Gimnazijska sportska priča na srednjoškolskom se igralištu nastavlja! Danas, u srijedu, 12. travnja 2023. g., imali smo priliku vidjeti grupnu fazu malog nogometa u kojoj smo došli do osam najboljih ekipa Škole.

Malonogometno natjecanje otvoreno je revijalnom utakmicom profesora i maturanata. Napeto prvo poluvrijeme donijelo nam je neriješen rezultat (1:1) pogocima M. Dragića i T. Ljepotića. Drugo je poluvrijeme bilo priklonjeno maturantskoj ekipi – golovima N. Marića, F. Davidovića i M. Dragića (s dva zabijena gola) četvrti razredi odnijeli su zasluženu pobjedu od 1:5.

Službeni dio natjecanja otvorile su ekipe 4.d i 2.b razreda na Terenu 1 te ekipe Zbornice (profesori) i 4.a razreda na Terenu 2. Na Terenu 1 uvjerljivu pobjedu odnijela je četveročlana ekipa 2. b rezultatom 6:1. Zgoditke su postigli F. Andrić (1 pogodak), J. Kelić (2 pogotka) i L. Crnov (3 pogotka), dok je jedini gol za ekipu jezičnih maturanata u prvom poluvremenu postigao A. Šimić. Napeta utakmica između profesora i matematičara (4. a) donijela je ukupno pet pogodaka. Tri boda i zasluženu pobjedu odnijela je profesorska ekipa s rezultatom 3:2 golovima profesora Ljepotića,  Vrbaneca te učenika  J. Humbala (autogol), dok su zgoditke za   4. a razred osigurali J. Rajić i J. Humbal.

Zadnje dvije utakmice dana odigrale su ekipe 1. c i 4. b razreda na Terenu 1 te 4. c i 3. a na Terenu 2. Utakmica između 1. c i 4. b razreda završila je u korist učenika 1. c razreda rezultatom 3:1.  Za 1. c razred zgoditke su postigli L. Radoš (1 pogodak) i I. Marijanović (2 pogotka), dok je jedini zgoditak za 4.b razred postigla učenica M. Dunđer. Utakmica na drugom terenu završila je puno napetije – nakon odigranih redovnih 16 minuta, rezultat je bio 2:2 zahvaljujući golovima M. Dragića i L. Glavačevića u korist ekipe 4. c, dok su za 3. a golove postigli G. Florijan i P. Oršolić. Nakon izvođenja sedmeraca, pobjednik  utakmice postala je ekipa 3. a razreda preciznijim izvođenjem sedmeraca (G. Florijana, M. Ivića i P. Oršolića), dok je jedini sedmerac za 4. c zabio M. Dragić.

Nakon današnje grupne faze, dobili smo parove za sutrašnje četvrtfinale. Na jednoj strani ždrijeba nalaze se ekipe 1. c i 4. c razreda uz profesorsku ekipu i ekipu 4. d razreda. Na drugoj strani možemo vidjeti dvoboje 4. b i 3. a razreda te 4. a i 2. b razreda. Bez sumnje nas očekuje napeta završnica turnira koju započinjemo sutra, u 9 h ujutro, četvrtfinalnim malonogometnim parovima. Nakon završetka malonogometnog turnira, oko pola 12 nas očekuje završnica odbojkaškog turnira.

Izvor: Gimnazija A. G. Matoša, Đakovo