NK Kutjevo – HNK ĐAKOVO CROATIA 0:4

U susretu 5. kola Treće HNL Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije gostovali su Kutjevu kod istoimenog trećeligaša i upisali uvjerljivu pobjedu rezultatom 4-0.

Đakovčani su u Kutjevo otputovali s velikom dozom optimizma nakon tri, doduše teško osvojena, ali posve zaslužena boda protiv Slavonca iz Bukovlja. To se osjetilo od samog početka susreta gdje su svakom pogledu kontrolirali igru, bili bolji u svim segmentima igre, konstantno vršili pritisak, ali to ipak konkretizirali u prvih 45 minuta pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nastavak je ponudio još dominantniju igru Crvenoplavih, a to je rezultiralo furioznom serijom od tri pogotka u svega deset minuta. Igrala se 51. minuta kada je iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, nakon igranja rukom domaćeg igrača, precizan s bijele točke bio kapetan Tomas Grgačević. Sve nade Zelenih splasnule se u samo dvije minute – najprije je u 60. minuti Karlo Ljulj pogodio za 0-2, a minutu kasnije isto čini i Dominik Dogan za velikih 0-3.

Nove nedaće snašle su domaćina u 69. minuti kada je Luka Banić zaradio drugi žuti karton, što je značilo da će posljednjih 20 minuta momčad Kreše Posedija igrati s igračem manje. Nakon toga Đakovčani su se posve razigrali, kombinirali, nizali brojne prigode, dva puta pogađali okvir gola, a ‘točku na i’ stavio je Duje Batinić u 86. minuti pogodivši za 0-4 i veliku pobjedu u Kutjevu.

Koga izdvojiti? Zasigurno bi potrajalo jer među Crvenoplavima nije bilo slabe karike. Ipak, možda i ponajbolju partiju u crvenoplavom dresu odigrao je Mihael Pongračić koji je maestralnim potezima doslovno briljirao.

Ako je do sada i bilo upitnika o kvaliteti Bušićeve momčadi, nakon pet odigranih kola, a posebice nakon jučerašnje utakmice, i najveći skeptici uvjerili su se da je riječ o momčadi koja ima glavu i rep. Znanje, kvaliteta, ali i zajedništvo prije svega – sve je to rezultiralo drugim mjestom na prvenstvenoj ljestvici.

Prilika za nastavak pozitivnog niza bit će u subotu 19. rujna kada HNK Đakovo Croatia na Pazarištu dočekuje Vukovar 1991. koji je neočekivano poražen na svom terenu od NAŠK-a rezultatom 0-1.

Visoka pobjeda u Kutjevu najbolja je pozivnica za sve ljubitelje nogometa u Đakovu i Đakovštini. Bit će to pravi derbi starih poznanika, a utakmica će se igrati u 16,30 sati.

Treća HNL istok, 5. kolo: NK Kutjevo – HNK Đakovo Croatia 0-4 (Grgačević 11m – 51′, Ljulj 60′, Dogan 61′, D. Batinić 86′)