DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

4.KOLO
HAJDUK (ŠP) – SLAVONIJA (B) 1:1 (0:0)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Gledatelja: 200. Sudac. Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Dino Škalić (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Nikola Blažević (82. – 11 m), 1:1 Željko Kladarić (88.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Nikola Blažević, Mišetić, Perak, Ljubić, Blažeković, Drmić, Ognjenović (80. Kristijan Džambić), Gurdon, Stjepan Đambić (75. Bošković), Šarić.

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Marko Zetović, Tilli, Ivan Kladarić, Valentin Sito, Nikolić, Markić, Kolić, Bunarkić (78. Antunović), Željko Kladarić. Trener: Branko Nikolić.

Derbi je prema igri jedne i druge momčadi opravdao očekivanja. Doduše, bila je to utakmica u kojoj se nije umiralo u ljepoti već su obje momčadi igrale poprilično oprezno čekajući eventualnu protivničku pogrešku.

U prvih 45 minuta domaćini su imali više od igre, imali su veći posjed lopta, ali i dvije-tri izgledne prilike za pogodak. U 20. minuti Nikola Blažeković pucao je prema budrovačkom golu, ali je gostujući branič izbacio loptu s gol crte. U odličnim prilikama bili su i Ognjenović i Drmić, ali golman Jakov Sito odlično je reagirao.

U nastavku utakmice Budrovčani su krenuli otvorenije prema domaćem golu. U 50. minuti Stipo Markić našao se na pet metara od protivničkoga gola, ali njegov udarac završio je u bloku, U 55. minuti domaćini su bili blizu vodstva. Nikola Blažević ubacio je loptu s desne strane, na drugoj vratnici našao se Ante Perak koji glavom puca pored gola. U 68. minuti Gurdon je pobjegao u kontru, prebacio loptu u sredinu gdje se našao Stjepan Gurdon čiji udarac završava pored gola. Budrovčani su najbolju priliku imali u 69. minuti. Željko Kladarić pobjegao je domaćoj obrani, sam izašao pred golmana Ivića, ali njegov udarac završava pored gola. U posljednjih deset minuta pala su dva gola.Igrala se 82. minuta kada su domaćini ubacili loptu u budrovčaki kazneni prostor. Lopta je pogodila jednoga od gostujućih igrača, a sudac Florijančić dosudio je kazneni udarac.

Ta odluka podigla je atmosferu, Budrovčani su protestirali, ali odluka glavnoga suca ostala je nepromijenjena. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikola Blažević. Nakon teško stečenoga vodstva, domaćini su se povukli čuvajući minimalno vodstvo. Budrovčani su krenuli na sve ili ništa i u 88. minuti u gužvi se najbolje snašao Željko Kladarić koji iz blizine ubacuje loptu u mrežu, za 1:1.

I tada su akteri susreta pokvarili dojam inače mirne i korektne utakmice s obje strane. Željko Kladarić, nakon postignutoga gola, provocirao je publiku zbog čega mu je sudac Florijančić pokazao crveni karton. Provokaciji se pridružio i mladi budrovački golman Jakov Sito što je dodatno zaoštrilo atmosferu.

Inače odlična utakmica dvaju podjednakih protivnika nije zaslužila ovakav kraj jer gledatelji su doista vidjeli dvije ponajbolje momčadi u ligi. Prema prikazanoj igri, Širokopoljci bolji u prvom, Budrovčani u drugom poluvremenu – podjela bodova najrealniji ishod.

DRAČICE – SLAVONAC (P) 5:1 (2:1)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek) i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 0:1 Gansberger (11.), 1:1 Marko Andričić (14.), 2:1 Domagoj Krizmanić (33.), 3:1 Udovčić (54.), 4:1 Rahmani (79.), 5:1 Gavran (90.).

DRAČICE: Zlatunić, Tadić, Šarčević, Petar Andričić, Žulj, Katalenić, David Duvnjak (46. Udovčić), Lucijanić (75. Rahmani), Marko Andričić (81. Gavran), Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić (75. Jukić).

Nogometna praksa pokazuje da je najteže igrati kada ste apsolutni favoriti. Mentalno već ste upisali bodove i prije nego je utakmica počela. Ali, nogomet u takvim situacijama zna biti jako okrutan. Upravo se to dogodilo na otvaranju utakmice nogometašima Dračica koji su podcijenili svoje protivnike i pomislili da će pobjeda doći sama od sebe. Gosti su u 11. minuti došli u vodstvo. Nogometaši Croatije očekivali su da će sudac Lipar prekinuti utakmicu jer je jedan domaći igrač ostao na travi zbog ozljede, a to je iskoristio Gansberger koji je lob udarcem prevario golmana Zlatunića. Taj gol prodrmao je nogometaše Croatije koji su počeli igrati puno bolje. U 14. minuti, nakon nekoliko kratkih dodavanja, Lucijanić je asistirao prema Marku Andričić koji s 12 metara šalje loptu u protivničku mrežu. Do odlaska na odmor Domagoj Krizmanić doveo je Dračičane u vodstvo. Akcije je započeo Tadić koji loptu predaje Duvnjaku, a ovaj je asistirao za strijelca Krizmanića.

Kada su gosti ostali deficitarni sa snagom Dračičani su prelomili utakmicu. I to su učinili igrači s klupe, a očito da je trener Šimo Živković pogodio s izmjenama. U 54. minuti Marijan Udovčić izveo je slobodan udarac s dvadesetak metara i neobranjivo pogodio golmanov desni kut. Rahmani se najbolje snašao u gužvi u gostujućem kaznenom prostoru i pogodio za 4:1. Isti igrač bio je asistent Ivici Gavranu koji je na drugoj vratnici ostao sam i bez problema ubacio loptu u prazan gol.

BUDUĆNOST – HOŠK 0:2 (0:0)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Goran Ivić (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Danijel Rac (71.), 0:2 Vomš (88.).

BUDUĆNOST: Bunoza, Jakov Paradžik (22. Mikulandra), Bilušić, Domagoj Babić (68. Vedran Babić), Željko Grgić, Mije Gregić, Jukić (80. Palcer), Anto Grgić, Perić, Pavić, Ručević.

HOŠK: Grubešić, Jezidžić (88. Kusulja), Vomš (88. Ivica Rac), Nerovčić, Igor Franjić, Ante Barišić-Jaman, Perica Rac, Zeko (82. Kulić), Karlo Novaković, Hrgić, Danijel Rac. Trener: Stjepan Milković.

Nogometaši iz Gašinaca nastavili su uspješan pobjednički niz jer su u trećoj uzastopnoj utakmici upisali bodove. U Gorjanima su od prve minute dominirali, stvarali prilike, ali jednostavno lopta nije htjela u gol.

Nakon početnoga ispitivanja, gosti su u20. minuti prvi puta opasno zaprijetili. Raspoloženi Danijel Rac pucao je s 20 metara, ali golman Bunoza odlično je reagirao. Samo dvije minute s iste udaljenosti šutira i Hrgić, ali lopta odlazi preko gola. Ponovo je u glavnoj ulozi bi Danijel Rac koji u 26. minuti puca s 25 metara, ali golman Bunoza opet je odlično reagirao. Gorjanci su prvi (i jedini) udarac ostvarili u 34. minuti kada je iskosa s desne strane pucao Domagoj Babić, ali golman Grubešić bio je na mjestu. Na odmor su obje momčadi otišle bez pogodaka.

I u nastavku su Gašinačni bili bolji i stalno su vršili pritisak na domaću obranu. Na putu do pobjede pomogao im je gorjanski igrač Petar Ručević koji je isključen zbog prigovora sucu Matasoviću. U 71. minuti najbolji igrač susreta Danijel Rac donio je gostima vodstvo. U gužvi u gorjanskom kaznenom prostoru lopta je došla do Raca koji s pet metara pogađa Bunozinu mrežu. U samoj završnici Gašinačni su potvrdili pobjedu. Karlo Novaković povukao je loptu po sredini terena, na drugoj je strani pronašao Vomša koji je pravovremeno utrčao i ubacio loptu u mreže.

Prema prikazanoj igri, potpuno zaslužena gostujuća pobjeda. Gorjanci nakon četiri kola i dalje ostaju bez bodova.

JEDINSTVO – POLET 0:3 (0:1)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Krešimir Marković (Đakovo) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Pilić (15.), 0:2 Mario Vuksanović (57.), 0:3 Blažević (58.).

JEDINSTVO: Barić, Perković (60. Lukić), Marjanović, Antonio Paradžik, Drlić (53. Dalibor Paradžik), Goran Matković, Bježančević, Silvio Vočanec, Tribuljak, Ratkovčić (74. Igor Matković), Šimić (84. Kelić).

POLET: Miro Vuksanović, Ivan Đuretković, Blažević (59. Rašić), Mario Vuksanović (81. Rebić), Petar Paradžik, Tanasić (52. Marijan Gradištanac), Ćosić, Pilić, Radonić (68. Penava), Idžanović (68. Gavran), Doko.

Nogometaši Poleta su susjedskom su derbiju opravdali ulogu favorita i s nova tri boda ponovo su se vratili na prvo mjesto. Doduše, Semeljčani su puno teže od očekivanoga došli do bodova, posebice u prvom poluvremenu kada su domaćini pružili odličan otpor. Kada je Pilić u 15. minuti doveo goste u vodstvo 1:0 činilo se da će sve krenuti na semeljački mlin. Međutim, do odlaska na odmor gosti nisu pronašli put do Baričeve mreže. U nastavku su gosti ipak na vrijeme riješili pitanje pobjednika. Za samo dvije minute postigli su dva pogotka i time riješili pitanje pobjednika. U 57. minuti strijelac je bio Mario Vuksanović, a samo minutu kasnije Blažević postiže i treći pogodak. Do kraja susreta, Semeljčani su rutinski priveli utakmicu kraju i zasluženo upisali novu pobjedu i tri boda.

SLOGA – VINOGRADAR 6:3 (4:1)

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 Čatić (9.), 2:0 Šakota (13. – ag), 2:1 Brajković Stablek (15.), 3:1 Živko (21.), 4:1 Marin Penava (27.), 5:1 Živko (46.), 5:2 Labak (48.), 5:3 Brajković Stablek (52.), 6:3 Romac (87.).

SLOGA: Rakušić, Teodorović, Ivan Josipović, Matošević, Živko (78. Sušić), Marin Penava (88. Miladinović), Bjelobrk, Vidić (55. Vedran Penava), Čatić, Štibl (65. Goran Josipović), Romac.

VINOGRADAR: Kovačević, Labak (76. Kvasnovski), Grgačević, Josip Fehir (88. Grgović), Šakota (46. Hamzić), Brajković Stablek, Vavra (64. Novak), Antonio Kerovec, Živković (65. Bulut), Zorbas, Kukučka.

Sloga je poptuno zasluženo upisala prve bodove protiv favoriziranih Mandićevčana. U odličnom otvaranju utakmice Korićani su postigli dva pogotka čime su usmjerili utakmicu na svoju stranu. U devetoj minuti Čatić dovodi Slogu u vodstvo 1:0 da bi samo četiri minute kasnije autogolom Šakote domaćini poveli 2:0. Nešto bolju igru „vinogradari“ su pretvorili u pogodak is manjenje rezultata na 1:2 Strijelac je bio najraspoloženiji gostujući igrač Brajković Stablek. Golijada se nastavila u 21. minuti kada Živko dovodi Slogu u vodstvo 3:1. Do odlaska na odmor Sloga je golom Marina Penave došla do visokoga vodstva 4:1.

U prvoj minuti nastavka drugim pogotkom Živko dovodi Slogu u vodstvo 5:1. a gostima je prijetila rezultatska katastrofa. Ali, gosti pokazuju da i oni imaju što za reći. Antun Labak u 48. smanjuje rezultat na 5:2, a Brajković Stablek samo četiri minute kasnije svojim drugim pogotkom vraća kakvu takvu nadu nogometašima Vinogradara. Ipak, u 87. minuti Romac rješava sve dileme: postiže šesti domaći pogodak za zasluženu pobjedu. I prve bodove Sloge.

REKORD – DINAMO (TR) 1:6 (1:2)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici. Rajko Ač (Đakovo). Strijelci: 1:0 Marijan Žeravica (7. – 11 m), 1:1 Holbik (20.), 1:2 Tiborc (35. – 11 m), 1:3 Nikolić (49.), 1:4 Kokalović (51,), 1:5 Svilanović (56.), 1:6 Svilanović (71.).

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Francem, Ambrušić (78. Markotić), Jackanić, Stanić, Danijel Kedveš, Kryk, Zlatko Aničić, Marijan Žeravica, Babić (34. Sekereš; 61. Jakšić).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić (78. Lovaković), Bartoš, Josip Franjić (59. Petrović), Kokalović, Turković, Svilanović, Vuković, Tiborc, Benić, Holbik.

U općinskom derbiju Trnavčani su do nogu potukli domaćine iz Kondrića. Iako su nogometaši Rekorda bolje otvorili utakmicu i u sedmoj minuti došli u vodstvo, to nije poremetilo igru Dinama. Bartoš je izveo slobodan udarac, lopta se odbila do Aničića koji vara braniča Kokalovića, a Franjiću nije preostalo ništa drugo nego srušiti protivnika. Siguran realizator najstrože kazne bi oje Marijan Žeravica. Gosti u 15. minuti postižu pogodak( Nikolić), ali sudac Vedarn Matić poništava pogodak zbog zaleđa. U 20. minuti u gužvi u kondrićkom kaznenom prostoru najbolje se snašao Holbik koji iz voleja pogađa domaću mrežu. U 37. minuti Trnavčani su imali kazneni udarac. Benić je pobjegao domaćoj obrani, srušio ga je Ambrušić, a sudac Matić pokazuje na bijelu točku. Realizator za 1:2 Tiborc. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Početkom drugoga dijela Kondrićani su u samo sedam minuta postigli tri pogotka i definitivno riješili pitanje pobjednika. Igrala se 49. minuta Benič je bio asistent prema Nikoliću koji vara Francema i postiže pogodak za 3:1. Samo dvije minute kasnije ubačenu loptu iz skraćenoga kornera dočekao je Kokalović i zakucao za novi pogodak. U 56. minuti Turković je točnom loptom pronašao Svilanovića koji postiže peti pogodak. U samoj završnici, točnije u 71. minuti Svilanović postiže svoj drugi pogodak za konačnih 6:1.

OMLADINAC (ĐS) – RADNIČKI 2:0 (1:0)

Đakovački Selci – Igralište Đakovački Selci: Gledatelja: 100. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Osijek) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Žarko Aščić (36.), 2:0 Zvonimir Aščić (83.).

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Majstorović, Ivan Bjelobrk, Jakab (67. Zvonimir Aščić), Matej Genda, Kričančić (87. Brataljenović), Žarko Aščić (90. Jelačić), Mikloš, Vrtarić, Škalec, Lipar.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg, Zorić (86. Matković), Marko Mijakić, Domagoj Mijakić, Goran Lagator, Luka Drenjančević, Gusić, Horvat, Sesar, Kovač (86. Antonio Lagator).

U prvom poluvremenu nije se imalo puno toga vidjeti jer nije bilo posebno osmišljene igre niti s jedne strane. Doduše, domaćini su imali nešto više od igre, ali bez izglednijih prilika.

Ipak, u 36. minuti Selčani dolaze u vodstvo, a strijelac je povratnik u momčad Žarko AŠčić Žare. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice gosti su imali više od igre želeći što prije doći do izjednačenja. Međutim, na selačkim vratima bio je raspoloženi Božidar Ivić koji je zaustavio nekoliko opasnih udaraca prema njegovom golu. U završnici utakmice, točnije u 83. minuti, potez utakmice napravio je Zvonimir Aščić. Osvojio je loptu na polovici terena, pobjegao trojici gostujućih igrača i pogađa viškovačku mrežu čime je utakmica zaključena.

Selčani su tako u svojoj trećoj prvenstvenoj utakmici upisali drugu pobjedu i priključili se sredini tablice.