Osim klubova koji su sudjelovali na raznim turnirima ovaj vikend, ostali klubovi s područja Đakovštine također su odigrali svoje pripremne utakmice.

“Golijada” u Semeljcima!

POLET – OMLADINAC (ĐS)  8:3

Nakon što su nogometaši Poleta ispali iz Prve županijske nogometne lige, prihvatili su život takav kakav jest i okrenuli se pripremama za novo prvenstvo u Drugoj županijskoj nogometnoj ligi. U nedjelju, 12. kolovoza, na svom su igralištu Semeljčani ugostili nogometaše Omladinca iz Đakovačkih Selaca i svojim navijačima priredili pravu „golijadu“. S visokih 8:3 slavili su nad Selčanima i tako potvrdili da se u Semeljcima igra dobar nogomet.

U redovima Semeljčana najraspoloženiji strijelac bio je Petar Paradžik, strijelac tri pogotka, dva se puta u listu strijelaca upisao Đuretković, jednom Aničić i Bošnjak, a jedan gol postigli su si sami Selčani. Strijelci za Omladinac bili su: Borna Bilić, Josip Bilić i Stjepan Vardić.

Podsjetimo, prvenstvo u Drugoj županijskoj ligi počinje 26. kolovoza, Semeljčani će u prvom kolu dočekati Šokadiju iz Strizivojne dok će Selčani na gostovanje u Široko Polje.

Renato Lulić “torpedirao” svoje bivše suigrače!

TORPEDO – ČEPIN  1:3 (0:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 100. Strijelci: 0:1 Gelo (4.), 1:1 Josip Čuić (49.), 1:2 Lulić (68.), 1:3 Lulić (78.).

TORPEDO: Vinković, Delić, Josip Čuić, Babić, Milardović, Mislav Ivanda, Cicvarić, Radoš, Branimir Ivanda, Bašić, Sito. (Još su igrali: Slavić, Ivan Bošković, Domagoj Kušević, Blažević, Nikolić Kovačić). Trener: Josip Milardović.

ČEPIN: Kordić, Bilobrk, Goluža, Rolj, Gregić, Kuburić, Hlišć, Stojanac, Gelo, Ivić, Agatić. (Još su igrali. Kovačević, Grgić, Lulić, Čerdić, Nikolić, Prezenšek, Zebec). Trener: Igor Tot.

U Kuševcu su se sastale dvije momčadi koje su u dosadašnjem dijelu priprema pokazali jako puno dobrog, napadačkog nogometa.

Gosti iz Čepina u ranoj fazi utakmice došli su u vodstvo. U četvrtoj minuti Domagoj Ivić idealno je pronašao Gelu koji pogađa Vinkovićevu mrežu. U prvih pola sata nogometaši Čepina promašili su tri čiste prilike. Nakon izigranih akcija zeleni napadači promašili su kuševački gol. U posljednjih petnaestak minuta Torpedo je imao više od igre i bio je blizu izjednačenju. Dominirali su sredinom terenu koju su držali iskusni Milardović i Branimir Ivanda. Najopasniji su Kuševčani iz prekida, a jedan takav imali su u 30. minuti. Cicvarić je izveo korner, a na prvoj vratnici bio je Milardović, međutim, lopta je završila tik pored Kordićeve vratnice. Nakon toga, Josip Milardović upućuje udarac s dvadesetak metara, ali čepinski golman je na mjestu. U 40. minuti solo akciju završio je Cicvarić, ali njegov udarac s ruba kaznenoga prostora ukrotio je golman Kordić.

U nastavku susreta, Kuševčani su nastavili s boljom igrom. U 49. minuti Ivanda je izveo korner, Milardović glavom pogađa vratnicu, a Josip Čuić ubacuje loptu u praznu mrežu. Zasluženo izjednačenje prema prikazanoj igri.

U samoj završnici, nogometaši Čepina preuzimaju inicijativu, a igračem odluke pokazao se Renato Lulić, bivši igrač Torpeda. U  68. minuti Zebec odlično asistira do Lulića koji glavom pogađa Vinkovićevu mrežu za čepinsko vodstvo 2:1. Taj gol slomio je Kuševčane, a u 78. minuti Čepin dolazi  do trećeg pogotka i konačne pobjede. Agatić je prošao po lijevoj strani, točnom loptom uposlio je Lulića koji postiže svoj drugi pogodak za konačno rješenje utakmice.

Ratar još uvijek bez prave forme!

TOMISLAV – RATAR 5:0 (1:0)

Nogometaši Ratara su, u nedjelju, 12. kolovoza, gostovali u Donjim Andrijevcima gdje su protiv županijskoga drugoligaša doživjeli težak poraz.

U prvih 45 minuta Piškorevčani su bili koliko-toliko ravnopravan protivnik. Ipak, Andrijevčani su golom Arbanasa na odmor otišli s minimalnim vodstvom 1:0.

U nastavku susreta, igra Ratara se raspala, a nogometaši Tomislava s četiri pogotka došli su do visoke pobjede. Seriju je s dva potoka otvorio Putniković za 3:0, Matej Lujić doveo je Tomislav do 4:0, a konačnih  5:0 rezultat je piškorevačkog autogola.

Do početka prvenstva još su dva tjedna, igre Ratara u ovom trenutku ne podsjećaju na one iz proljetnoga dijela prvenstva. Za vjerovati je da će Ratar u preostala dva tjedna pronaći željenu formu kako bi u prvom kolu spremni mogli na ogled u Valpovo.

Budrovčani uvjerljivo slavili u Kešincima!

KEŠINCI – SLAVONIJA (B) 2:5 (0:1)

Novi sudionici posljednjeg ranga đakovačkog nogometa ostvarili su uvjerljivu pobjedu u svojoj drugoj pripremnoj utakmici koju su odigrali u Kešincima. Dva pogotka za Budrovčane postigao je Ivan Kladarić, dok su ostale pogotke postigli Tomislav Slobođanac, Ivan Martinović i Igor Kretonić

Budrovčani su prikazali vrlo dobru igru i time dali naslutiti kako se ne planiraju dugo zadržati u posljednjoj đakovačkoj ligi.

Autor: Igor Kretonić

Izvor: Miro Šola