U susretu drugog kola Treće nogometne lige Istok, momčad HNK Đakovo Croatije upisala je prvu prvenstvenu pobjedu. U zanimljivom susretu na Pazarištu Đakovčani su pogotkom Rakića svladali Našk rezultatom 1-0.

Lijepo popunjenim tribinama i vrhunski pripremljenim travnjakom igrališta na Pazarištu, stvorili su se izvrsni preduvjeti za derbi drugoga kola Treće nogometne lige Istok.

Naime, tijekom ljetne stanke čelništvo HNK Đakovo Croatije intenzivno je radilo na igračkom kadru koji se osvježio i dobio novi vizual, ali još intenzivnije se radilo na infrastrukturi i poboljšavanju uvjeta na samom stadionu. Puno truda uloženo je u glavni teren koji je danas izgledao briljantno i ne bi ga se postidjeli ni brojni prvoligaši. Redovno prozračivanje, košnja s osjećajem te pravilno zalijevanje rezultat su ovoga što se danas moglo vidjeti na Pazarištu, a malo je onih koji to uoči utakmice nisu registrirali.

Što se tiče same utakmice, bio je to uistinu pravi derbi unatoč činjenici da su obje momčadi novu sezonu otvorile porazima, Đakovčani na gostovanju kod Vuteks Sloge, a gosti iz Našica u Oriovcu od tamošnjeg Oriolika.

Bila je ovo ujedno i prigoda đakovačkoj publici upoznati se s izmijenjenim rosterom Crvenoplavih u odnosu na prošlu sezonu pa je zanimanje za ovaj susret dobilo dodatnu dimenziju.

Proteklih godina Našičani se nisu dobro provodili u Đakovu. Doživljavali su visoke poraze, ali to nije zavaralo domaću momčad znajući da su i gosti ljetnu stanku iskoristili za značajno pojačavanje u svim linijama.

Trener domaćih Igor Budiša nije mogao računati na ozlijeđeni trojac Bošković – Pedić – Dominik Janović pa je morao tražiti druga rješenja u pripremi utakmice.

Sam početak dvoboja protekao je u uvodnom odmjeravanju snaga, bez prevelikog rizika. Bilo je nekoliko pokušaja domaćina, najprije kapetana Petričevića u četvrtoj, a zatim i Davida Janovića u osmoj minuti, međutim, kako je vrijeme odmicalo, gosti su više preuzimali konce igre i oni su ti koji su do poluvremena držali posjed na svojoj strani te u nekoliko navrata opasno zaprijetili.

Sredinom prvoga dijela u izglednoj prigodi našao se Mihael Tomić čiji udarac u bliži kut lako zaustavlja vratar domaćih Sitar.

Najveću prigodu gosti su imali u 35. minuti kada je Lukačević ubacio na peterac, Radinković pucao glavom, ali još jednom izvrsno reagira Josip Sitar obranivši težak udarac. Ovoga puta božica Fortuna je bila saveznik domaćih. Lopta koju je Sitar obranio odbila se visoko i uz pomoć grede završila u gol-autu.

Rezultatom 0-0 na poluvremenu mogli su biti zadovoljniji domaćini kojima je trener Budiša imao što reći u pauzi.

To se očito i dogodilo jer je u nastavku na teren izašla puno odlučnija i borbenija momčad. Domaćini su zagospodarili terenom, doduše bez završnog pasa u pojedinim situacijama, ali bolja igra Crvenoplavih došla je na naplatu u 60. minuti.

Čovjek odluke bio je đakovački “Peter Crouch”, kako su ga prozvali na tribinama, a riječ je o Vukanu Rakiću. Fabijan Petričević prošao je po strani i uputio precizan centaršut na pet metara od gostujućeg gola, Rakić visoko skače i glavom pogađa za, kasnije će se ustanoviti, konačnih 1-0.

Nakon primljenog pogotka gosti su dodatno pali, iako je bilo nekoliko pokušaja koji nisu činili veliku opasnost za mladog Sitara, dok su Đakovčani držanjem linije i čekanjem protunapada te stvaranjem viška na desnoj strani našičke obrane, pokušali doći i do drugog pogotka koji bi i prije posljednjeg zvižduka zaključio utakmicu.

Na koncu, rezultat je ostao nepromijenjen i domaćini su mogli započeti slavlje ove posve zaslužene pobjede.

Nakon dva odigrana kola momčad HNK Đakovo Croatije ima poraz i pobjedu, koja će joj itekako biti poticaj za iduće susrete, a već idućeg vikenda slijedi gostovanje kod Sloge iz Nove Gradiške.

S druge strane, Našičani ostaju s nulom na bodovnom kontu iako prema prikazanom vrijede znatno više, ali to treba i dokazati realizacijom. Priliku za popravak imat će u idućem kolu kada na Gradskom stadionu u Našicama dočekuju Valpovku.

Treća NL Istok, 2. kolo: HNK Đakovo Croatia – NK Našk 1-0 (Rakić 60′)

Izvor|Foto: HNK Đakovo Croatia