Jesu li Semeljčani zadovoljni četvrtim mjestom nakon jesenskoga dijela prvenstva Druge županijske nogometne lige. Vjerojatno nisu jer su kao i klubovi ispred njih krenuli s velikim ambicijama koje su potvrđene činjenicom da je Polet bio prošlogodišnji prvak i sudionik kvalifikacija za ulazak u Prvu županijsku ligu. Iskustvo i dolazak nekoliko provjerenih pojačanja bio je dovoljan razlog za ovogodišnje ambicije i ponavljanje prošlogodišnjega uspjeha.

Polet je s dvije uvjerljive uvodne pobjede najavio svoje ambicije. Nakon osam pogodaka Prelatinčanima, na uvijek teškom gostovanju u Strizivojni nije bilo problema. Iako je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, u nastavku su gosti došli do visoke i zaslužene pobjede. U trećem kolu uslijedio je prvi derbi protiv Dračica u kojemu su nogometaši Poleta „spašavali živu glavu“. Naime, utakmica je obilovala čudnim detaljima: Dračičani su u prvom poluvremenu poveli autogolom da bi domaćini do odlaska na odmor izjednačili na 1:1. U nastavku utakmice Dračičanima je poništen pogodak što je izazvalo burne reakcije, zatim gosti dolaze do vodstva neobičnim pogotkom: Petar Andričić sa 70 metara udaljenosti pogađa semeljački gol. U sudačkoj nadoknadi Semeljčani uspijevaju izjednačiti rezultat na 2:2 i time izbjeći poraz.

Nakon toga uslijedile su četiri sigurne pobjede koje su Semeljčane držale na tablici odmah do Budrovčana. Prvi šok nogometaši Poleta doživjeli su u Širokom Polju (utakmica igrana naknadno) gdje je Hajduk s visokih 4:0 Poletu nanio prvi poraz. U završnici prvenstva Semeljčani su se prvi susreli s problemima COVID-19 virusa tako da je derbi susret protiv Slavonije otkazan i odigran je na kraju prvenstva. Trinaesto kolo svakako nije bilo sretno za nogometaše Poleta. Odlični Gašinčani su došli i odnijeli pobjedu. Ovaj rezultat definitivno je potvrdio da Semeljčani neće obraniti titulu jesenskoga prvaka.

Novi šok Semeljčani su doživjeli na gostovanju u Mandićevcu gdje su upisali drugi prvenstveni poraz. Priliku za popravkom Polet je imao u zaostaloj utakmici 11. kola protiv tada već jesenskoga prvaka Slavonije iz Budrovaca. I sve do same završnice izgledalo je odlično za domaćine. Tri su puta imali vodstvo (1:0; 2:1 i 3:2), ali su gosti u posljednjih osam minuta postigli dva pogotka i preokrenuli rezultat u svoju korist 4:3.

28 bodova, čak deset manje od Budrovčana. Ovakav odnos svakako nitko u Semeljcima nije očekivao tako da će biti teško ostvariti zacrtani cilj s početka prvenstva.

Mario Ćosić najbolji strijelac lige, samo 13 žutih kartona

Semeljčanima može biti utjeha to što imaju najboljega strijelaca polusezone. S 14 pogodaka to je Mario Ćosić. Sa samo jednim golom manje (13) na drugom mjestu nalazi se Josip Fehir (Vinogradar) i sigurno će u proljeće biti zanimljiva borba za prvoga topnika lige.

I u kategoriji fair-playa Polet je odličan. U 14 odigranih utakmica dobili su samo 13 žutih kartona, crvenih nije bilo.

Tri su igrača (Miro Vuksanović, Petar Paradžik i Mario Ćosić) odigrali utakmice u punoj minutaži, dakle na terenu su proveli ukupno 1260 minuta. Ovaj statistički podatak potvrđuje da je Miro Vuksanović bio siguran na vratima, Petar Paradžik veznjak i kreator semeljačke igre te strijelac šest pogodaka, a Ćosića smo već spomenuli kao prvoga strijelca lige.