Dok se ne zna što će biti s nastavkom nogometnih liga, mnoštvo klubova diljem Đakovštine igra prijateljske utakmice kako bi igrači održali svoju formu.

Dario Živković za pobjedu protiv Poleta!

HOŠK – POLET 1:0 (1:0)

Nogometaši HOŠK-a očito ne leže nogometašima Poleta iz Semeljaca. Nakon što su ih porazili u 13. kolu jesenskoga dijela prvenstva (u Semeljcima bilo 3:2 za Gašinčane), igrači trenera Stjepana Milkovića i u nedjelju 28. veljače u pripremnoj utakmici nanijeli su im poraz. Utakmicu je odlučio Dario Živković koji se i u ovoj utakmici istaknuo golgeterskim sposobnostima. U 30. minuti asistent za domaće vodstvo bio je Svalina koji je podvalio loptu iza semeljačke obrane. Inače, bila je to zanimljiva, borbena utakmica u kojoj su obje momčadi pokazale zašto se nalaze u gornjem dijelu tablice.

I u drugom poluvremenu bilo je zanimljivo, ali rezultat se nije mijenjao.

HOŠK je igrao u sastavu: Grubešić, Kulić, Jezidžić, Vomš, Franjić, Kust, Zeko, Živković, Svalina, Hrgić, Ivica Rac. (Još su igrali: Ilijov, Janjušić i Kusulja). Trener: Stjepan Milković.

Sloga iz Jaruga bolja od Budrovčana

SLAVONIJA (B) – SLOGA (JARUGE) 0:3 (0:2)

Jesenski prvak Druge županijske nogometne lige Slavonija iz Budrovaca upisala je domaći poraz protiv odličnih nogometaša Sloge iz Jaruga koje su predvodili bivši pikorevački trener-igrač Josip Mišić i Florian Abramović. Naime, nakon utakmice u srijedu kada su Budrovčani na svom terenu odigrali 0:0 protiv županijskoga prvoligaša iz Punitovaca, u nedjelju su bile teške noge, ali nedostajalo je borbenosti i želje.

Utakmica je imala i svoju predigru. Naime, uprava kluba i igrači Slavonije 28. veljače sjećaju se svoga prerano preminuloga igrača Igora Kedačića koji je prije dvije godine izgubio život u prometnoj nesreći. Tim povodom posjetili su grob neprežaljenoga igrača i položili cvijeće i svijeće. I utakmica Slavonije i Sloge imala je neku simboliku jer je pokojni Igor Kedačić bio i suigrač Josipa Mišića i Floriana Abramovića u redovima piškorevačkoga Ratara.

Utakmicu možemo svesti na nekoliko rečenica. Budrovčani teških nogu, bez volje i želje uputili su tijekom cijele utakmice tek tri udarca prema protivničkom golmanu, ali niti jedan nije ugrozio gostujuću mrežu. Gosti iz Jaruga na krilima Floriana Abramovića i Mišića došli su do zaslužene pobjede. U 20. minuti Mišić je uputio udarac s dvadesetak metara i pogodio mrežu Jakova Sita. U 35. minuti gosti dolaze do drugoga gola. Florian Abramović s desetak metara pogađa domaću mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

I u nastavku utakmice gosti su bili bolji i konkretniji. U 60. minuti Florian Abramović pobjegao je svojim čuvarima i pogodio za 3:0. Do kraja susreta domaćini su pokušavali, ali jednostavno ova nedjelja nije bila njihov dan.

Slavonija (B) nastupila je u sastavu: Jakov Sito, Karlo Sito, Drenjančević, Marko Zetović, Klepo, Antunović, Tilli, Stipo Markić, Ivan Kladarić, Karlo Novaković. (Još su igrali: Nikolić, Šimo Zetović, Tomislav Sito, Zdunić, Adam Sito). Trener: Branko Nikolić.

Viškovčani remizirali u Piškorevcima

RATAR – RADNIČKI 1:1 (0:0)

Piškorevčani su po lijepom vremenu odigrali još jednu pripremnu utakmicu na svom Kozinom trgu. Trener domaćih Hrvoje Piplica izveo je „šaren“ sastav želeći s jedne strane odmoriti igrače koji su dosada odigrali najveći dio utakmica, a s druge strane dati priliku igračima koji su imali manju minutažu. Međutim, to nimalo ne umanjuje odličan rezultat Viškovčana koji se pripremaju za tešku borbu za opstanak odnosno bijega s pretposljednjega mjesta na kojemu se nalaze nakon jesenskoga dijela prvenstva.

U prvom poluvremenu igralo se najčešće između dva kaznena prostora s tek ponekom konkretnom prilikom s obje strane. U „mršavom“ prvom dijelu nije bilo golova.

U nastavku utakmice i jedni i drugi krenuli su puno življe, a takav pristup donio je i vodstvo domaćinima. U 61. minuti, nakon ubačaja sa strane, najviši u skoku bio je Mišević koji glavom pogađa gostujuću mrežu. Desetak minuta kasnije Viškovčani poravnavaju rezultat. Brza akcija krenula je kroz sredinu terena, Karin izlazi sam pred golmana Galića i mirno šalje loptu u nezaštićeni dio domaće obrane. Do kraja susreta nogometaši Radničkoga mogli su do vodstva, ali njihov udarac zaustavila je stativa. Kod domaćina Gabud i Mandić uputili su udarce prema protivničkom golu, ali oni su bili lagan plijen za viškovačkoga vratara. Batinić je tijekom prvoga dijela bio raspoložen, a u drugom poluvremenu njegovu ulogu preuzeo je Adrić, ali njihove ubačaje nisu iskoristili napadači.

Na kraju, podjela bodova prema prikazanoj igri odgovara postignutom rezultatu.

Ratar je igrao u sastavu: Barić, Josip Brlošić, Liščević, Brzaj, Batinić, Mandić, Thomchuk, Mišević, Gabud, Mario Šekerija, Sikora. (Još su igrali: Galić, Adrić, A. Brlošić). Trener: Hrvoje Piplica.

Goran Kristek dvostruki strijelac za josipovačku pobjedu

ŠOKADIJA – OMLADINAC (J) 1:2 (0:2)

Iako su obje momčadi krenule bez dosta standardnih igrača, bila je to utakmica visokoga ritma s dosta borbe na sredini terena. Josipovčani su visokim presingom uspjeli stvoriti nekoliko izglednih situacija dok su domaćini bili opasni preko Đurasovića koji je u dva navrata probio desnu stranu, ali neprecizno ubacio loptu prema josipovačkom golu. Gosti u 20. minuti dolaze u vodstvo. Dorijan Hulak probio je lijevu stranu, pravovremeno i točno  uposlio Gorana Kristeka koji s 12 metara pogađa domaću mrežu. Gosti su nakon toga bili u još jednoj izglednoj prilici, ali udarac Štefančića s ruba kaznenoga prostora završava preko gola. Gosti su imali još jednu izglednu priliku. U kaznenom prostoru srušen je Domagoj Hulak, ali sudac Šekerija pušta prednost, međutim udarac Kocura završava u golmanovom naručju. U 35. minuti Josipovčani bolju igru okrunili su s drugim pogotkom. Kerovec je ubacio oštru loptu u protivnički peterac, na nju je natrčao Goran Kristek koji postiže svoj drugi pogodak. Do kraja prvoga poluvremena gosti su imali još dvije odlične prilike, ali Kerovec i Domagoj Hulak nisu  uspjeli svladati domaćega vratara. Na odmor su obje momčadi otišle s vodstvom Omladinca od 2:0.

U drugom poluvremenu Josipovčani propuštaju realizirati tri polukontre i time riješiti pitanje pobjednika. Domaćini su u 75. minuti smanjili rezultat. Najbolji domaći igrač Đurasović pobjegao je po desnoj strani, odlično je uposlio Josipa Drenjančevića koji zabija za 1:2. Bio je to konačan rezultat utakmice.

Omladinac (J) nastupio je u sastavu: Brandis, Goran Kristek, Šlegl, Kanisek, Haršanji, Josip Hulak, Kocur, Kerovec, Dorina Hulak, Štefančić, Domagoj Hulak. (Još su igrali: Vavra, Lovro Kvasnovski, Smoljo, Vragolović, Tomić). Trener: Domagoj Vragolović.

Širokopoljci namjestili nišanske sprave

HAJDUK (ŠP) – SLOGA 5:1 (2:1)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Bez gledatelja: Sudac: Rajko Ač. Strijelci: 1:0 Labak (53.), 2:0 Drmić (44.), 2:1 Matošević (45.), 3:1 Gurdon (47.), 4:1 Ognjenović (55.), 5:1 Gurdon (61.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Stjepan Đambić, Bošković, Labak, Perak, Blažeković, Šarić, Blažević, Drmić, Ognjenović, Gurdon. (Još su igrali: Mišetić, Fekete, Rudnički, Ivan Čečura, Mamić, Vinko, Ivan Đambić). Trener: Stipo Šušak.

SLOGA: Drenjančević, Teodorović, Pačarić, Marić, Mlinarević, Ivan Josipović, Matošević, Vidić, Varičak, Bjelobrk, Bronzović. (Još su igrali: Kovač, Suvala, Miladinović, Čatić, Goran Josipović, Romac).

Nogometaši Hajduka nastavljaju s odličnim igrama i pobjedama u pripremnom razdoblju. Ove su nedjelje (28. veljače) s visokih 5:1 pobijedili Slogu iz Koritne. Doduše, u prvih 40 minuta gosti su se odlično branili i poluvrijeme odveli u neizvjesne vode. Do prvoga pogotka bila je to tvrda i borbena utakmica u kojoj su domaćini imali veći posjed lopte, ali nije bilo golova. Tek u završnici prvoga dijela, odnosno u posljednje dvije minute, pala su tri pogotka čime su stvoreni preduvjeti da će golova biti i u nastavku.

Hajduk je došao u vodstvom u 43. minuti kada je izveden korner, na drugoj stativi našao se Antonio Labak koji glavom pogađa Drenjančevićevu mrežu. Samo minutu kasnije domaćini su povećali svoju prednost. Bio je to eurogol Matea Drmića koji je iskosa s ruba kaznenoga prostora pogodio prve rašlje nemoćnoga gostujućega golmana. Odmah nakon toga odgovorili su Korićani. U 45. minuti postigli su pogodak za smanjenje rezultata na 2:1. Nakon nesporazuma domaće obrane Marjan Matošević izašao je sam pred golmana Ivića i mirno poslao loptu u mrežu.

U  nastavku utakmice domaćini su dodali „gas“ i za samo 18 minuta postigli još tri pogotka čime je utakmica bila riješena. U završnici akcije Šarić je pucao na gol, golman Drenjančević kratko je odbio loptu, na nju natrčava Stjepan Gurdon i posprema ju u mrežu. U 55. minuti pao je novi pogodak. Bošković je prošao po lijevoj strani, dodaje loptu prema Mišetiću koji propušta loptu, a ona dolazi do Ognjenovića. S ruba kaznenoga prostora domaći napadač pogađa gostujuću mrežu. I točku na „i“ stavio je Gurdon svojim drugim pogotkom. Nakon izigrane akcije Gurdon ulazi iskosa u kazneni prostor i vara golmana Drenjančevića. Nakon toga, trener domaćih Stipo Šušak u igru je uveo pet novih igrača tako da do kraja susreta više nije bilo pogodaka.

Žeravica i Stipčević za pobjedu Rekorda

REKORD – DINAMO (TO) 3:2 (1:0)

Nogometaši Rekorda iz Kondrića krenuli su s odigravanjem pripremnih utakmica. S obzirom da u jesenskom dijelu prvenstva nisu ostvarili blistav dojam, pripreme će iskoristiti kako bi se što bolje pripremili i dobrim igrama osigurali opstanak u ligi. Podsjetimo, Kondrićani su jesenski dio prvenstva završili na dvanaestom mjestu s deset bodova. Ispod njih s istim brojem bodova nalazi se Budućnost iz Gorjana, a s osam je Radnički iz Viškovaca. Na posljednjem mjestu nalazi se Slavonac iz Preslatinaca sa samo četiri boda. Dakle, u Rekordu svakako žele izbjeći neizvjesno proljeće i eventualni odlazak u niži rang natjecanja.

Prvo poluvrijeme proteklo je u borbenoj utakmici u kojoj su i jedni i drugi pokušavali doći do pogotka. Kondrićani su imali terensku inicijativu i veći posjed lopte, ali do posljednje minute nije bilo golova. Ipak, u 45. minuti golom Marijana Žeravice Kondrićani su došli do vodstva. Akcija je krenula po boku, na ubačenu loptu natrčao je Marijan Žeravica i poslao loptu u nezaštićenu dio gostujuće mreže. Odmah nakon toga, momčadi su otišle na odmor.

U drugom dijelu gosti su izjednačili na 1:1, a strijelac je bio Robert Gregić. U 62. minuti Žeravica drugim pogotkom doveo Rekord u vodstvo 2:1. Siguran je bio iz kaznenoga udarca. Ipak, Tomašančani se nisu predavali već su ponovo, golom Luke Kovačevića, poravnali rezultat na 2:2. U samoj završnici odnosno u 87. minuti Stipčević je po boku pobjegao svojim čuvarima i sam izašao pred protivničkoga golmana. Mirno je poslao loptu u mrežu. Za pobjedu i dobro raspoloženje u kondrićkim redovima.

Rekord je nastupio u sastavu: Medved, Premužić, Francem, Saček, Hortig, Božidar Kedveš, Barić, Tomislav Kryk, Adam Kryk, Žeravica, Ančić. (Još su igrali: Stipčević, Jakšić, Jackanić, Goran Kedveš, Josipović, L. Babić, Zlatko Aničić, Ambrušić, Tremboš, Đuretković. Trener: Tihomir Jakšić.

Dinamo (TO) igrao je u sastavu: Bošnjaković, Prevoznik, Stojaković, Vinković, Milohanić, Batančić, Stojanović, Brdarić, Staković, Pernar, Krsnik

Izvor: DJ Sport/Miro Šola