Ovog vikenda odigrano je 15. kolo Lige NS Đakovo

Potnjanci slavodobitno u Ivanovcima

MLADOST (I) – VELEBIT (P) 0:3 (0:1)

Ivanovci – Igralište: Ivanovci. Sudac: Filip Čota (Đakovo). Strijelci: 0:1 Volarević (22.), 0:2 Mario Djak-Skeledžija (62.), 0:3 Mario Djak-Skeledžija (80.).

MLADOST: Matijašević, Dudaš (75. Antonio Išasegi), Radočaj, Bauer, Lulić, Damir Andrić, Nikola Andrić (85. Fabijan), Jurić, Goran Išasegi, Gajski (80. Jakuš), Ivan Išasegi (65. Drobina).

VELEBIT: Rukavina, Volarević (88. Jendrišek), Gondžo, Bešlić, Agatić (90. Mato Grgačević), Mario Djak-Skeledžija, Matej Grgačević, Pop, Širajčić (70. Čizmo), Denis Djak-Skeledžija, Bičanić.

Nakon početnih dvadesetak minuta ispitivanja snaga i nekoliko poluprilika s obje strane, gosti iz Potnjana u 23. minuti prvu veliku priliku pretvaraju u vodstvo. David Širajčić asistira prema Ivanu Volareviću koji se oslobađa svojih čuvara i postiže pogodak za 1:0. Nakon toga, domaćini su počeli igrati bolje i u sljedećih desetak minuta stvaraju četiri izgledne prilike od koje jedna završana na prečki golmana Rukavine. U 41. minuti i Potnjanci su pogodili prečku, a u posljednjoj minuti prvoga dijela Ivanovčani mogu do izjednačenja. Domaći napadač izašao je sam pred golmana Rukavinu koji je odlično reagirao i spasio svoj gol.

Na otvaranju drugoga dijela domaćini su imali dvije odlične prilike: prvu u 53, a drugu u 55. minuti, ali, na njihovu žalost, nisu bili precizni. I tada slijedi kazna. Mario Djak-Skeledžija izveo je u 62. minuti slobodan udarac i pogodio domaću mrežu. Do same završnice utakmice igra se preselila na sredinu terena, a u 80. minuti Mario Djak-Skeledžija pretvara se u potnjanskoga junaka. Ovaj puta Denis Djak-Skeledžija izveo je slobodan udarac, kada su svi domaći igrači očekivali izravan udarac na gol, on kratko loptu dodaje do Marija koji izlazi sam pred golmana Matijaševića, prelazi i njega i mirno šalje loptu u praznu mrežu. Gosti su u samoj završnici mogli postići još pokoji pogodak, ali stativa je spriječila i četvrti gol u domaćoj mreži.

Ovo je bila najbolja utakmica Velebita u ovogodišnjem prvenstvu dok su nogometaši Mladosti upisali još jedan domaći poraz.

Drenjancima očekivana pobjeda

ZRINSKI (D) – SLAVONAC (Đ) 2:0 (2:0)

Drenje –  Igralište: Drenje. Sudac: Ivan Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Majačić (12.), 2:0 Mačinković (44.).

ZRINSKI: Šajkunović, Mačinković, Hrvoje Petrović, Stošić, Ikić (87. Maroši), Žemberi, Labudić (71. Brkić), Domagoj Petrović, Kušić (46. Slović), Majačić (81. Šimić), Fehir.

SLAVONAC: Josip Marinović, Pavo Marinović, Carević (87. Pavo Marinović), Miroslav Birkić, Kolar (70. Skokić), Josip Birkić, Gabrijel Markić, Bošnjaković, Marko Markić, Bibković (46. Lučić), Begović.

Nogometaši iz Drenja opravdali su ulogu favorita protiv posljednje momčadi lige. Već u prvih 45 minuta domaćini su trasirali put ka pobjedi. U 12. minuti Majačić je postigao vodeći pogodak da bi u završnici poluvremena Mačinković postigao drugi pogodak za komotno vodstvo 2:0.

U nastavku utakmice, zadovoljni vodstvo, Drenjanci su igrali onoliko koliko im je bilo potrebno za očuvanje vodstva iz prvoga dijela. Zaslužena pobjeda Zrinskoga koja je mogla biti izražena i većom razlikom, Ali, pobjedi se ne gleda u zube.

Remi u Tomašancima

DINAMO (TO) – SLAVONAC (SD) 0:0 (0:0)

Tomašanci –  Igralište: Tomašanci. Sudac: Rajko Ač (Đakovo).

DINAMO: Tunuković, Staković, Pataran, Prevoznik, Krsnik, Vađon, Milohanić, Stojaković, Stojanović, Blatančić, Šarčević. Trener: Davor Lacković.

SLAVONAC: Pakši, Štefančić, Tomislav Barušić, Marko Barušić, Antonio Barušić, Matej Poljarević, Mihael Poljarević, Budžaki, Stanić, Kedveš, Galić.

Nogometaši Dinama imali su veliki hendikep jer su protiv Slavonca nastupili sa samo jedanaest igrača. Ali, i u takvim okolnostima vidjeli smo čvrstu utakmicu s puno neiskorištenih prilika. Junak utakmice svakako je domaći golman Željko Tunuković koji je u nekoliko navrata odlično reagirao i tako spasio domaću momčad poraza. Prema prikazanoj igri podjela bodova najrealniji je ishod susreta.

Kešinčani autogolom do nove pobjede

Kešinci – Igralište: Kešinci. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Matić (65. – ag.).

KEŠINCI: Šajkunić, Peler, Ivan Juroš, Krešimir Juroš, Vojnović, Mijačević, Miličić, Bilobrk (79. Šerbedžić), Doko, Žeravica, Ravnjak.

NAPRIJED: Orečić, Jurišić (90. Jaman), Majić (73. David Podhraški), Josip Turšćak (46. Frković), Radanović (83. Žmegač), Matić (77. Dominik Podhraški), Rendulić, Stipo Turšćak, Marčićević, Vidinović, Mravunac.

Nogometaši Kešinaca teže od očekivanoga došli su do nove pobjede. U tvrdoj utakmici bez previše prilika jedan detalj odlučio je utakmicu. U 77. minuti domaćini su došli do pobjedničkoga gola. Gosti iz Mrzovića odigrali su borbeno i organizirano su čuvali svoj gol dok domaćini nisu uspjeli pronaći put do njihove mreže. Ipak, nakon jedne loše reakcije gostujuće obrane Kešinčani su poveli 1:0, a nesretni strijelac autogola je Matić. Na kraju se potvrdilo da je to bio odlučujući trenutak utakmice.

Ovom pobjedom Kešinci su upisali rekordnu 14 pobjedu u nizu i sigurni su prvaci te novi članovi Druge županijske nogometne lige.  Ovu pobjedu Kešinčani poklanjaju svome kapetanu Marijanu MIjakiću koji nije mogao biti na utakmici. To potvrđuje i fotografija s početka utakmice.

Vučevčani bilji od Radnika

VUČEVCI – RADNIK (V) 3:2 (1:2)

Vučevci –  Igralište: Vučevci. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Vranješević (6.), 1:1 Mikić (34.), 1:2 Adam Kovačević (37. – 11m), 2:2 Kos (48.), 3:2 Erceg (65.).

VUČEVCI: Ostajmer, Dančo, Erceg, Verhas, Kos, Sesar, Topalović, Mikić, Pilipović, Stjević, Blažeković.

RADNIK: Čajkušić, Džanija, Ivica Petrić, Pačarić, Vidrač, Kichaz, Adam Kovačević, Vranješević, Marković, Marko Kovačević, Josip Petrić.

Napadači su na današnjoj utakmici bili vrlo raspoloženi, a sretniji i spretniji bili su Vučevčani. Da će utakmica biti odlična potvrdili su gosti koji već u šestoj minuti dolaze u vodstvo. Mateo Vranješević izveo je slobodan udarac s 25 metara, a golman Ostajmer bio je nemoćan. Pet minuta kasnije gosti imaju stopostotnu priliku, ali Marko Kovačević s pet metara puca preko gola. U trenucima gostujuće dominacije Vučevčani dolaze do izjednačenja. Sudac Matić u 34. minuti dosuđuje kazneni udarac zbog igranja rukom jednoga od gostujućih igrača. Precizan s 11 metara bio je Mikić. Tri minute kasnije i gosti imaju kazneni udarac. Josip Petrić srušen je u domaćem kaznenom prostoru, Adam Kovačević siguran je realizator najstrože kazne. Za konačnih 1:2 u prvom poluvremenu.

Nespretnom intervencijom gostujućega golmana Čajkušića kojemu ispada lopta, nakon udarca Kosa, i odlazi u gol. Gosti u samo pet minuta imaju dvije odlične prilike: u 51. Petrićev udarac odlično brani domaći vratar, a u 55. Marković izlazi sam pred golmana, ali Ostajmer izlazi kao pobjednik. U 65. minuti Vučevčani kažnjavaju gostujuće promašaje: Erceg puca prema golu i ona završava u mreži. Do kraja utakmice igra se premjestila ne sredinu terena tako da više nije bilo prilika niti s jedne strane.