Trener Zrinskoga Antun Labak imao je puno problema oko sastavljanja momčadi koja se trebala suprotstaviti igračima Slavije. Unatoč izostanku pet važnih igrača, Jurjevčani su uspjeli uzeti bod odigravši 0:0.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK, 14. KOLO

0:0

Pleternica – Igralište S. Z. Šivo. Gledatelja: 150. Sudac: Matteo Bednjanec (Slavonski Brod). Pomoćnici: Marko Sokić (Nova Gradiška) i Marko Gašparić (Virovitica).

SLAVIJA: Petković, Kvaternik, Ognjenčić, Tokić, Vinko Ančurovski, Martinović, Bognar, Peharda, Solić, Hrvoje Ančurovski (57. Marčinović), Abramović.

ZRINSKI (J): Hnatek, Mihaljević, Fehir, Matković (60. Kerovec). Bagarić, Kovačević, Lukačević, Dos Santos Junior, Majdiš, Filipović (69. Kvesić), Kukučka (80. Bračko). Trener: Antun Labak.

Trener Zrinskoga Antun Labak imao je puno problema oko sastavljanja momčadi koja se trebala suprotstaviti igračima Slavije. Zbog žutih kartona nije mogao računati na Pranjića, Galića i Stanušića, zbog bolesti u Pleternicu nije putova Krešimir Šinko, a prije same utakmice, tijekom zagrijavanja, Pintarić je osjetio slabost te je na gol morao Slaven Hnatek.

Tijekom prvoga poluvremena gledatelji su vidjeli rastrganu igru koja se manje-više odvijala na sredini terena. Niti jedni niti drugi nisu imali nekih ozbiljnijih i konkretnih prilika za gol tako da je 0:0 pravi odraz odnosa snaga na terenu.

U nastavku susreta, ništa se važnije u igri jednih i drugih nije događalo. Doduše, obje momčadi imale su nekoliko izglednih situacija, ali bez pokušaja na gol. U 75. minuti Jurjevčani su imali najbolju priliku utakmice. Dos Santos Junior pucao je prema Petkovićevom golu, ali je pleternički golman odlično reagirao odbio loptu na koju je natrčao Kvesić, ali s desetak metara prebacuje gol. U završnici susreta, domaćini su mogli do gola, ali jurjevski golman Slaven Hnatek uspio je blokirati udaraca pleterničkoga napadača.

S obzirom na hendikep oko igračkoga kadra, Jurjevčani su zadovljni osvojenim bodom.

Izvor: Miro Šola