U desetom kolu Treće hrvatske nogometne lige Istok momčad HNK Đakovo Croatije gostovala je u Ivankovu kod Bedema i pred 250 gledatelja na Gracu pokazala bolju igru te zasluženo odnosi tri boda svladavši domaćine rezultatom 3-2.

Bio je to susret kojeg je momčad Raić-Sudara dočekala oslabljena bez vratara Anića i Koledića, ali ni Đakovčani nisu došli kompletni budući da im je nedostajao Ljuban Ivić zbog samoizolacije.

Ne tako davno, uoči početka prvenstva, ove dvije momčadi odigrale su pripremni susret u Kuševcu u kojem su Ivankovčani posve nadigrali Crvenoplave i svladali ih s visokih 6-0. Ipak, treba naglasiti da je to bio samo jedan od niza dvoboja u fazi priprema, ali ovo je ipak utakmica s puno više značaja koja se igra za bodove.

Sam početak utakmice išao je posve u prilog domaćima. Naime, Gazić je u 10. minuti iskoristio neopreznost gostujuće obrane, presjekao loptu te iz neposredne blizine pogodio za 1-0. Treba naglasiti da rano primljeni pogodak nije posebice uzdrmao momke s Pazarišta, upravno suprotno, samo pet minuta kasnije mogli su Đakovčani do poravnanja. Dogan je krenuo sam prema vratima domaćina, prošao pokraj golmana Čučkovića, uputio udarac prema praznim vratima, ali Mihajlović sprječava siguran pogodak.

Veliku prigodu propustio je i Kirchbauer na polovici prvoga dijela kada se našao “oči u oči” s vratarom Bedema, ali ovoga puta Čučković izbacuje loptu izvan granica igrališta.

Bolja igra Bušićeve momčadi došla je na naplatu nakon pola sata igre pa sve do poluvremena kada u tih 15-tak minuta gosti postižu čak tri pogotka. Najprije je Dogan preslikao situaciju iz 15. minute, ali ovoga puta sa sretnijim epilogom za goste.

U samoj završnici prvoga poluvremena s dva postignuta pogotka Đakovčani stižu do ogromne prednosti. Valentić je u 42. minuti uputio udarac, loptu skreće netko u obrani Bedema i završava u mreži za 1-2. Još se domaćini nisu ni oporavili od šoka, a uslijedio je novi. Slobodan udarac s distance od 25 metara izveo je izvrsni Pongračić koji pogađa za 1-3, što je ujedno i rezultat kojim se otišlo na odmor.

Rezultat im nikako nije išao na ruku tako da su domaćini u drugi dio ušli s puno više rizika u igri što je i bilo očekivano. Međutim, Đakovčani su posve suvereno odolijevali pokušajima momčadi iz Ivankova sve do 75. minute kada je zbog drugog žutog kartona isključen Luka Kolak.

Igrača više Bedem je iskoristio u 80. minuti kada je Mrdeša s desetak metara pogodio za 2-3 i tako vratio neizvjesnost u završnicu susreta. Ipak, Crvenoplavi su do kraja susreta uspjeli očuvati minimalnu prednost što im je osiguralo nova tri gostujuća boda, a to ujedno znači i očuvanje vrha prvenstvene ljestvice.

Deset odigranih kola, sedam ostvarenih pobjeda, dva remija i tek jedan jedini poraz – ima li bolja pozivnica za novi derbi u subotu kada na Pazarište stiže izrazito kvalitetno Belišće…

Treća HNL Istok, 10. kolo: NK Bedem – HNK Đakovo Croatia 2-3