HNK ĐAKOVO CROATIA – MARSONIA 1:1

U sklopu 9. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su Marsoniju, a nakon uzbudljivih 90 minuta susret je završio podjelom bodova rezultatom 1:1.

Đakovčani su susret dočekali puni samopouzdanja nakon uvjerljive pobjede protiv Vihora u prošlom kolu dok su gosti doputovali bez poraza u dosadašnjem dijelu prvenstva s jasnim ciljem da niz neporaženosti nastave i u Đakovu što su u konačnici i ostvarili.

Čvrsta utakmica uz nekoliko izraženih prigoda s obje strane na koncu je završila s najrealnijim ishodom. Nakon gostujućih prigoda Bundavice u 5. i Grgića u 10. minuti do prednosti prvi dolaze crvenoplavi osam minuta kasnije i to iz kaznenog udarca. Mirković je neopreznim startom unutar kaznenog prostora zaustavio Ljubana Ivića, a glavni arbitar Dumančić pokazao na ‘kreč’. Siguran realizator bio je kapetan Tomas Grgačević za vodstvo domaćina u ranoj fazi susreta. Svega nekoliko minuta kasnije mogli su domaćini i do 2:0 nakon velike prigode Mihaela Pongračića, ali vratar gostiju Memović fantastično reagira. Tako se na odmor otišlo minimalnom prednošću Đakovčana.

Gosti u nastavku preuzimaju više rizika, a to im se u konačnici isplatilo u 65. minuti. Tomislav Bošković na nedozvoljen način zaustavlja Mirkovića unutar šesnaesterca pa je sudac Dumančić još jednom ispravno presudio. Siguran s bijele točke bio je Almedin Bundavica za, kasnije će se utvrditi, konačnih 1:1.

Na kraju – bod svakome što je prema prikazanom i najrealniji rezultat pa obje momčadi u konačnici mogu biti zadovoljne.

Svakako treba pohvaliti stručni stožer (Stjević-Ivić-Češnik) đakovačkog trećeligaša na čelu s Bojanom Stjevićem koji je odradio odličan posao u prijelaznom razdoblju. Valja naglasiti da će Stjević biti dio tima i u stožeru novog trenera Hrvoja Bušića koji od sutra preuzima momčad.

U idućem kolu Đakovčani gostuju u Pleternici kod Slavije, dok ‘Marsa’ u Slavonskom Brodu dočekuje NAŠK.

Treća HNL Istok, 9. kolo: HNK Đakovo Croatia – Marsonia 1:1 (Grgačević 18’ – 11m / Bundavica 65’ – 11m)