U trećem kolu Prve županijske nogometne lige Torpedo je slavio u Valpovu rezultatom 2:1. Pobjedu je ostvarila i punitovačka Slavonija koja je pobijedila Slavonca u Tenji rezultatom 5:1. Međusobni susret odigrali su Mladost i Ratar u Satnici Đakovačkoj, gdje je u mreži gostiju završilo čak 8 “komada” i utakmica je završila rezultatom 8:0.

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 3. KOLO

Kuševčani prošli i Valpovo!

1:2 (1:1)

Valpovo – Sportski park. Gledatelja: 300. Sudac: Denis Plantosar (Darda).Pomoćnici: Filip Đerđ (Darda) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelci: 0:1 Blažević (31.), 1:1 Vida (41.), 1:2 Milardović (83. – 11 m).

VALPOVO: Sopek, Kalem (85. Šimić), Žaja, Perošević (62. Perak), Molnar, Vučički, Magić, Vida (85. Uremović), Parmačević, Stanić (77. Steinbruckner), Mutshaus (71. Sabo). Trener: Goran Brkić.

TORPEDO: Vinković, Bošković, Delić, Klemen, Cicvarić (90. Andrić), Milardović, Blažević (71. Nikolić Kovačić), Branimir Ivanda, Sito (77. Antinac), Bašić (60. Mislav Ivanda, Radoš (71. Josip Čuić). Trener: Josip Milardović.

Veliki ispit položili su nogometaši Torpeda na gostovanju u Valpovu. Bio je to derbi kola u kojemu su Kuševčani ostvarili i treću pobjedu i sada se na prvom mjestu nalaze sa svih devet bodova. Utakmica je opet potvrdila raspoloženi kuševački golgeterski dvojac: naime, opet su mrežu protivnika zatresli Mile Blažević i Josip Milardović.

Tprpedo je svjesno prepustio terensku inicijativu „zelenima“, koji u prvom poluvremenu nisu stvorili previše prilika za gol. Kuševčani su dočekali svoju priliku i u 31. minuti došli u vodstvo. Mile Blažević vješto je izbjegao zaleđe i sam krenuo prema golmanu Sopeku. Mirno je gostujući napadač zatresao valpovačku mrežu. Do odlaska na odmor, domaćini su uspjeli izjednačiti. Prekratku povratnu lopte prema golmanu Vinkoviću presjekao je Vida i pored protivničkoga golmana poslao loptu u nebranjenu mrežu. Prvo poluvrijeme završilo je 1:1.

U nastavku susreta, točnije u prvih petnaestak minuta, Valpovčani su bili bolja momčad, stvorili su dvije stopostotne prilike, ali je golman Vinković izvrsno reagirao i tako spasio svoju mrežu. U 67. minuti Valpovčani su ostali bez isključenoga Ivana Magića koji je dobio drugi žuti karton.  Tu činjenicu iskoristili su Kuševčani, krenuli su otvorenije prema valpovačkom golu. Takav pristup donio im je vodeći pogodak. U 83. minuti ubačenu loptu u kaznenom prostoru Valpovke, Cicvarić je šutirao glavom, lopta je domaćega braniča pogodila u ruku. Sudac Plantosar pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Josip Milardović. Ova situacija izazvala je reakciju domaćega golmana Sopeka kojemu je sudac pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu. Kuševčani su s dva igrača više sačuvali minimalnu prednost i nova tri boda za stopostotni učinak. I prvo mjesto, naravno.

Bešlić i Mihael Kerovec “potopili”Slavonac!

1:5 (1:2)

Tenja – igralište Tenja. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Luka Kurtović (Osijek) i Marko Reljan (Osijek). Strijelci: 0:1 Bešlić (8.), 0:2 Bešlić (43.), 1:2 Vladić (45.), 1.3 Mihael Kerovec (62.), 1:4 Mihael Kerovec (73.), 1:5 Perak (79.).

SLAVONAC: Krampelj, Asan, Domagoj Nikolčić, Grec, Ileš (73. Bogović), Bilušić, Vladić, Podunavac (46. Tomislav Nikoličić), Musa (78. Adžamić), Kanski (67. Lišnić), Šenk (46. Merkaš).

SLAVONIJA (P): Begović, Perić, Poljarević (82. Šuvarić), Veverec, Bešlić (65. Štigler), Tadijan, Mihael Kerovec (82. Matković), Uzelac (60. Štefančić), Škorvaga, Perak, Vinko (75. Janković). Trener. Goran Uzelac.

Punitovčani su brzo zaboravili na poraz u kup utakmici protiv Kuševčana i u Tenji upisali svoju drugu gostujuću prvenstvenu pobjedu koja ih je lansirala u vrh tablice. Bolju igri Punitovčani su okrunili vodstvom u osmoj minuti kada je Igor Bešlić najavio pobjedu svoje momčadi. Isti igrač u 43.je minuti postigao svoju drugi pogodak za vodstvo Slavonije 2:0. Međutim, domaćini su u posljednjoj minuti prvoga dijela golom Vladića smanjili na 1:2 nadajući se da će u drugom poluvremenu uhvatiti rezultatski priključak.

Druga gostujuća pobjeda – NK Slavonija Punitovci

U prvih petnaestak minuta, Punitovčani su sačuvali svoju minimalnu prednost, a tada je na scenu stupio Mihael Kerovec koji je potopio sve tenjske nade i pozitivan rezultat. Punitovački napadač povećao je vodstvo u 62.minuti da bi u 73. postigao svoj drugi pogodak za vodstvo svoje momčadi 4:1. U samoj završnici Slavonija je postigla i peti pogodak, a strijelac je bio Josip Perak.

S nova tri boda Slavonija se nalazi u gornjem dijelu tablice, a Punitovčani su zasigurno  jedno od najugodnijih iznenađenja lige.

Satničani brži i od Filipa Hrgovića!

8:0 (7:0)

Đakovačka Satnica – Igralište Đakovačka Satnica. Gledatelja: 200. Sudac: Darijan Kovačević (Donji Miholjac). Pomoćnici: Ivan Lacović (Donji Miholjac) i Manuel Jugović (Črnovci). Strijelci: 1:0 Barišić (6.), 2:0 Barišić (8.), 3:0 Barišić (11.), 4:0 Grbeša (17.), 5:0 Stipanović (18.), 6:0 Grbeša (41.), 7:0 Radnić (43.), 8:0 Totić (50.).

MLADOST (ĐS): Gansberger, Bikić (55. Akrap), Totić, Subašić (46. Davor Svalina), Novoselić (59. Barišić Jaman), Žonka (46. Bojanović), Denić, Radnić, Grbeša, Barišić, Stipanović (46. Vardić). Trener: Ivan Denić.

RATAR: Barić, Peradinović, Bošjaković, Mišević (63. Marinović), Liščević, Horvat, Florian Abramović, Mišić (79. Brzaj), Vukadin (46. Batinić), Bekić (70. Rakušić), Šekerija (70. Tomić). Trener: Josip Mišić.

Trebao je to biti lokalni derbi momčadi koje su se uvijek dokazivale tko je bolji. I svi preduvjeti za to su bili, osim jednoga. Dobar teren, momčadi koje su u prošlom kolu zabilježile pobjede, dvjestotinjak gledatelja… Međutim, to što je nedostajalo zove se gostujuća momčad.

Iako su Piškorevčani u Satnicu došli u kompletnom sastavu, malo je reći, da su se proveli „kao bosi po trnju”. Nedavno smo pisali da su Satničani u pripremnoj utakmici protiv četvrtoligaša vodili 4:0, ali ovo što su učinili Rataru, jednostavno, filmskim rječnikom zove se horor. Nema drugih riječi ako u 11. minuti rezultat je 3:0, u 18. već 5:0, a na kraju prvoga poluvremena nestvarnih 7:0.

Seriju je s tri pogotka otvorio Ivan Barišić i to je vjerojatno najbrži hat trick u povijesti nogometa. I kada se čekala nekakva reakcija nogometaša Ratara, kanonada je nastavljena. Golgetersku palicu preuzeo je Neven Grbeša koji je postigao dva pogotka, a do odlaska na odmor u listu strijelaca upisali su se Domagoj Stipanović i Ivan Radnić.

I nastavak susreta krenuo je u napadačkom stilu Satničana. Stipo Totić postigao je osmi pogodak, a navijači su se pitali koliko će još bžiti golova. Međutim, do kraja susreta, više nije bilo golova, a da su domaćini nastavili u istom stilu pitanje je kakav bi bio rezultat.

Dugo će Piškorevčani vrtjeti film iz Satnice jer doista nije jasno što se to događalo. Doduše, ne treba osporavati odličnu igru Mladosti, ali osam golova je ipak previše za momčad koja u sastavu ima nekoliko trećeligaških igrača.

Možemo samo zaključiti, Satničani su protiv Ratara imali manje problema nego Filip Hrgović protiv američkoga boskača Amira Monsoura u borbi za titulu interkontinentalnog prvaka.