Torpedo iz Kuševca i Mladost iz Satnice Đakovačke odigrali su svoje utakmice 20. kola MŽNL Osijek-Vinkovci.

GRABOVAC – TORPEDO 4:0 (1:0)

Grabovac. Igralište: HNK „Grabovac“. Sudac: Stjepan Barnjak (Otok). Pomoćnici: Karlo Ešegović (Županja) i Ivan Toman (Štitar). Strijelci: 1:0 Jerković (40.), 2:0 Nešić (53.), 3:0 Lucić (65.), 4:0 Lopes de Jesus (82.).

GRABOVAC: Brumen, Jerković, Tomašev, Crnčan (84. Bogdanović), Nešić, Karamarković (63. Buljan), Lucić (84. Džanko), Sambol, Lopes de Jesus, Križan, Špoljarić. Trener: Milan Vuica.

TORPEDO: Vinković, Beljan (22. Kopecki), Cicvarić (76. Kušević), Radoš (64. Perković), Bračko (62. Renato Lulić), Rajčević (71. Butor), Babić, Ivanda, Crnojević, Čuić, Tomislav Lulić. Trener: Branimir Ivanda.

Teško je bilo očekivati da nogometaši Torpeda mogu nauditi domaćinu jer Grabovac je momčad iz samoga vrha, ali da su Kuševčani dobro stajali prvih 40 minuta podatak je koji treba uvažavati. A upravo tako, točnije u 40. minuti, domaćini golom Jerkovića dolaze u vodstvo 1:0 čime je srušeno samopouzdanje gostujuće momčadi. Slobodan udarac iskosa izveli su domaći napadači, lopta je došla na desetak metara od Vinkovićevoga gola, najviši u skoku bio je Jekrović koji glavom pogađa za domaće vodstvo.

U nastavku utakmice koncentracija nogometaša Torpeda je popustila, a domaćini su rutinski s tri pogotka došli do visoke i zaslužene pobjede. U 53. minuti Nešić dovodi svoju momčad u vodstvo 2:0, za 3:0 pogodio je Lucić da bi u 82. minuti točku na „i“ stavio Brazilac Lopes de Jesus. Za konačnih 4:0.

Ovim porazom Torpedo i dalje ostaje daleko iza svih. S četiri boda nalaze se na posljednjem mjestu.

MLADOST (ĐS) – ZRINSKI (B) 3:1 (1:0)

Đakovačka Satnica. Igralište: Đakovačka Satnica. Sudac: Zoran Abadžić (Vukovar). Pomoćnici: Branimir Bradarić i Davor Vukelić (Vukovar). Strijelci: 1:0 Bojanović (30.), 2:0 Dino Stipanović (71.), 2:1 Kristijan Prgić (73.), 3:1 Stuhli (88.).

MLADOST: Leko, Bikić, Novoselić, Subašić, Branimir Barišić-Jaman (89. Korpar), Žonka (25. Bruno Barišić-Jaman), Grbeša (55. Bionda), Dino Stipanović, Domagoj Stipanović (79. Stuhli), Bojanović, Radnić (67. Denić). Trener: Ivan Denić.

ZRINSKI: Lešić, Džafić, Babogredac, Stjepan Naglić, Josip Naglić (89. Vrgoč), Vidović, Marijan Prgić, Šumanovac, Jakšić (89. Golubičić), Kristijan Prgić (89. Lukić), Baotić. Trener: Stjepan Kvesić.

Nogometaši Mladosti iz Đakovačke Satnice upisali su svoju prvu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva.

Domaći igrači odlično su krenuli u utakmicu te stvarali prilike za gol od samoga početka. Već u drugoj minuti pucali su domaćini prema golu: Neven Grbeša odlično je odložio loptu za Dinu Stipanovića koji snažno puca sa 16 metara, ali lopta odlazi preko gola. U 10. minuti Branimir Barišić-Jaman pokušao je s 25 metara, ali i ta lopta odlazi preko gola. Igrala se 17. minuta kada je kapetan Bojanović sjajno dugom loptom odigrao Grbešu  koji ulazi u 16 metara, ali njegov udarac u zadnjem trenutku blokira gostujući branič. I dalje se nastavila dominacija Satničana: u 26. minuti Branimir Barišić-Jaman izbacio je svojom loptom cijelu obranu Zrinskoga, Grbeša izlazi 1 na 1 s gostujućim golmanom, ali njegov udarac završava pored gola. Nakon silnih promašenih prilika, konačno Satničani uspijevaju pretvoriti jednu u pogodak: Grbeša je presjekao loptu, odigrao Domagoja Stipanovića koji loptu prosljeđuje do Bojanovića, a on kapetanski zabija s 25 metara u desne rašlje. Do kraja poluvremena, imali su domaćini još prilika (Radnić, Bojanović), no na odmor su otišli s minimalnom prednošću.

I u drugo poluvrijeme krenuli su Satničani napadački. U 51. minuti, Grbeša ponovno ulazi u 16 metara, ali udarac odlazi preko gola. Domaćini su izborili slobodan udarac u 60. minuti koji je izveo Domagoj Stipanović, ali njegov je udarac zaustavila prečka. Bolju igru nogometaši Mladosti okrunili su u 71. minuti: Bionda sjajnom je loptom odigrao Bikića koji s desne strane prosljeđuje u 16 metara, a na pravom je mjestu Dino Stipanović koji zabija za 2:0. Samo dvije minute kasnije, gosti su uzvratili. U kontra napadu, nogometaši Zrinskoga iskoristili su pogrešku domaće obrane te Kristijan Prgić zabija za 2:1. Pogodak je malo iznenadio Satničane, ali nije poremetio njihovu igru. U 83. minuti s vrha 16 metara pokušao je Bojanović, no golman Lešić sjajno brani i lopta odlazi u korner. Stipanović je izveo korner, Bionda je odlično pucao, ali golman Lešić još jednom spašava svoju momčad. U samoj završnici utakmice, domaćini su uspjeli malo podebljati svoju pobjedu: Bionda je sjajno odigrao Igora Stuhlija koji izlazi sam pred golmana i lako šalje loptu za konačnih 3:1 i slavlje Mladosti.

Izvor|Foto: DJ Sport/Miro Šola