Barić vršcima prstiju uspijeva izbaciti loptu u polje. Nakon toga, Petrić asistira Brlošiću koji pogađa prečku. Domaćini su došli u vodstvo u 35. minuti kada je sudac Ivkić dosudio kazneni udarac za domaćine zbog igranja rukom jednoga budrovačkoga igrača. Siguran realizator najstrože kazne bio je Horvat. Odlično prvo poluvrijeme u kojemu su domaći na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Prvu priliku u nastavku imaju domaćini, ali Horvatov volej završava preko gola. Gosti su došli do izjednačenja u 58. minuti kada je sudac Ivkić po drugi puta pokazao na bijelu točku. Ponovo nakon igranja rukom jednoga domaćega igrača. Realizator jedanaesterca bio je Antunović. Četiri minute kasnije Piškorevčani ponovo dolaze u vodstvo. Brlošić je odigrao dubinsku loptu, budrovački stoper loše je reagirao, Horvat dolazi do lopte i mirno ju šalje pored golmana Sita. U samoj završnici Piškorevčani su odigrali odličnu akciju. Gabud je točnom loptom pronašao Sikoru koji povratnom loptom upošljava Brlošića. Mirna realizacija za konačnih 3:1. Za prikazanu igru i jednima i drugima čestitke.

Raspoloženi napadači u Vrbici

RADNIK – SLOGA (N. MIKANOVCI) 3:3 (0:1)

Nogometaši Radnika i Sloge odigrali su zanimljivu utakmicu u kojoj je palo čak šest golova. Prema prikazanoj igri i prilikama i jedni i drugi mogli su do pobjede, ali podjela bodova zadovoljila je obje momčadi.

U otvaranju utakmice više od igre imali su gosti, ali nisu stvorili izgledniju priliku za gol. Domaćini su prvi zaprijetili u 26. minuti kada je Adam Kovačević iz slobodnog udarca s 20 metara precizno naciljao, ali gostujući golman još bolje obranio. U 33. minuti ponovo prijete Vrbičani. Marijan Marković prolazi svoje čuvare, puca iskosa, ali još jednom sjajno brani gostujući golman Čajkovac. I kako to biva u nogometa, kada ne iskoristiš svoje prilike, primaš gol. Gašpar je povukao kontru i ubacio loptu na drugu stativu gdje se našao Kikić koji pogađa domaću mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice domaćini bolje kreću i u 56. minuti dolaze do izjednačenja. Gostujući igrač zaustavio je loptu rukom u svom kaznenom prostoru, a sudac Matej Marković pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Adam Kovačević. U 65. minuti gosti su ponovo poveli. Lopta ubačena iz kornera došla je do Kikića koji po drugi puta matira domaćega golmana. Samo dvije minute kasnije, domaćini su imali odličnu priliku za izjednačenje. Josip Petrić pobjegao je svojim čuvarima i asistirao Kovačeviću koji nije uspio zatresti protivničku mrežu. Ipak, u 70. minuti 2:2. Ubačena lopta iskosa dolazi do Adama Kovačevića, uslijedio je udarac, ali lopta se odbila od Marijana Markovića i dolazi do Josipa Petrića koji zabija za 2:2. Bolju igru domaćini su u 80. minuti okrunili vodstvom. Vranješević je dugom loptom pronašao Žilića koji sam izlazi pred golmana i pogađa mrežu. Slavlje Vrbičana nije dugo trajalo jer već u sljedećem napadu gosti su postigli pogodak. Petar Čepo pogađa za konačnih 3:3.

Kešinčani iznenadili Hajduk

KEŠINCI – HAJDUK (ŠP) 3:1 (0:1)

Kešinci – Igralište Kešinci. Strijelci: 0:1 Ognjenović (10.), 1:1 Petar Paradžik (73.), 2:1 Ivan Juroš (77.), 3:1 Dario Doko (90.).

KEŠINCI: Šajkunić, Peler, Katilović, Krešimir Juroš, Ivan Juroš, Dino Ćaleta, Mijakić, MIjačević, Vojnović, Petar Paradžik, Doko. (Još su igrali: Tomislav Juroš, Ravnjak, Šerbedžić). Trener: Mario Stojavić.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Bošković, Blažević, Labak, Ljubić, Blažeković, Šarić, Mišetić, Stjepan Đambić, Ognjenović, Drmić. (Još su igrali: Rudnički, Mamić, Vinko, Ivan Đambić, Fekete, Gurdon). Trener: Stjepan Šušak.

Nogometaši Kešinaca napravili su pravo iznenađenje pobjedom nad Hajdukom iz Širokoga Polja. U prvih 45 minuta ništa nije sugeriralo da bi domaćini mogli do pobjede jer su Širokopoljci imali više od igre, veći posjed lopte i bolje prilike za gol. Već u 10. minuti gosti su poveli. Odličnu akciju završio je Ognjenović koji je primio povratnu loptu i s ruba kaznenoga prostora pogodio kešinačku mrežu. Do kraja prvoga poluvremena nije bilo promjene rezultata.

U nastavku utakmice domaćini su krenuli bolje što ih je dovelo do preokreta. Doduše, gosti su ostali bez golmana Marija Ivića koji je u jednom sudaru ostao ležati, a razbijena arkada nije mu dopuštala nastaviti utakmicu. Na gol je stao igrač Stjepan Gurdon. Gosti su u 73. minuti poravnali rezultat na 1:1, a pogrješku prinudnoga golmana Gurdona iskoristio je Petar Paradžik koji svojoj momčadi donosi izjednačenje. U samoj završnici Kešinčani su postigli još dva pogotka i tako došli do vrijedne pobjede. U 77. minuti nakon kornera u gostujućem kaznenom prostoru najbolje se snašao Ivan Juroš koji pogađa mrežu. U sudačkoj nadoknadi Dario Doko postiže i treći pogodak za konačnih 3:1. I veliko iznenađenje.

Izvor: DJ Sport/Miro Šola