Jučer su međusobne pripremne utakmice odigrali HNK Đakovo Croatia i NK Dračice te NK Polet Semeljci i NK Slavonija Punitovci dok je NK Ratar Piškorevci ugostio ekipu NK Graničar iz Županje.

Galičić i Pongračić slomili otpor Dračičana!

ĐAKOVO CROATIA – DRAČICE 2:0 (0:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 100. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Galičić (55.), 2:0 Pongračić (57.).

ĐAKOVO CROATIA: Leko, Beljan, Bogdanović, Tomas, Božičević, Pongračić, Rajčević, Barukčić, Jakić, Galičić, Brdarić). (Još su igrali: Bibković, Jurić, Perković, Sito, Čmelješević, Dragić). Trener: Damir Lelas.

DRAČICE: Cikač, Matić, Šarčević, Iletić, Đurđević, David Duvnjak, Tadić, Ivan Krizmanić, Igor Čečura, Kasa, Škalić. (Još su igrali: Grgić, Željko Čečura, Udovčić, Mislav Jukić, Petar Andričić). Trener: Ivica Gavran.

Nakon neugodnog poraza u Satnici Đakovačkoj, trener Damir Lelas danas je protiv županijskoga drugoligaša Dračica dao priliku kombiniranoj momčadi koju čine igrači koji su manje igrali u dosadašnjem tijeku priprema. Vjerojatno je to trebala biti i utakmica u kojoj se tražilo i rješenje kroničnog problema đakovačke momčadi – realizacija.

Utakmica je počela malom svečanošću u kojoj se od aktivnoga igranja oprostio igrač Dračica Ivan Matić. Čelništvo Dračica svome vjernome igraču uručilo je prigodan poklon.

U prvom poluvremenu gledali smo dosta rastrganu igru s malo prigoda za pogodak. Đakovčani su imali veći posjed lopte, ali u završnici nije bilo raspoloženoga igrača. Prvi su zaprijetili Dračičani:  igrala se 13. minuta kada je Mario Kasa uputio snažan udarac, ali golman Leko bio je na mjestu. Sve do same završnice prvoga poluvremena, obje momčadi igrale su između dva kaznena prostora tako da su oba golmana praktički bila bez posla. U 39. minuti Mihael Pongračić šutira s ruba kaznenoga prostora, ali ravno u golmana Cikača. U akciji je ponovo bio Mario Kasa koji u 42. minuti upućuje prizemni udarac, ali nedovoljno jak da završi iza Lekinih leđa. Đakovčani su ostvarili najbolju akciju u posljednjoj minuti prvoga dijela. Povratnu loptu na rubu kaznenoga prostora dobio je Jakić, ali njegov udarac završio je u rukama Cikača.

U nastavu susreta, samo su dvije minute bile dovoljne da Đakovčani dođu do pobjede. U 55. minuti Dino Galičić s ruba kaznenoga prostora snažno šutira, i pogađa dračičku mrežu. Samo minutu kasnije, ubačenu loptu s desne strane u kaznenom prostoru Dračica prima Mihael Pongračić koji nakon lažnjaka, pogađa gornji desni kut Cikačeve mreže.

Nakon toga, trener Lelas iz igre povlači oba đakovačka strijelca, a utakmica se ponovo vraća u polagani ritam. U 70. minuti mladi Karlo Sito šutira s dvadesetak metara, ali golman Cikač paradom izbacuje loptu. U završnici utakmice, nekoliko puta zaprijetili su Dračičani. U 73. minuti Željko Čečura šutira s ruba kaznenoga prostora, ali mladi golman Leko ponovo je na svom mjestu. U 80. minuti mladi Dominik Perković dobiva povratnu loptu na desetak metara od dračičkoga gola, ali mlako puca. U 82. minuti Dračičani bježe u kontru, Igor Čečura iskosa puca prema golu, ali Leko se odlično postavlja.

Đakovčani su ostvarili osnovni cilj: priliku su dobili igrači s manjom minutažom, međutim, ponovo se pokazao problem realizacije dok su Dračičani odigrali borbenu utakmicu kako samo oni to znaju i unatoč porazu mogu biti zadovoljni jer su pokazali da će u drugoj županijskoj ligi biti opasan protivnik za sve momčadi.

Novu provjeru nogometaši Đakovo Croatije imat će u subotu kada im u goste dolazi momčad prvoligaša s Drave. U 17:30 sati  igrat će se memorijalna utakmica „Jozipović – Kunštić – Dražetić“.

nogomet-djakovo-dracicie-1

Aničić zatrpao punitovačku mrežu, Uzelac spasio Slavoniju poraza!

POLET – SLAVONIJA (P) 4:4

Nogometaši Poleta nastavljaju s odigravanjem pripremnih utakmica pred nadolazeće prvenstvo u Drugoj županijskoj nogometnoj ligi u koju se Semeljčani vraćaju nakon ispadanja iz prve županijske lige.

U četvrtak, 1.kolovoza, u Semeljcima je gostovala momčad Slavonije iz Punitovaca koja je upravo u ovoj sezoni zamijenila mjesto s Poletom. Naime, kao prvaci Druge županijske lige, Punitovčani su kroz kvalifikacije ušli u Prvu županijsku ligu.

Međusobni sraz dviju momčadi ponudio je obilje dobrih akcija i čak osam golova u kojima su mogli uživati navijači na semeljačkom igralištu. Bolju igru tijekom cijeloga susreta pružili su domaćini koji su vodili s 4:2 i kada se činilo da će pobjeda ostati u Semeljcima, dogodio se preokret. U samoj završnici, Goran Uzelac postigao je dva pogotka za Slavoniju i tako izjednačio rezultat na 4:4.

U napadačkom smislu, obje su momčadi imali svoje junake. U semeljačkim redovima to je Aničić, strijelac sva četiri pogotka dok je u redovima Slavonije to igrač-trener Goran Uzelac koji je postigao hat-trick. Jedan punitovački gol postigao je Marković.

Semeljčani su ovom utakmicom pokazali da imaju ubojit napad (podsjetimo, protiv selačkoga Omladinca postigli su osam pogodaka) dok Punitovčani sljedećih desetak dana, do početka prvenstva, moraju poraditi na konsolidaciju svoje obrane.

nogomet-polet

Dominković i Lotar za slavlje “graničara”!

RATAR – GRANIČAR  0:2 (0:2)

Nogometaši Ratara nastavljaju s odigravanjem pripremnih utakmica. I ponovo su upisali poraz. Na svom su Kozinom trgu ugostili županjski Graničar, člana Međužupanijske nogometne lige Slavonije i Baranje i, po mnogima,  jednoga od favorita u ovogodišnjem prvenstvu.

U prvom poluvremenu „graničari“ su igrali s kombiniranom momčadi. Golovima Ivana Dominkovića i Josipa Lotara Županjci su poveli 2:0.

U nastavku susreta, gosti su uveli svoje najjače igrače, ali se i igra Ratara znatno popravila tako da su gledatelji vidjeli ravnopravnu igru obje momčadi. Piškorevčani su imali nekoliko izglednih prilika, ali napadači još uvijek traže svoju formu.