MEMORIJALNI NOGOMETNI TURNIR „JUROŠ – GRBEŠA“ U KUŠEVCU

Bedem se provukao protiv Josipovčana, Torpedo napunio viškovačku mrežu!

Nogometni klub Torpedo iz Kuševca vjerno čuva uspomenu na svoje prerano preminule članove kluba kojima u čast organiziraju memorijalni nogometni turnir. Na ovogodišnjem izdanju sudionici turnira su: domaćin Torpedo, Radnički iz Viškovaca, Bedem iz Ivankova i Omladinac iz Josipovca.

U današnjoj utakmici za treće mjesto, u 17:30 igrat će Omladinac i Radnički, a u finalu u 20:00 sati sastaju se Torpedo i Bedem.

BEDEM – OMLADINAC (J)  2:1

U prvoj utakmici turnira sve je trebalo biti, barem što se rezultata tiče, jasno jer trećeligaš iz Ivankova bio je apsolutni favorit u odnosu na mladu momčad županijskoga drugoligaša iz Josipovca. Međutim, Josipovčani su se postavili autoritativno i u pojedinim trenucima nije se znalo tko je hrvatski trećeligaš, a tko županijski drugoligaš. U prvih dvadesetak minuta Josipovčani su imali kontrolu utakmice, stvorili dvije-tri izgledne prilike, međutim kada to nisu realizirali, uslijedila je kazna. Iz jedne bezazlene situacije, ubačenu dubinsku loptu, pod pritiskom josipovačakoga braniča, primio je Ivan Božić ispred golmana Brandisa i poslao ju u praznu mrežu. U nastavku susreta Josipovčani su uspjeli izjednačiti da bi u završnici utakmice igrači Bedema postigli drugi pogodak koji ih je odveo u nedjeljno finale. U samoj završnici šesnaestogodišnji Dorijan Hulak promašio je dvije čiste prilike, ali to mu se ne smije uzeti za zlo jer je on ipak kadet.

Trener Omladinca Šimo Živković, unatoč porazu, izuzetno je zadovoljan prikazanom igrom svoje momčadi. Bez nekolicine iskusnih, standardnih igrača pružio je odličan otpor ivankovačkom trećeligašu, a Josipovčani ponovo potvrđuju da su nepresušno vrelo talentiranih igrača.

Bedem je igrao u sastavu: Čučković, Sambol, Smolčić, Stanić, Validžić, Kockarević, Božić, Mesić, Stojić, Borko, Ujvari. (Još su igrali: Anić,  Naletilić, Pervan).

Za Omladinac nastupili su: Brandis, Josip Vavra, Denis Brkić, Šlegl, Enis Brkić, Josip Batorek, Kristek, Habada, Smolka, Kvasnovski, Stuhli. Još su igrali: Dorijan Hulak, Pastva). Trener: Šimo Živković.

TORPEDO – RADNIČKI  8:0 (4:0)

Na domaćem terenu nogometaši Torpeda dominirali su protiv susjeda iz Viškovaca. Već u prvih pola sata pala su četiri pogotka u mreži gostiju što je bio i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta, Kuševčani su i dalje nizali opasne akcije pred viškovačkim golom, a kao i u prvom, postigli su četiri pogotka za visoku i zasluženu pobjedu koja ih vodi u nedjeljno finale gdje ih očekuje hrvatski trećeligaš Bedem iz Ivankova. Bit će to pravi test za igrače trenera Josipa Milardovića.

Strijelci za Torpedo bili su: po dva puta Blažević i Josip Čuić te po jednom Kušević, Radoš, Milardović i Bašić.

nogomet-bedem-omladinac-j-3-467x350

MEMORIJALNI TURNIR „IVAN LONČAREVIĆ“ U ŠIROKOM POLJU

Matej Rudnički “srušio” Piškorevčane, Ivan Barišić za treće satničko finale!

Ovogodišnji memorijalni turnir u Širokom Polju, osim domaćina, okupio je i županijske prvoligaše Ratar iz Piškorevaca i Mladost iz Đakovačke Satnice te momčad Gundinaca.

Nakon prvoga dana, pobjedama Hajduka i Mladosti dobili smo sutrašnje finaliste. U 15:30 sati,  u borbi za treće mjesto, sastat će se Ratar i Gundinci, dok će u18:00 sati za pobjednički pehar igrati Hajduk i Mladost. Podsjetimo da je Mladost u posljednje dvije godine osvajala pobjednički pehar, a u nedjelju se mogu i treći puta upisati u listu pobjednika. Ali, za to moraju slaviti protiv domaćina.

RATAR – HAJDUK (ŠP) 1:2 (1:1

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 200. Sudac: Tomo Dramac (Đakovački Selci). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo) i Pavo Šušak (Široko Polje). Strijelci:  0:1 Rudnički (32.), 1:1 Blaškić (38.), 1:2 Rudnički (67.).

RATAR: Barić, Rakušić, Perdinović, Bošnjaković, Horvat, Liščević, Mišević, Blaškić, Mišić, Bekić, Bala. (Još su igrali: Galić, Batinić, Marinović, Vukadin, Križanović). Trener: Josip Mišić.

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić,  Blažević, Ljubić, Mandić, Rudnički, Duspara, Gurodn, Ognjenović, Horvat, Bjelobrk, Veselinović. (Još su igrali: Zeko, Matija Đambić,Šušak, Jelenčić, Vinko). Trener: Igor Mandić.

Nogometaši županijskoga drugoligaša Hajduka iz Širokoga Polja napravili su iznenađenje pobjedivši Piškorevčane. Međutim, prema prikazanoj igri, to nije bilo iznenađenje jer su Širokopoljci u svim segmentima igre nadigrali momčad Ratara. Doduše, treba reći da su Piškorevčani na turnir u Široko Polje došli bez dosta standardnih igrača tako da je i to dobar razlog za ostvareni poraz. Naravno, to ne umanjuje apsolutno zasluženu pobjedu domaćina.

Najzaslužniji za pobjedu Hajduka svakako je dvostruki strijelac Matej Rudnički koji je doista zaslužio ponijeti epitet najboljega igrača susreta. U 32. minuti domaći je napadač doveo svoju momčad u vodstvo, ali samo šest minuta kasnije, novo Ratarovo pojačanje, Dino Blaškić poravnava rezultat na 1:1, što je je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, bolju igru Širokopoljci su okrunili vodstvom. U 67. minuti ponovo je Matej Rudnički u glavnoj ulozi: postiže svoj drugi pogodak za konačno slavlje Hajduka. Do kraja utakmice, Hajduk je propustio još dvije izgledne prilike da svoju pobjedu učini još uvjerljivijom, ali domaći su napadači u ključnim trenucima loptu prebacivali preko gola.

Hajduk je potpuno zasluženo slavio protiv Ratara i tako se plasirao u nedjeljno finale.

MLADOST (ĐS) – GUNDINCI  1:0 (0:0)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 200. Sudac: Rajkovac (Štrosmjerovac). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo) i Tomo Dramac (Selci Đakovački). Strijelci: 1:0 Ivan Barišić (56.).

MLADOST (ĐS): Čolić, Bikić, Totić, Subašić, Stjepan Bošković, Novoselić, Denić, Ivan Barišić, Grbeša, Stipanović, Radnić. (Još su igrali: Branimir Barišić-Jaman, Akrap, Novaković, Vardić, Čutura, Žulj, Bojanović).

GUNDINCI: Pušejić, Marković, Tukara, Lukić, Nikola Kadić, Matej Kadić, Markotić, Karavidović, Kokanović, Ilija Tukara, Mladen Tukara. (Još su igrali: Matić, Užarević, Grgur Kadić).

Satničani su se dosta mučili protiv Gundinčana. Iako su imali više od igre, veći posjed lopte, u završnici nije bilo sigurnosti tako da su Satničani sa samo jednim postignutim pogotkom slavili protiv momčadi Gundinaca. Ključni trenutak dogodio se u 56. minuti kada je Ivan Barišić postigao vodeći pogodak za momčad Mladosti. Na kraju, to je bio i odlučujući trenutak koji je Satničane odveo u nedjeljno finale protiv domaćina Hajduka.