Šokadija uvjerljiva u Trnavi, Habada i Igor Stuhli “torpedirali” Slogu, Dračičani spašavali bod u Kondriću, Semeljčani svladali odlične Viškovčane, Hajduk slavio protiv Gašinčana, Forkuševčani bolji od Ivanovčana!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 3. KOLO

1:1 (1:0)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Filip Čota (Našice). Pomoćnici: Domagoj Krajina (Osijek) i Josip Drenjančević (Đakovo).Strijelci: 1:0 Grgić (13. – 11 m), 1.1 Genda (90.).

BUDUĆNOST: Bunoza, Jakov Paradžik, Željko Grgić, Crnojević, Perić, Domagoj Babić (69. Ručević), Marko Paradžik (82. Mijo Gregić), Kelava, Anto Grgić, Keglović (84. Vedran Babić), Bruno Gregić (82. Filipović). Trener: Tibor Novotni.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Zvonimir Aščić (58. Tomislav Aščić), Marko Vardić, Lipar (70. Pero Aščić), Kokalović (65. Matekalo), Mikloš, Vrtarić, Škalec (60. Petrović), Borna Vardić, Genda, Stjepan Vardić.

Gorjanci i Selčani odigrali su jednu tvrdu i tešku utakmicu u kojoj je došlo do podjele bodova. Domaćini su u 13. minuti došli u vodstvo nakon što je Grgić prošao po boku, ulazi u kazneni prostor, ali ga ruši Kokalović. Sudac Filip Čota opravdano je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Anto Grgić. Do  odlaska na odmor nervoza je bila prisutna i na jednoj i drugoj strani tako da je bilo i nekoliko kraćih prekida.

U nastavku susreta, Selčani su imali terensku inicijativu, ali nikako nisu pronalazili način kako doći do izjednačenja. Sudac Čota bio je primoran dvojicu igrača poslati u svlačionicu zbog drugih žutih kartona. U 85. minuti u svlačionicu je zbog drugoga žutoga kartona, morao Selčanin Mario Mikloš, a u 87. put isključen i Gorjanac Davor Perić koji je prekinuo obećavajuću priliku Omladinca.

U samoj završnici propustili pobjedu – NK Budućnost

I kada se činilo da će tri boda ostati u Goranima, u 90. minuti Tomislav Aščić prošao je po boku, šutirao je, ali golman Bunoza odbio je loptu do Mateja Gende koji pogađa gorjansku mrežu.

Prema prikazanoj igri, podjela bodova je najrealnija.

3:2 (1:0)

Nogometaši Poleta ostvarili su drugu pobjedu i tako se priključili vodećima. U prvom poluvremenu Semeljčani su golom Josipa Aničića poveli 1:0. Nakon toga, domaćini su ostali bez isključenoga kapetana Borisa Kneževića koji je u 32. minuti dobio drugi žuti karton. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. Unatoč činjenici da su Semeljčani u nastavku utakmice imali igrača manje, postili su dva gola ćime su se približili pobjedi. Strijelci su bili Mario Vuksanović iz kaznenoga udarca i Petar Paradžik.

Viškovčani su bili blizu bodu u Semeljcima

U nastavku susreta, Viškovčani su uspjeli su postići dva pogotka i time završnicu utakmicu učiniti zanimljivom. U 58. minuti Zlatko Horvat smanjio je na 1:3, da bi u 73. Danijel Kovač smanjio rezultat na 2:3. U samoj završnici Radnički je postigao i treći pogodak, ali sudac utakmice gol je poništio zbog zaleđa. Do kraja utakmice, domaćini su sačuvali minimalnu prednost i upisali nova tri boda.

3:0 (1:0)

Forkuševci – Igralište Bošinci. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Piškorevci). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Silvio Vočanec (43.), 2:0 Matković (46.), 3:0 Matković (62.).

JEDINSTVO: Barić, Ivan Juroš, Josip Juroš, Balabanić, Marijanović (53. Radočaj), Antonio Paradžiković (46. Sekić), Matković, Blažević, Silvio Vočanec, Bježančević, Dalibor Paradžik. Trener: Dragan Primorac.

MLADOST (I): Dolić, Dudaš, Ivan Išasegi, Mikloš, Bauer, Josip Lulić, Jukić, Goran Išasegi, Tadić (46. Denis Radočaj), Mario Išasegi, Robert Drobina (56. Kolar). Trener: Dražen Išasegi.

Nogometaši Jedinistva i u trećoj su utakmici zadovoljni. Nakon pobjede protiv Sloge i remija u Dračicama, u trećem su kolu pobijedili Ivanovčane i tako i dalje ostali u samom vrhu tablice. Pobjeda Forkuševčana potpuno je zaslužena. Tijekom prvoga poluvremena domaćini su imali terensku inicijativu, ali su se Ivanovčani dobro branili- Tek u završnici prvoga dijela, Forkuševčani su golom Silivja Vočanca došli u vodstvo 1:0.

U prvoj minuti nastavka Goran Matković postigao je drugi pogodak za domaćine čime je utakmica usmjerena prema pobjedi Jedinstva. Definitivnu potvrdu pobjede svoje momčadi potvrdio je u 62. minuti svojim drugim pogotkom Goran Matković.

2:2 (2:1)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 150. Sudac. Filip Čota (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Đakovo) i Ivan Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Žeravica (23.), 2:0 Stanić (44.), 2:1 Marko Andričić (45.), 2:2 Grgić (80.).

REKORD: Zlatunić, Božidar Kedveš, Francem, Josip Žeravica, Adam Kryk, Ambrušić (27. Jackanić), Nikolić, Danijel Kedveš, Marijan Žeravica, Stanić ( 58.).

DRAČICE: Cikač, Jezidžić, Šarčević (84. Petar Andričić), Mihalj, Iletić, Đurđević, Marko Andričić, Goran Tadić (46. Grgić), Željko Čečura,Ivan Krizmanić, Jukić (46. Udovčić). Trener:  Ivica Gavran.

Najzanimljivija utakmica kola odigrana je u Kondriću gdje je domaći Rekord došao u vodstvo 2:0, a Dračičani su morali stizati vodstvo domaćina. U 23. minuti Marijan Žeravica je, nakon kornera, ostao sam u kaznenom prostoru i bez većih problema matirao golmana Cikača. Gosti su u prvom poluvremenu djelovali poprilično blijedo, a domaćini su u 44. minuti povećali svoje vodstvo na 2:0. Strijelac je bio Stanić. Ipak, u posljednjoj minuti prvoga dijela, Dračičani smanjuju rezultat na 1:2. Šarčević je probio lijevu stranu, školsi u kaznenom prostoru pronašao Marka Andrčića koji glavom zakucava loptu u mrežu.

U nastavku susreta, gosti su krenuli na sve ili ništa, ali su se domaćini na čelu s Marijom Francemom i Žeravicom uspješno branili. Ipak, u 80. minuti, udarac Dračičana obranio je golman Zlatunić, međutim, Ivan Grgić uklizao je ispred Francema i ubacio loptu u mrežu. U samoj završnici izglednu priliku za goste propustio je Marko Andričić.

Dračičani spasili bod u Kondriću

I jedna i druga momčad slažu se, da je prema prikazanoj igri, podjela bodova najrealniji ishod.

5:0: (4:0)

Josipovčani su opravdali ulogu favorita protiv Sloge iz Koritne. U prvih dvadesetak minuta Korićani su igrali povučeno, uspješno su se branili, ali u 22. minuti Habada je iz slobodnog udarca načeo mrežu gostiju. Samo šest minuta kasnije Habada prolazi kroz sredinu i postiže svoj drugi pogodak. Do kraja poluvremena, Josipovčani su postigli još dva pogotka. Ulogu realizatora od Habade preuzeo je Igor Stuhli koji s dva pogotka dovodi svoju momčad do visokoga vodstva 4:0. U nastavku susreta, domaćini su i dalje dominirali, imali su nekoliko izglednih prilika. Dvije najbolje nisu iskoristili Dani Smolka i Andrej Kanisek. Ipak, u završnici utakmice, točnije u 85. minuti postiže peti pogodak za zaključak utakmice. Ovom pobjedom Omladinac i dalje ostaje na prvom mjestu sa svih devet bodova.

Uvjerljivi protiv Sloge – NK Omladinac Josipovac

3:0 (1:0)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (publika) i Miroslav Bjeobrk (publika).Strijelci: 1:0 Blažeković (13.), 2:0 Rudnički (76.), 3:0 Ognjenović (88.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Kristijan Džambić (50. Jelenčić), Blažević, Blažeković, Ivan Bjelobrk, Ljubić, Mandić (85. Meznarić), Rudnički, Ognjenović, Marko Bjelobrk, Veselinović (85. Vinko). Trener: Igor Mandić.

HOŠK: Grubešić, Novaković (46. Henc), Kruljac (68. Martinović), Karalić, Igor Franjić, Kust, Čirko, Hrgić, Ivić (68. Vomš), Milković (83. Likić), Rac. Trener: Ivan Milković.

Nogometaši Hajduka iz Širokoga Polja upisali su pobjedu, ali prema prikazanoj igri, i Gašinčani su mogli do bodova. Domaćini su bili neorganizirani, kao da se u njihovoj igri osjetili ožiljci iz Viškovaca. Ipak, početak utakmice nije nagovijestio muke domaćina. U 13 minuti stoper Borna Blažeković postigao je pogodak za vodstvo 1:0. Širokopoljci su tek u završnici utakmice potvrdili pobjedu. Matej Rudnički u 76. minuti postiže drugi pogodak, a konačnih 3:0 postavio je u 88. minuti Ivan Ognjenović.

1:4

Nogometaši Šokadija zasluženo su došli do pobjede u Trnavi. S nova tri boda Strizivojnci i dalje ostaju stopostotni i nalaze se na drugom mjestu iza Omladinca iz Josipovca.