Odbojkašice Đakova protekle su subote sudjelovale na jakom Međunarodnom turniru u Valpovu povodom 50. rođendana domaćina. Nakon tri naporna meča djevojke su uspjele uzeti zlatno odličje!

Ždrijeb ih je u grupi spojio s drugom ekipom domaćina Valpovke koju smo bez većih poteškoća pobijedili rezultatom 2-0. U drugoj utakmici igrali su protiv jake ekipe Napretka iz Odžaka.

Nakon tri iscrpljujuća seta rezultatom 2-1 dolaze do pobjede koja ih vodi u finale.

Finalni dvoboj protiv domaćina bio je spoj odlične atmosfere i sjajne odbojke. Nakon gubitka prvoga seta djevojke su uspjele vratiti mirnoću i koncentraciju, poštivale su do maksimuma plan igre te su fantastičnim preokretom došle do velike pobjede i prvoga mjesta.

Đakovačka kapetanica Josipa Radoš proglašena je najboljom igračicom turnira, dok je Marija Verhas zaslužila nagradu najbolje primačice – pucačice.

Čestitke đakovačkim zlatnim djevojkama, čestitke i Valpovčankama kao i trećeplasiranoj Slogi (G. Vakuf-Uskoplje).

“Ovo je bio zaista prekrasan dan u Valpovu stoga se još jednom zahvaljujemo domaćinu Odbojkaški klub “Valpovka” Valpovo na pozivu, turniru i večeri nakon”, poručuju iz OK Đakovo.

OK Đakovo su predstavljale: Josipa Radoš (C), Maja Maričić, Anela Gajić, Marija Verhas, Lucija Mrkić, Barbara Mađarević, Ana Tilman, Lara Posavčević, Mirta Čota i Josipa Rotim. Trener: Zvonimir Božić

Izvor|Foto: OK Đakovo