Omladinac i Šokadija u mrtvoj utrci, Željko Čečura donio slavlje Dračicama, HOŠK bolji od Trnavčana, Selčanima bodovi iz Ivanovaca, Sloga bolja od Gorjanaca, Hajduk od Jedinstva!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA,6. KOLO

JEDINSTVO – HAJDUK (ŠP) 0:4 (0:1)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Filip Čota (Našice) i Elko Crn (Selci Đakovački). Strijelci: 0:1 Gurdon (37.), 0:2 Gurdon (67.), 0:3 Gurdon (81.), 0:4 Milić (90.).

JEDINSTVO: Barić, Marjanović, Dalibor Vočanec, Dalibor Paradžik (78. Igor Matković), Goran Matković, Radočaj, Antonio Paradžik, Blažević, Aščić, Bježančević, Silvio Vočanec.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Kristijan Džambić (53. Duspara), Blažević, Ivan Bjelobrk, Mandić (74. Milić), Rudnički, Ognjenović (81. Vinko), Gurdon, Matija Đambić (53. Perak), Marko Bjelobrk, Ognjenović (56. Stjepan Đambić). Trener: Igor Mandić.

Nogometaši Jedinstva u prva su četiri kola bili pravo osvježenje prvenstva jer su bili bez poraza. Međutim, u posljednja dva kola Forkuševčani su doživjeli dva poraza čime polako gube korak s vodećim klubovima lige.

U Forkuševce su stigli nogometaši Hajduka koji nikako da pronađu pravu formu. Protiv Jedinstva zacrtali su si samo jedan cilj: osvojiti sva tri boda i uhvatiti priključak s gornjim domom. U tme su uspjeli iako u prvom poluvremenu nije baš izgledalo da će Širokopoljci doći do uvjerljive pobjede. U 37.minuti Stjepan Gurdon pokazao je da nije zaboravio zabijati golove. Svoju momčad doveo je u toliko željeno vodstvo.

U nastavku susreta, strijelac prvoga gola zapečatit će forkuševačku sudbinu. Još se dva puta Gurdon upisao u listu strijelaca i tako pokazao da je jedan od najboljih napadača Druge županijske lige. Njegovi golovi u 67. i 81. minuti potpuno su smirili domaćini i tako usmjerili utakmicu na gostujući mlin. U samoj završnici, točnije u 90. minuti Vedran Milić postiže četvrti pogodak za konačnih 4:0.

MLADOST (I) – OMLADINAC (ĐS) 1:2 (0:1)

Ivanovci – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Piškorevci).Pomoćnici: Valentino Barišić (Osijek) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci:0:1 Škalec (31.), 0:2 Genda (90.), 1.2 Mikloš (90. – 11 m).

MLADOST (I): Dolić, Dudaš (67. Tadić), Bošnjak (81. Radočaj), Mikloš, Karas (25. Gibanjek), Lulić, Jurić, Lovrić, Ivan Išasegi, Mario Išasegi (67. Ferić), Goran Išasegi. Trener: Dražen Higeli.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Tomislav Aščić, Bagarić (80. ivić), Marko Vardić, Mikloš, Lipar, Borna Vardić, Škalec (90. Kričanović), Vrtarić, Genda, Bilić (58. Stjepan Vardić).

U susretu klubova iz donjega doma više uspjeha imali su Selčani. Oni su prvi došli u vodstvo u 31. minuti kada je Pavo Škalec zatresao Dolićevu mrežu. Nakon toga, domaćini su imali nekoliko prilika, ali nisu ih uspjeli pretvoriti u pogotke. Što se bližio kraj utakmica je postajala sve nervoznija, ali ipak u granicama dopuštenoga. U samoj završnici pala su još dva pogotka. Matej Genda u sudačkoj nadoknadi postiže drugi pogodak za Omladinac i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. U četvrtoj minuti nadoknade Ivanovčani kazneni udarac pretvaraju u smanjenje vodstva na 1:2, ali, za spašavanje barem jednoga boda više nije bilo vremena.

RADNIČKI – ŠOKADIJA 3:5 (0:1)

Bilo je to pravo iskušenje za momčad trenera Nikole Salopeka jer pobijediti u Viškovcima nikada i nikome nije bilo lagano. Gosti su u 36. minuti golom Čolića poveli 1:0 što je bio i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta gledatelji su došli na svoje: vidjeli su čak sedam, golova. U 60. minuti Horvat poravnava rezultat na 1:1, ali Šokadija postiže drugi pogodak za vodstvo 2:1. Strijelac je bio Antonio Đurasović. Međutim, uporni Viškovčani s dva gola preokreću rezultat u svoju korist 3:2. U 76. minuti Kovač poravnava na 2:2, da bi samo tri minute kasnije Horvat svojim drugim golom Radnički doveo u vodstvo 3:2. Ipak, Ivan Matić u 82. minuti poravnava rezultat na 3:3, a Mašić samo dvije minute kasnije ponovo goste dovodi u vodstvo. U samoj završnici, Mašić svojim drugim pogotkom postavlja konačni rezultat – 5:3. Za šestu pobjedu i stopostotni učinak.

HOŠK – DINAMO (TR) 5:0 (2:0)

Nogometaši HOŠK-a zasluženo su došli do pobjede protiv Dinama iz Trnave. U prvih dvadeset minuta bila je to ravnopravna igra u kojoj su obje momčadi htjele nametnuti svoj ritam igre.  Bolje su se u tome snašli domaćini koji u 24. minuti dolaze u vodstvo.  Akciju je zapoečo Danijel Raa koji točnom loptom pronalazi Kusta, a ovaj loptu prosljeđuje do Ivića koji pogađa suprotni kut trnavačkoga gola. Deset minuta kasnije raspoloženi Rac pronalazi Franjića koji posprema loptu u mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, domaćini još više pritišću zadnju liniju Dinama. U 60. minuti gostujući branič rukom zaustavlja loptu u svom kaznenom prostoru,  a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator za 3:0 bio je Martinović. Najbolji igrač utakmice Rac povukao  je loptu nekih dvadesetak metara, pravovremeno je proigrao Kusta koji mirno zabija za 4:0. Svoju odličnu igru Rac je okrunio pogotkom za konačnih i zasluženih  5:0.

SLOGA – BUDUĆNOST 4:0 (1:0)

Koritna – Igralište NK Sloga. Gledatelja: 100. Sudac: Filip Čota (Našice). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Elko Crn (Selci Đakovački). Strijelci: 1:0 Ivan Josipović (35.), 2:0 Kordić (47), 3:0 Kereši (72.), 4:0 Tominac (85.).

SLOGA: Talavanić, Gradištanac, Ivan Josipović, Matošević (68. Tominac),  Nikolić (76. Sremac), Marin Penava, Goran Josipović (76. Mihael Romac), Kopić, Dražen Kereši, Ivan Romac (77. Babić), Vragolović (84. Kleiner). Trener. Miro Ivić.

BUDUĆNOST: Bunoza, Jakov Paradžik, Filipović (89. Majdenić), Željko Grgić, Perić, Crnojević, Mijo Gregić, Ručević (74. Bosi), Anto Grgić, Bruno Gregić ( 68. Jukić), Keglović (73. Vedran Babić).

Nogometaši sloga upisali su svoju treću prvenstvenu pobjedu čime su se vinuli u gornji dom drugoligaške konkurencije. U prvih pola sata pokušavali su slomiti otpor Gorjanaca, ali su se gosti uspješno branili. Međutim, u 35. minuti Ivan Josipović postiže vodeći pogodak za slogu, a to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta Sloga je bila daleko bolja momčad i zasluženo je postigla još tri pogotka za visoku pobjedu. Strijelci su bili Kordić, Kereši i Tominac.

DRAČICE – POLET  2:1 (0:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Ivica Vuksanović (publika). Strijelci: 0:1 Petar Paradžik (48.), 1:1 Željko Čečura (67.), 2:1 Željko Čečura (90.).

DRAČICE: Cikač, Jezidžić, Šarčević, Ivan Krizmanić (75.Petar Andrčić), Iletić, Đurđević, Grgić, Marko Andričić (61. Totić), Tadić (61. Mihalj), Udovčić, Željko Čečura. Trener: Ivica Gavran.

POLET: Drenić, Mario Vuksanović, Veber, Brezinšak, Rebić, Lučić, Ivan Đuretković, Vladimir Đuretković ( 64. Marčičević), Aničić, Matej Lučić, Petar Paradžik. Trener: Pero Paradžik.

Bio je to pravi derbi dvije momčadi koje imaju što pokazati. U prvom poluvremenu igralo se borbeno, ali su obje momčadi više vodile računa o svojoj obrani nego kako doći do pogotka.

Srušili Polet – NK Dračice

U nastavku utakmice, točnije u 48. minuti Semeljčani dolaze u vodstvo. Strijelac je bio Petar Paradžik. Tada Dračičani kreću otvorenije, a takav pristup donio im je izjednačenje. Željko Čečura postigao je pogodak za 1:1. I kada se činilo daće utakmica završiti bez pobjednika, Dračičanima se ukazao Željko Čečura koji svojim drugim pogotkom donosi sva tri boda Dračicama.

REKORD – OMLADINAC (J) 0:3 (0:2)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 150. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Josip Hulak (3.), 0:2 Kvasnovski (40.), 0:3 Kolarik (54.).

REKORD: Rukavina, Francem, Drmić, Božidar Kedveš, Marić, Adam Kryk (64. Jackanić), Ambrušić, Danijel Kedveš, Žeravica, Barić (64. Gabrijel Kedveš), Jakšić (42. Zlatunić).

OMLADINAC (J): Brandis, Kolarik, Batorek (75. Kuric), Kocur (70. Smoljo), Šlegl, Kanisek, Hulak (75. Smolka), Habada, Mišetić, Kvasnovski (66. Batorek), Stuhli (55. Pastva). Trener: Šimo Živković.

Nogometaši Omladinca opravdali su ulogu favorita i u Kondriću upisali novu šest pobjedu zaredom. I dalje drže rekord da u šest utakmica još nisu primili pogodak.

Još uvijek bez primljenoga gola – NK Omladinac Josipovac

Za Josipovčane utakmica se otvorila na najbolji mogućni način. Već u trećoj minuti po lijevoj je strani prošao Josip Hulak koji s ruba kaznenoga prostora pogađa suprotni kut Rukavinine mreže.  Gosti su kontrolirali utakmicu da bi u 40. minuti kapetan Zlatko Kvasnovski pobjegao po lijevoj strani i mirno pogodio za 2:0.

U nastavku susreta, Josipovčani su potvrdili pobjedu. Igrala se 56. minuta kada je Batorek s ruba kaznenoga prostora uputi oštru loptu u peterac domaćina, na drugoj stativi Kolarik je samo postavio nogu i zatresao mrežu za konačnih 3:0.