U sklopu dvanaestog kola Treće HNL – Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije gostovali su Bjelovaru kod istoimenog trećeligaša. Pred stotinjak gledatelja na bjelovarskom ‘Logoru’ susret je završio podjelom bodova rezultatom 1:1 što je svakako više zadovoljilo Đakovčane koji su trećinu susreta igrali s igračem manje.

Crveno-plavi otputovali su u Bjelovar s velikom dozom optimizma potkrepljujući ga serijom kvalitetnih izdanja od kada je kormilo đakovačkog trećeligaša preuzeo Josip Milardović. Cilj je bio vratiti se kući barem s bodom, a ukoliko se ugrabe sva tri bilo bi to poput binga. Planirano – ostvareno.

Važnost susreta rezultirala je obostranim grčem na samom otvaranju s dosta pogrešaka u predaji lopte na sredini terena, ali i nešto žustrijih startova. Treba naglasiti da je novopridošli trener domaćina Petar Bošnjak već u prvih pola sata bio primoran izvršiti dvije izmjene i to zbog ozljeda. Najprije je igru napustio Olić zbog uganuća gležnja, a zatim i Rajić koji je praktično bez kontakta ostao ležati, a razlog je ozljeda koljena.

Iz prve konkretnije situacije Bjelovarčani dolaze do prednosti i to nakon prekida. Slobodan udarac s desne strane, gotovo uz aut liniju, izveo je Mate Tominac uputivši udarac pokraj živog zida nisko u peterac, lopta, koju nitko nije dirnuo, prevarila je vratara Jukića i završila u mreži za vodstvo domaćina od 1:0. Nakon ostvarenog vodstva domaćini su krenuli nešto odlučnije s ciljem povećanja prednosti, a to se umalo i dogodilo nakon udarca Mamića, ali lopta je, umjesto u mreži, odsjela na vratnici.

Nogometaši Bjelovara imali su u prvih 45 minuta jalovi posjed lopte uz minimalnu rezultatsku prednost što je gostima budilo nadu da u nastavku uz odlučniji pristup mogu doći do željenog rezultata.

Malo tko je mogao vjerovati u povratak Milardovićeve momčadi nakon što je u 65. minuti isključen Tomislav Bošković. Po mnogima, bila je to dvojbena odluka do tada vrlo dobrog glavnog arbitra Darka Dumančića. Negodovanje Đakovčana na Boškovićevo isključenje nije rezultiralo promjenom odluke, ali ih je dodatno motiviralo i od tog trenutka kao da je na terenu bila neka druga momčad.

Vrlo brzo nakon toga gosti dolaze do poravnanja – kvalitetnim prodorom po boku, preciznim ubačajem i prisebnom reakcijom Mihaela Pongračića HNK Đakovo Croatia dolazi do 1:1.

Bio je to veliki šok za domaću ekipu, ali i dodatni poticaj za Đakovčane koji su u potpunosti zagospodarili terenom tražeći potpuni preokret. Do kraja susreta činilo se da oni imaju igrača više, a ne domaćini. Sreća prati hrabre, a ovoga puta hrabriji su bili gosti koje je još jednom spasila vratnica. S druge strane, i domaćine je spašavao vratar Lebović koji je imao je dosta posla u nastavku tako da je u konačnici neriješen ishod i najrealniji.

Strpljiva igra, dupli blok u obrani, kvalitetne kontre i polukontre te pozitivna atmosfera donijeli su Đakovčanima itekako važan bod s gostovanja kojim ostaju na 10. poziciji prvenstvene ljestvice, a priliku za približavanje gornjem domu imat će već u idućem kolu kada na Pazarištu gostuje Oriolik.

Treća HNL – Istok, 12. kolo: NK Bjelovar – HNK Đakovo Croatia 1:1 (Tominac 18’, Pongračić 67′)

Izvor: HNK Đakovo Croatia