U 2. kolu Prve županijske nogometne lige pobjede su ostvarili Ratar iz Piškorevaca i Torpedo iz Kuševca, dok su u Punitovcima međusobno remizirali Slavonija i Mladost iz Satnice Đakovačke.

Šesnaestogodišnji Šekerija i Horvat “riješili” Tomislav, Bekić tri puta asistirao!

4:2 (3:1)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 150. Sudac: Darijan Kovačević (Donji Miholjac).Pomoćnici: Manuel Jugović (Črnkovci) i Toni Kontrec (Osijek). Strijelci: 1:0 Šekerija (12.), 2:0 Horvat (28.), 2:1 Roso (42.), 3:1 Šekerija (4a3.), 4:1 Horvat (83.), 4:2 Roso (84.).

RATAR: Barić (90. Galić), Peradinović, Bošnjaković, B:atinić, Blaškić (71. Brzaj), Liščević, Horvat, Mišić, V;ukadin (83. Rakušić), Bekić, Šekerija (64. Marinović). Trener: Josip Mišić.

TOMISLAV: Stazić, Lukačić, Rudec, Jakubek, Ferenčak, Pandžić, Tomas, Barišić (53. Rudec), Roso, Mihaljević, Purgar.

Nogometaši Tomislava zasigurno će dugo pamtiti otvaranje ovogodišnjega prvenstva jer su u dva kola doživjeli poraze od momčadi s područja Đakovštine. Osim toga, čini se da je poraz od Slavonije u njihovim redovima unio određene probleme jer su u Piškorevce došli sa samo 12 igrača u zapisniku. No, to ne umanjuje nadahnutu i napadački učinkovitu igru Ratara.

Piškorevčani su u ranoj fazi utakmice došli u vodstvo. Nakon duploga pasa Bekića i Šekerije, mladi piškorevački napadač izlazi sam pred golmana Stazića i pogađa desni donji kut. U 28.minuti domaćini su povećali svoje vodstvo. Raspoloženi Bekić asistirao je Horvatu koji pogađa lijevi kut protivničkoga gola. Gosti uspijevaju golom Rose smanjiti rezultat na 2:1, ali mladi Šekerija u 43. minuti postiže svoj drugi pogodak za Ratarovo vodstvo 3:1.to je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, Piškorevčani zadovoljni vodstvom, pomalo su zatvorili igru, a gosti nisu pronašli put do Barićevoga gola. Ipak, u završnici susreta, navijači sud vidjeli još dva pogotka. U 82. minuti ponovo je Bekić bio asistent, a Horvat je do lopte došao prije golmana Stazića i lagano poslao loptu u praznu mrežu. U samoj završnici, Roso postiže svoj drugi pogodak za konačnih 4:2

I druga “petarda” za Torpedov vrh!

5:2 (2:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 200. Sudac: Antonio Škrobić (Osijek). Pomoćnici: Stjepan Barišić (Osijek) i Luka Vidak (Osijek). Strijelci: 1:0 Blažević (18.) 1:1 Arnaut (23.), 2:1 Milardović (49.) 31 Milardović (64.) 4:1 Blažević (72.), 5:1 Nikolić Kovačić (86.), 5:2 Nemet (89.).

TORPEDO: Vinković, Bošković, Mislav Ivanda (83. Sito), Klemen, Josip Čuić, Cicvarić, Milardović (80. Nikolić Kovačić), Blažević (75. Antinac), Branimir Ivanda (70. Delić), Bašić (80. Stjepan Kušević), Radoš. Trener: Josip Milardović.

SLAVONAC: Antolović (75. Parmačević), Domagoj Budimir, Novoselić, Jurković, Tomislav Budimir, Šestanj, Nemet, Kovačević (72. Vonić), Maričić (74. Janjić), Arnaut, Mihić.

Kuševčani su i drugom svom protivniku podarili „petardu“. Nakon što su to ostvarili na otvaranju sezone u Bilju, u nedjelju su peticu „popili“ i Ladimirevčani. Doduše, u prvom poluvremenu tijek utakmice nije baš sugerirao visoku pobjedu domaćina, ali stvar je odrađena u nastavku utakmice. Mile Blažević i danas je pokazao svoju visoku vrijednost. U 18. minuti prvi je zatresao gostujuću mrežu za vodstvo 1:0.

Gol za 1:0 – Mile Blažević

Međutim, i gosti su pokazali da znaju igrati nogomet jer su, samo pet minuta kasnije, golom Arnauta poravnali rezultat na 1:1. I kada se čini da je Torpedo izgubio nit, dogodi se Josip Milardović koji u 40. minuti postiže pogodak za domaće vodstvo 2:1.

Majstor slobodnjaka – Josip Milardović

U nastavku susreta, gosti su potpuno pali, a Torpedo je ubacio u „višu brzinu“. Redale su se akcije i prilike pred gostujućim golom. Svojim drugim pogotkom Milardović otvara seriju kuševačkih golova. Da nije ništa manje opasan strijelac pokazao je i Mile Blažević koji je poručio: „I ja mogu zabiti dva gola!“ U 80. minuti Josip Milardović napravio je izmjenu: umjesto Milardovića u igru je uveo Stjepana Nikolića Kovačića. A Torpedov napadač koji se vraća nogometu nakon teške operacije koljena, vratio je svom treneru na najbolji mogući način. U 84. minuti postigao je peti pogodak za svoju momčad. U samoj završnici Roso se pridružio kuševačkom dvojcu i poručio im: „I ja mogu zabiti dva gola!“. Ali, to je mala utjeha gostujućem napadaču jer bodovi ostaju u Kuševcu.

Stjepan Nikolić Kovačić strijelac petoga pogotka

Stjepan Begović “začarao” punitovački gol!

0:0

Punitovci – Igralište Na vodopadu. Gledatelja: 300. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac).Pomoćnici: Marko Tomić (Gorjani) i Dino Škalić (Đakovo).

SLAVONIJA (P): Begović, Perić, Poljarević, Veverec, Tadijan, Perak, Mihael Kerovec, Janković (57. Uzelac), Škorvaga, Bešlić (77. Štigler), Vinko. Trener: Goran Uzelac.

MLADOST (ĐS): Gansberger, Davor Svalina (46. Bikić), Totić, Subašić, Majstorović (63. Radnić), Novoselić, Filip Denić, Barišić, Grbeša (46. Vardić), Bojanović (72. Mirko Svalina), Stipanović. Trener: Ivan Denić.

Ovo je svakako bila najzanimljivija utakmica drugoga kola. Svi hrvatski, ali i dio europskih sportskih medija, prenijeli su priču portala djakovo-sport.com o igraču – treneru Slavonije Goranu Uzelcu koji je sam potopio Tomislav iz Livane. Sastale su se dvije momčadi, susjedi iz istoga Nogometnoga središta, s jednom pobjedom. Osim toga, Punitovčani su u posljednji trenutak u svoje redove doveli bivšega golmana Đakovo Croatije Stjepana Begovića koji je u svom debiju za Slavoniju bio najbolji igrač utakmice. S druge strane, Satničani su odlično igrali cijelu prošlu sezonu, a i pripremnom razdoblju pokazali su da će biti kandidati za sam vrh tablice.

Satničani su od samoga početka krenuli s presingom i već u trećoj minuti mogli su doći u vodstvo. U gužvi Barišić puca prema domaćem golu, ali Begović je na mjestu. Domaćini su prvi puta zaprijetili u devetoj minuti kada Mihael Kerovec puca s ruba kaznenoga prostora, ali ravno u golmana Gansbergera. Igrala se 18. minuta kada izbačenu loptu iz gostujućega kaznenoga prostora prima Rento Janković, ali puca preko gola. Dvije minute kasnije, Stipanović se nalazi u prilici, ali i njegova lopta odlazi preko gola. Stipanović i Denić odigrali su dupli pas, izbacili protivničku obranu, ali ovaj posljednji pogađa vanjski dio mreže. Samo minutu kasnije, Satničani su izveli kontru, ali Grbeša puca preko gola. Raspoloženi Janković šutira s dvadesetak metara, ali Gansberger je na mjestu. U 34. minuti Satničani su imali najbolju priliku. Grbeša je pobjegao po lijevoj strani, ubacuje loptu do Stipanovića, ali domaći branič Ivan Perić u posljednji trenutak izbacuje loptu ispred satničkoga napadača.

U 37. minuti Satničani su negodovali jer je u kaznenom prostoru srušen Stipanović, ali sudac Florijančić ostao je nijem. U 42. minuti, nakon brze akcije, Bojanović se našao samo ispred golmana Begovića, ali pogađa prečku.

I u nastavku susreta, gosti su stvarali prilike, ali jednostavno punitovački gol kao da je bio začaran. Filip Denić točnom loptom pronalazi Bikića, ali on promašuje gol. U  53. minuti Stipanović pronalazi Bojanovića koji s ruba kaznenoga prostora šutira, ali Begović pokazuje sve svoje kvalitete. Nakon toga, Bikić pronalazi Radnića čiji šut ponovo blokira Ivan Perić. Najbolju priliku gosti su imali u 69. minuti. Denić je proturio loptu do Ivana Radnića koji puca s pet metara, ali Begović čudesnom reakcijom spašava svoj gol. U posljednjih petnaestak minuta ritam utakmice je splasnuo tako da do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika niti s jedne strane.

Možemo zaključiti da su Satničani imali više izglednijih prilika za pogotke, ali da su Punitovčani napavili odličan posao i na vrata doveli „staroga iskusnoga lisca“ Stjepana Begovića koji je u svom debiju bio najbolji igrač utakmice.