DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

SLAVONIJA (B) – OMLADINAC (ĐS) 3:0 (1:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 150. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Valentin Sito (22.), 2:0 Ivan Kladarić (67.), 3:0 Nikolić (80.).

SLAVONIJA (B): Matej Jurić, Klepo, Marko Zetović, Tilli, Ivan Djaković, Ivan Kladarić (80. Šimo Zetović), Valentin Sito (81. Antonio Jurić), Markić (86. Tomislav Sito), Kolić, Kristijan Djaković (57. Nikolić), Bunarkić (52. Antunović). Trener: Branko Nikolić.

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Majstorović (68. Tomislav Aščić), Mikloš, Vrtarić, Kričančić (74. Zvonimir Aščić), Bjelobrk, Borna Vardić (71. Jakab), Genda, Škalec, Lipar, Žarko Aščić (68. Brataljenović).

Nakon gostovanja u Širokom Polju i osvojenog boda, nogometaši Slavonije kod kuće su nastavili niz pobjeda. Doduše, gosti iz Selaca u prvih su se 45 minuta pokazali kao tvrd orah i momčad koja zna igrati nogomet. U takvim odnosima snaga Budrovčani su u 22. minuti golom Valentina Sita došli u vodstvo 1:0, a to je bio ujedno i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice uporni Selčani uspješno su se branili sve do 67. minute kada Ivan Kladarić postiže drugi pogodak i time gasi sve gostujuće nade da se iz Budrovaca mogu vratiti neporaženi. Točku na „i“ u 80. minuti trećim pogotkom stavio je igrač-trener Branko Nikolić.

Ovom pobjedom Budrovčani i dalje ostaju uz bok nogometašima Poleta koji se nalaze na prvom mjestu.

DINAMO (TR) – HAJDUK (ŠP) 1:2 (1:1)

Trnava – Igralište Trnava. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Marko Novaković (Višnjevac) i Fran Babić (Osijek). Strijelci: 0:1 Drmić (16.), 1:1 Josip Franjić (42.), 1:2 Blažević (53.).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Bartoš, Josip Franjić, Mikić (24. Dario Franjić), Turković, Svilanović, Vuković, Tiborc, Benić, Holbik (88. Petrović).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Drmić, Blažević, Mišetić, Perak, Ljubić, Šarić, Ognjenović, Blažeković Gurdon (79. Ivo Šekerija), Milošević (77. Milić)Kristijan Džambić.

Bio je to pravi derbi dvije momčadi koje su se nakon četiri kola našle u samom vrhu tablice. Trnavčani su najugodnije iznenađenje na početku prvenstva i s pravom su se nadali da protiv Hajduka mogu doći do pozitivnoga rezultata. Ali, i gosti su vjerovali u svoje snage, posebice nakon odlične igre i neodlučenoga rezultata u srijedu protiv budrovačke Slavonije.

Trema i važnost utakmice sputavali su domaće igrače koji nikako nisu mogli pronaći svoj ritam igre. Gosti su bili bolji što im je donijelo i vodstvo u 16. minuti. Drmić je izašao sam pred golmana Kovačića i mirno plasirao loptu u mrežu. I nakon toga, gosti su imali više od igre, stvorili su tri stopostotne prilike (dva puta Gurdon i jednom Drmić), ali lopta nije htjela u gol. I po starom dobrom običaju, kada ne iskoristiš svoje prilike, slijedi kazna. Domaćini su u 42. minuti izjednačili rezultat na 1:1. Strijelac je bio Josip Franjić.

I kada se činilo da će izjednačujući pogodak poticajno djelovati na domaću momčad, dogodilo se sasvim suprotno. Gosti su u 53. minuti ponovo došli u vodstvo. U domaćem kaznenom prostoru Vuković ruši Ognjenovića, a sucu Florijančiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikola Blažević. Do kraja utakmice, nogometaši Hajduka bili su daleko bolja momčad koja je, prema stvorenim prilikama, mogla doći i do uvjerljivije pobjede. Malu sjenu na izuzetno korektnu utakmicu bacilo je međusobno vrijeđanje trnavačkoga golmana Kovačića i Hajdukovoga napadača Ognjenovića koji su zbog toga morali napustiti igru. Ali, i s ova tri boda gosti su zadovoljni jer su svjesni da su uspješno prošli teško gostovanje protiv vrlo dobre momčadi Dinama.

S ova tri boda Hajduk i dalje ostaje u krugu vodećih momčadi.

HOŠK – REKORD 1:3 (0:1)

Gašinci – Igralište Lipice. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Zlatko Aničić (13.), 0:2 Zlatko Aničić (46.), 1:2 Ivica Rac (83.), 1:3 Marijan Žeravica (87. – 11 m).

HOŠK: Grubešić, Jezidžić, Vomš (58. Kulić), Nerovčić, Franjić, Ante Barišić-Jaman, Perica Rac (77. Ivica Rac), Zeko (49. Karlo Novaković), Živković, Hrgić, Danijel Rac. Trener: Stjepan Milković.

REKORD: Medved, Francem, Ambrušić, Balabanić, Stanić, Đuretković (80. Jackanić), Josip Aničić (88. Barić), Marijan Žeravica, Zlatko Aničić, Tremboš, Danijel Kedveš.

Nogometaši HOŠK-a puni samopouzdanja nakon dvije gostujuće pobjede krenuli su u utakmicu protiv Kondrićana. U prvih pet minuta uputili su tri udarca prema golu (Zeko, Jezidžić i Danijel Rac), ali golman Medved bio je na mjestu. Gosti su prvi puta zaprijetili u desetoj minuti kada je iskosa s lijeve strane pucao Zlatko Aničić, ali Grubešić boksa loptu u polje. Gosti su svoju priliku čekali iz kontranapada. I u 13. minuti došli su u vodstvo. Žeravica je asistirao prema Zlatku Aničiću koji iz prve puca s ruba kaznenoga prostora i pogađa prvi kut domaće mreže.

Nakon toga, gosti su u 24. minuti mogli povećati svoje vodstvo jer je Žeravica ponovo asistirao prema Josipu Aničiću koji se sam našao pred golmanom Grubešićem. Kondrički napadač neshvatljivo je pucao pored gola. Minutu kasnije ponovo je u prilici Josip Aničić, ali njegov udarac završava pored gola.

U 28. minuti Danijel Rac puca s 18 metara, ali Medved je na mjestu. Dvije minute kasnije Vomš ubacuje loptu na deset metara, Živkovićev udarac glavom završava pored gola. Napadi Gašinčana nastavljeni su do kraja prvoga poluvremena. U 38. minuti čak trojica igrača našla su se pred golmanom Medvedom, ali niti jedan nije uspio ubaciti loptu u mrežu.

Početkom drugoga poluvremena Kondrićani su iskoristili svoju drugu kontru, a strijelac za 0:2 bio je ponovo Zlatko Aničić. Domaćini su do kraja utakmice krenuli na sve ili ništa, stvarali su prilike, ali nije bilo raspoloženih napadača. Osim toga, iskusni Mario Francem vodio je svoju obranu koja je bila sigurna u svakoj kriznoj situaciji. U 83. minuti Ivica Rac smanjuje rezultat na 1:2 i ostavlja nadu da se Gašinčani spase od poraza. Ipak, u samoj završnici, Kondrićani su iz kaznenoga udarca postavili konačnih 3:1. Strijelac je bi Marijan Žeravica. U samoj završnici utakmice domaćini su ostali s igračem manje jer je zbog gruboga prekršaja isključen kapetan Igor Franjić.

Gašinčani su teško razočarani jer su bili sigurni da će nastaviti pozitivan rezultatski niz. Ovako i dalje ostaju na devet bodova, dok su Kondrićani upisali svoj četvrti bod čime bježe s dna tablice.

VINOGRADAR – BUDUĆNOST 3:2 (1:1)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Antonio Kerovec (23.), 1:1 Keglović (36.), 2:1 Labak (63. – 11 m), 3:1 Grgačević (69.), 3:2 Pavić (85.).

VINOGRADAR: Kovačević, Labak, Hamzić, Ivan Fehir (64. Getoš), Brajković Stablek, Vavra (65. Grgačević), Antonio Kerovec, Živković (69. Novak), Zorbas, Šakota (80. Kvasnovski), Josip Fehir.

BUDUĆNOST: Bilušić, Babić, Perić, Babić, Željko Grgić, Mije Gregić, Mikulandra, Anto Grgić (75. Šimić), Keglović, Pavić, Jukić (85. Palcer).

„Vinogradari“ su se nadali da će imati lagan zadatak protiv „fenjeraša“ iz Gorjana, ali morali su se dobrano namučiti kako bi osvojili sva tri boda. Nakon početnoga ispitivanja snaga, domaćini su u 23. minuti došli u vodstvo. Slobodan udarac izveo je Antonio Kerovec čije je precizna lopta završila iza leđa golmana Bilušića.

Gosti su otvorili igru i u 36. minuti Keglović je izjednačio na 1:1. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice, Vinogradar je imao više od igre, a u 63. minuti Antun Labak iz kaznenoga udarca dovodi domaćine u vodstvo. Nakon toga, igra Budućnosti je splasnula, a to koriste domaćini i trećim golom usmjeravaju utakmicu na svoj mlin. U 69. minuti vidjeli smo prekrasan gol Grgačevića koji je pucao s udaljenosti od tridesetak metara, Golman Bilušić bio je nemoćan. I kada se činilo da će domaćini mirno privesti utakmicu kraju, jednu nasumce ubačenu loptu u mandićevački kazneni prostor glavom je dočekao Pavić i prebacio golman Kovačevića.

U posljednjih pet minuta domaćini su sačuvali stečenu prednost i tako osvojili tri vrijedna boda. A Gorjance i dalje ostavili na „nuli“.

SLAVONAC (P) – JEDINSTVO 3:4 (1:2)

Preslatinci – Igralište Školski vrt. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Lukić (5.), 0:2 Matković (28.), 1:2 Babić (42.), 2:2 Gansberger (48.), 2:3 Silvio Vočanec (56.), 2:4 Lukić (70.), 3:4 Gansberger (74.).

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš (60. Mikić), Rončka, Haršanji, Posavac, Josip Mesaroš, Marko Franjić, Gansberger, Babić, Tarnaj, Hipp.

JEDINSTVO: Barić, Duvnjak, Šiško (60. Šimić), Šušak, Mrjanović, Antonio Pradžik, Matković, Bježančević, Silvio Vočanec (75. Dalibor Paradžik), Tribuljak, Lukić (86. Perković).

Derbi začelja, dvije momčadi koje su prije ovoga susreta bile bez bodova, pripao je gostima iz Forkuševaca. Oni su već u petoj minuti iskoristili pogrešku golmana Horvata, a strijelac je bio iskusni Ivica Lukić. Bolju igru gosti su pretvorili u vodstvo 2:0. U 28. minuti, nakon točne akcije, Goran Matković povisio je rezultat na 2:0. Nakon toga, i domaćini su počeli prijetili protivničkom vrataru.

U 42. minuti lijepu akciju pogotkom je okrunio Babić. To je bio i rezultat prvoga poluvremena. Početkom drugoga poluvremena Gansberger koristi pogrešku forkuševačke obrane, presjekao je loptu i iskosa s desne strane pogađa suprotni kut Barićeve mreže. Gosti su ponovo došli u vodstvo u 56. minuti. Lopta je došla na lijevu stranu do Silvija Vočanca koji ulazi u kazneni prostor i plasira loptu u domaću mrežu.

Iskusni Lukić u 70. je minuti odlučio utakmicu. Postigao je svoj drugi, a momčadski četvrti pogodak za konačno rješenje utakmice. Ipak, domaćini se nisu predavali pa su drugim golom Gansbergera smanjili rezultat na 3:4. Do kraja susreta, domaćini nisu uspjeli poravnati rezultat tako da su gosti iz Preslatinaca odnijeli sva tri boda.

ŠOKADIJA – DRAČICE 2:2 (0:1)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Gledatelja: 50. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Osijek) i Valentino Barišić (Osijek): Strijelci: 1:0 Matić (41.).1:1 Lucijanić (47.), 1:2 Lucijanić (49.), 2:2 Josip Damjanović (84.).

ŠOKADIJA: Šen, Jukić (67. Bilobrk), Milinović, Josip Damjanović, Pačarić, Matić, Josip Damjanović, Mandarić, Nikola Andrijević (59. Stefan Andrijević), Jakobljević, Mašić (81. Rendulić).

DRAČICE: Cikač, Tadić, Šarčević, Petar Andričić, Iletić, Katalenić, David Duvnjak, Lucijanić, Marko Andričić (78. Rahmani; 90. Jukić), Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

U pripremi utakmice i prije samoga početak trener Dračica, Šimo Živković, upozoravao je svoje igrače da je „ranjeni lav“ najopasniji misleći na trenutno stanje u Šokadiji. Ali, njegovi igrači kao da su prespavali njegovo izlaganje jer su utakmicu otvorili poprilično nonšalantno vjerujući da će pobjeda doći sama od sebe. U prvih dvadesetak minuta Dračičani su imali veći posjed lopte, stvorili su nekoliko situacija iz kojih se moglo i opasnije zaprijetiti golmanu Šenu, ali napadači nisu bili raspoloženi. U samoj završnici borbeni domaćini došli su u vodstvo. Neodlučna dračička obrana očekivala je da će sudac Rupčić označiti prekršaj, međutim, lopta je na 25 metara došla do Ivana Matića koji puca iz prve i pogađa lijevi gornji kut Cikačeve mreže. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. Trenerova „jezikova juha“ na odmoru pozitivno je djelovala na gostujuće igrače koji su u samo tri minute napravili preokret.

U 47. minuti Stjepan Lucijanić iskosa s lijeve strane primio je loptu i s 18 metara pogodio Šenovu mrežu. Slavlje gostiju još se nije niti stišalo, a Lucijanić je po drugi puta matirao Šena. U gužvi u kaznenom prostoru, domaći branič uspio je izbaciti loptu s gol crte, na nju je natrčao dračički golgeter i pospremio je u mrežu. Nakon toga, domaćini su se otvorili i krenuli na sve ili ništa: stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. I Dračičani su mogli podebljati svoje vodstvo, ali prilike Udovčića, Petra Andričića, Iletića i Domagoj Krizmanića nisu pretvorene u pogotke. i I kada se činilo da će gosti odnijeti sva tri boda, domaćini su još jednim eurogolom došli do izjednačenja. Igrala se 84. minut kada je Josip Damjanović s 25 metara izveo slobodan udarac. Lopta je odsjela u samim rašljama Cikačeva gola.

Utakmicu u Strizivojni najbolje je u nekoliko riječi opisao trener Dračica Šimo Živković: „Kada Strizivojni osvojiš bod, to je uvijek dobar rezultat. Prema prikazanoj igri, podjela bodova je realna!“

POLET – SLOGA 4:1 (2:1)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Osijek) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Petar Paradžik (11.), 2:0 Petar Paradžik (41.), 2:1 Varičak (42.), 3:1 Ćosić (49.), 4:1 Ivan Đuretković (67.).

POLET: Miro Vuksanović, Ivan Đuretković (80. Gavran), Blažević (64. Penava), Mario Vuksanović, Petar Paradžik, Tanasić (46. Knežević), Ćosić, Pilić, Radonić, Idžanović (75. Rašić), Doko.

SLOGA: Rakušić, Marić, Vedran Penava (40. Varičak), Ivan Josipović, Matošević, Bjelobrk, Čatić (46. Suvala), Vidić (46. Pačarić), Teodorović, Štibl (62. Goran Josipović), Živko (70. Sušić).

U općinskom derbiju nogometaši Poleta opravdali su ulogu favorita te su nastavili s pozitivnim rezultatima. Igrači iz Koritne na utakmicu su došli dobro raspoloženi jer su u srijedu protiv Vinogradara ostvarili prvu pobjedu i sigurno su i u Semeljcima htjeli ostaviti dobar dojam.

Već u 11. minuti domaćini su poveli, a strijelac je bio Petar Paradžik. Krajem prvoga poluvremena, točnije u 41. minuti, Petar Paradžik je svojim drugim pogotkom svojoj momčadi osigurao lagodan odlazak na odmor. Već u sljedećem napadu nogometaši iz Koritne pokazali su da i oni znaju igrati nogomet te su golom Milana Varičaka smanjili rezultat na 1:2 i time vratili neizvjesnost u utakmicu.

Početkom drugoga poluvremena Semeljčani su postigli treći pogodak čime su se približili osvajanju nova tri boda. Strijelac je bio Mario Ćosić. Točku na „i“ u 67. minuti četvrtim Poletovim golom stavio je Ivan Đuretković. Do kraja utakmice domaćini su rutinski sačuvali visoko vodstvo i na kraju se zasluženo radovali.