Odigrano je 19. kolo 2. ŽNL Đakovo.

U susjedskom derbiju podjela bodova

POLET – JEDINSTVO 1:1 (1:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Sudac: Ivan Lulić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Ivkić (Đakovo) i Marko Šimić (Đakovo). Strijelci: 1.0 Mario Vuksanović (11.), 1:1 Antonio Paradžik (80.).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (75. Idžanović), Rebić, Gradištanac, Ivan Đuuretković, Mario Vuksanovoć, Petar Paradžik, Gavran, Tanasić, Radonić, Doko.

JEDINSTVO: Barić, Šušak (82. Dalibor Paradžik), Perković (54. Petrović), Milošević, Drenjanac, Antonio Paradžik, Lukić, Bježančević (67. Ratkovčić), Vočanec, Tribuljak.

U susjedskom derbiju između Semeljčana i Forkuševčana došlo je do podjele bodova. Iako su nogometaši Poleta bila favoriti nisu uspjeli doći do nova tri boda i tako nastaviti uspješan niz. Sve je dobro krenulo za domaćine jer su već u jedanaestoj minuti golom Marija Vuksanovića došli u vodstvo. Tada se činilo da će domaćini upisati još jednu rutinsku pobjedu. Do kraja prvoga dijela obje su momčadi imali nekoliko izglednih prilika, ali mreže su mirovale.

I u nasavku utakmice nije se umiralo u ljepoti ponekad je bilo i previše nervoze jer očito da u susjedskom derbiju nitko ne voli gubiti. Do same završnice domaćini su imali minimalnu prednost, ali u 80. minuti gosti su došli do pogotka koji im je osigurao jedan bod. Strijelac za 1:1 bio je Antonio Paradžik. Na kraju, kada se sve zbroji i oduzme, podjela bodova realan je ishod što je potvrdio u svom izvješću  i delegat susreta Vjekoslav Barišić iz Gašinaca.

Gašinčani u završnici spasili živu glavu

HOŠK – BUDUĆNOST 4:3 (1:2)

Gašinci – Igralište Lipovice. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Mirko Drenjančević (Semeljci) i Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Ručević (17.), 0:2 Grgić (21.), 1:2 Jezidžić (42.), 2:2 Svalina (49.), 2:3 Radić (73.), 3:3 Kust (86. – 11 m), 4:3 Kust (90.).

HOŠK: Grubešić, Nerovčić, Frenjić, Ante Barišić-Jaman, Živković (83. Šimundić), Danijel Rac, Totić, Jezidžić(83. Ivica Rac), Svalina, Hrgić, Kust. Trener: Stjepan Milković.

BUDUĆNOST: Perić, Ivanović, Jakov Paradžik, Radić, Mikulandra (89. Pražak), Gregić, Penava, Anto Grgić,  Pejić, Pavić (57. Novotni), Ručević (90. Majdenić). Trener: Tibor Novotni.

Malo je nedostajalo da se Gašinčanima osveti sistem „lako ćemo“ jer su se protiv Gorjanaca spašavali u posljednji trenutak.

Gašinčani su na svoje Lipovice istrčali u novoj garnituri dresova koje je donirala firma Hemco na čemu se predsjednik kluba Danijel Hodak i uprava kluba zahvaljuju.

Nakon početnih petanestak minuta u kojima se igra odvijala na sredini terena, uslijedio je dvostruki šok za domaću momčad. U 17. minuti slobodan udarac s polovice igrališta iskosa s lijeve srane, izveo je Petar Ručević. Vjetar je ponio loptu ravno u gašinački gol, iznenadila golmana Grubešića i završila je iza njegovih leđa. Hladan tuš za domaćine. No, šok se nije stišao, a uslijedio je novi. Samo četiri minute kasnije Anto Grgić izbjegao je zaleđe i sam krenuo prema domaćem golmanu.

Mirno je plasirao loptu pored istrčalo ga Grubešića i svoju momčad doveo u vodstvo 2:0. U tim trenucima nije se znalo tko je na petom, a tko na dvanaestom mjestu na tablici. Ipak, Gašinčani su se resetirali i preuzeli kontrolu utakmice. Redale su se akcije u gostujućoj polovici, a smanjenje rezultata dogodilo se u 42. minuti. Ubačena je lopta iz kornera, gostujuća obrana kratko je odbila loptu, a ona dolazi na šest metara do Stipana Jezidžića koji je ubacuje u praznu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Očito da je u domaćoj svlačionici bilo jako burno jer na teren je izašla sasvim druga momčad HOŠK-a. Već u 48. minuti pao je izjednačujući pogodak. Slobodan udarac s 20 metara izveo je Mirko Svalina koji pogađa same rašlje. Prekrasan pogodak gašinačkoga napadača. Nakon toga, petnaestak minuta ritam igre je splasnuo, sve do 73. minute kada Gorjanci ponovo šokiraju domaću momčad.

Ponovo je sijevnula kontra, po desnoj strani pobjegao je Matej Mikulandra koji puca u prvi golmanov kut i pogađa za 2:3. Nakon toga, Gašinčani promašuju kazneni udarac. Kust je pucao  prema gorjanskom golu, gostujući branič igrao je rukom, a sudac Novoselić pokazao je na bijelu točku. Hrgić je promašio cijeli gol i tako svojoj momčadi donio novu glavobolju. Ipak, u završnici su domaćini postigli dva pogotka i napravili preokret. U 86. minuti domaćini su dobili i drugi jedanesterac. Danijel Rac ušao je u kazneni prostor, na njega je naletio golman Perić, kontakt je postojao i sucu Novoseliću nije preostalo ništa drugo. Siguran realizator bio je Josip Kust.

U sudačkoj nadoknadi Gašinačni su došli do pobjede. Ivica Rac probio je po desnoj strani, ubacio loptu u peterac gdje se našao Josip Kust koji glavom pogađa praznu mrežu. Za minimalnu, ali slatku pobjedu koja HOŠK po broj u bodova izjednačava s Poletom.

Viškovčani slavili protiv Selčana

RADNIČKI – OMLADINAC (ĐS) 3:0 (1:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Sudac: Marin Bibković (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo) i Mirko Drenjančević (Semeljci). Strijelci: 1:0 Domagoj Mijakić (20.), 2:0 Borna Vardić 31. – ag), 3:0 Horvat (75.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Goran Lagator, Luka Drenjančević (65. Bašić), Marko Mijakić, Stjević, Karin, Gusić, Domagoj Mijakić, Horvat, Peša, Erceg (80. Šimun Zorić).

OMLADINAC (ĐS): Lilić, Matko Aščić (60. Zvonimir Aščić), Jakab, Mikloš, Jambrec (60. Jurić), Vardić, Vrtarić, Tomislav Aščić, Genda, Ivan Aščić, Davidović.

Nogometaši Radničkoga iz Viškovaca nastavljaju s pobjedama i jedina su momčad koja je osvojila maksimalan broj bodova u proljetnom dijelu prvenstva.

Radnički je zasluženo došao do pobjede. Nakon početnoga ispitivanja gosti su prvi imali stopostotnu priliku, ali mladi Juraj Jakab nije se najbolje snašao pred golmanom Drenjančevićem. U 20. minuti domaćini dolaze u vodstvo.

Ubačena je lopta iz kornera, selačka obrana izbila je loptu, a ona je došla do Marka Mijakića koji s 14 metara pogađa same rašlje golmana Lilića. Nakon toga, domaćini su imali laganu terensku inicijativu koju su okrunili drugim pogotkom. Domaćini su izveli slobodan udarac, lopta je doletjela na drugu stativu gdje se našao Zlatko Horvat koji glavom prebacuje golmana Lilića. Na gol crti našao se Borna Vardić koji je pokušao izbaciti loptu u polje, ali ona je završila u mreži. Nakon toga gosti imaju još jednu stopostotnu priliku. Pred golmana Drenjančevića sam je izašao Vlado Davidović, ali se nije najbolje snašao tako da je i ova prilika propala. Obje momčadi na odmor su otišle s vodstvom domaćina 2:0.

U nastavku utakmice igra se preselila na sredinu terena, a domaćini su u 75. minuti potvrdili pobjedu. Zlatko Horvat izveo je slobodan udarac s 18 metara, pogodio je prvi kut u kojemu se nalazio pomalo iznenađeni golman Lilić.

Zaslužena pobjeda Radničkoga koji se definitivno priključio sredini tablice.

Općinski derbi bez pobjednika

DINAMO (TR) – REKORD 1:1 (0:0)

Trnava – Igralište Kratine. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Matej Dorić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Žeravica (49.), 1:1 Benić (77.).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Bartoš, Balabanić (75. Kreković), Čmelješević, Petrović, Svilanović, Vuković, Mikić, Benić, Katalenić.

REKORD: Medved, Ambrušić, Marijan Žeravica, Saček, Zdravko Tremboš, Zlatko Aničić, Premužić, Božidar Kedveš, Stipčević (20. Hortig), Tomislav Kryk, Gabrijel Kedveš.

Susjedski derbi momčadi su dočekale u različitim raspoloženjima. Nogometaši Dinamo mirno igraju ovoga proljeća jer bodovna zaliha je pristojna dok Kondrićani muku muče u borbi za opstanak te se s 10 bodova nalaze na pretposljednjem mjestu s kojega svakako žele pobjeći.

Domaći nogometaši malo su podcijenili goste očekujući da će pobjeda doći sama od sebe. Doduše, domaćini su u prvom poluvremenu imali puno prilika za gol, ali napadači jednostavno nisu imali svoj dan. Gosti su postavili gustu obranu strpljivo čekajući priliku iz kontre. Domaći su nogometaši često griješili u predaju lopte, a to su koristili gosti čuvajući vlastiti gol.

Početkom drugoga poluvremena Kondrićani su došli u vodstvo. Igrala se 49. minuta kada su gosti izveli korner, lopta je došla na drugu stativu gdje se našao Marijan Žeravica koji pogađa domaću mrežu. Nakon toga Trnavčani stvaraju prilike, ali lopta jednostavno neće u gol. Gosti u 61. minuti ostaju s igračem manje jer je Zdravko Tremboš dobio drugi žuti karton (prvi u 40, drugi u 61. minuti). Nakon toga dominacija domaćina bila je još izrazitija, a Trnavčani su konačno do gola došli u 77. minuti. Jakov Benić iz voleja s ruba kaznenoga prostora pogađa rašlje golmana Medveda. Za izjednačenje 1:1. U posljednjih desetak minuta domaćini su sve bacili u napad, stvorili su još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

A tko drugi nego Josip Fehir

VINOGRADAR – SLOGA 2:0 (0:0)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo) i Goran Ivić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Josip Fehir (56.), 2:0 Josip Fehir (78. – 11 m).

VINOGRADAR: Kovačević, Toman (55. Hamzić), Grgačević (87. Grgović), Lucijak (82. Šakota), Brajković, Kolarik, Kerovec, Bičanić (72. Živković), Zorbas, Josip Fehir, Labak.

SLOGA: Kovač, Pačarić, Ivan Josipović (65. Miladinović), Čatić, Bjelobrk, Štibi, Vidić, Sušić (65. Vedran Penava), Mlinarević (80. Tadić), Drenjančević, Romac.

Nogometaši Vinogradara i dalje ostaju nemilosrdni domaćini. Niti Sloga iz Koritne nije uspjeli izvući barem bod. Doduše, u prvom poluvremenu nije bilo golova, a igra se uglavnom odvijala na sredini terena. Gosti su imali jednu stopostotnu priliku u kojoj je domaći golman Kovačević odlično reagirao, a domaćini dvije poluprilike i to je bilo sve što se moglo vidjeli u prvih 45 minuta igre.

U nastavku utakmice bila je to puno sadržajnija igra i jednih i drugih što potvrđuju i dva postignuta gola. U 56. minuti domaćini su izveli korner, gostujući branič pokušao je izbaciti loptu iz svoga kaznenoga prostora, međutim, ona se odbila do Josipa Fehira koji iz okreta puca i kroz šumu nogu šalje loptu u mrežu. Taj pogodak potaknuo je i goste da krenu otvorenije prema domaćem golu. U 78. minuti domaćini su potvrdili pobjedu. Mladi Kolarik prošao je u kaznenom prostoru svoga čuvara koji ga ruši, a sudac Tomić opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Josip Fehir. Do kraja susreta gosti su dva puta zaprijetili. U prvoj situaciju pogađaju stativu nakon čega se lopta uz dosta sreće odbila golmanu Kovačeviću u ruke. Nakon toga, u drugoj sitaucija odlično je ponovo reagirao domaći golman.

U dosta tvrdoj igri domaćini su iskoristili svoje prilike dok gosti mogu žaliti za svojima jer u ravnopravnoj igri mogli su i bolje proći.

Dračičani se provukli “kroz ušicu igle”

SLAVONAC (P) – DRAČICE 2:3 (1:0)

Preslatinci – Igralište Školski vrt. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Valentino Barišić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Posavac (45.), 1:1 Iletić (55.), 2:1 Roko Gurdon (89.), 2:2 Marko Andričić (89.), 2:3 Žulj (90.).

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš, Antonio Mesaroš (76. Dominik Mesaroš), Brodar (66. Šarić), Posavac (79. Pataki), Josip Mesaroš, Franjić, Babić (13. Antonio Tarnaj), Ivan Tarnaj, Hipp, Roko Gurdon.

DRAČICE: Cikač, Tadić (46. Habada), Šarčević (46. Udovčić), Petar Andričić, Iletić, Đurđević (56. Žulj), Degmečić, Kušević, Marko Andričić, Lipar (55. Gavran), Domagoj Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

Nogometaši Dračica u Preslatincima su se protiv „fenjeraša“ provukli „kroz ušicu igle“.

Samo otvaranje utakmice nije sugeriralo neizvjestan i dramatičan završetak utakmice. Naime, Dračičani su u prvih petnaest minuta stvorili nekoliko izglednih prilika, ali lopta nije htjela u gol. U šestoj minuti Tadić je prošao po desnoj strani i kada je trebao ubaciti loptu prema svome suigraču, golman Horvat presjekao je loptu. U izglednim prilikama bili su i Šarčević i Marko Andričić, ali jednostavno napadači Dračica nalaze se u egzekucijskoj krizi.

Nakon toga, domaćini su uspostavili kakvu-takvu ravnotežu, a gosti kao da su upali u nekakvu vrstu letargije. To su osjetili domaćini koji su opasnije krenuli prema Cikačevom golu. U 45. minuti Ivan Posavac primio je loptu na 20 metara od gostujućega gola, odlično se ogradio i s 18 metara pogađa lijevi golmanov kut. Da stvar bude gora za Dračičane u 45. minuti ostali su s igračem manje jer je crveni karton zbog preoštroga starta dobio Petar Andričić.

S desetoricom igrača Dračičani su u drugom poluvremenu dominirali,  igralo se praktički na jedan gol. U 55. minuti gosti dolaze do poravnanja. Krizmanić je s lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor, na pet metara od golmana našao se Iletić koji postavlja nogu i lopta završava u mreži. Do same završnice Dračičani vrše pritisak, stvaraju prilike za gol, ali lopta jednostavno neće u mrežu. I onda šok. U 88. minuti slaba reakcija dračičke obrane, lopta je došla do Roka Gurdona koji s 18 metara pogađa desni kut. Za vodstvo Slavonca. Sudac Željko Lipak produžio je utakmicu pet minuta i u tom su vremenu Dračičani uspjeli postići dva pogotka i preokrenuti rezultat u svoju korist. Ubačena lopta u kaznenom prostoru Slavonca došla je do Marka Andričića koji ju uspijeva ugurati u gol. Uz dosta sreće Dračičani su postigli i treći pobjedonosni pogodak. Ponovo je lopta ubačena u domaći kazneni prostor, Udovčić puca, lopta je kroz šumu nogu došla do Žulja koji glavom pogađa same rašlje.

Domaćini su na kraju utakmice žestoko protestirali jer smatraju da je sudac Lipar neopravdano utakmicu produžio za tri minute odnosno da se sudačka nadoknada igrala punih osam minuta i da su upravo u tom vremenu Dračice došle do pobjede.

Sve u svemu, sretna pobjeda Dračica što je potvrdio i trener Šimi Živković: „Što nam vrijede odlične igre i mnoštvo prilika protiv HOŠK-a i Poleta kada nismo pobijedili. Danas smo doista imali sreće, ali tim više pobjeda je slađa.“

“Mister gol” Stjepan Gurdon spasio prvenstvo

SLAVONIJA (B) – HAJDUK (ŠP) 3:4 (1:2)

Budrovci – Igralište Budrovci. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Željko Kladarić (34.), 1:1 Gurdon (35.), 1:2 Gurdon (44.), 1:3 Labak (72.), 2:3 Antonio Jurić), 2:4 Gurdon (88.), 3:4 Klepo (90.).

SLAVONIJA (B): Matej Jurić, Alen Drenjančević (78. Karlo Sito), Klepo, Marko Zetović (54. Bunarkić), Tilli, Ivan Kladarić, Valentin Sito, Nikolić, Markić (46. Antonio Jurić), Kolić, Željko Kladarić. Trener: Brnako Nikolić.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević, Mišetić, Labak (78. Ljubić), Ognjenović (86. Rudnički; 90. Perak), Stjepan Đambić (72. Petričušić), Drmić, Gurdon, Bošković, Blažeković, Šarić.

Ovakve utakmice doista potvrđuju zašto je nogomet najvažnija sporedna stvar na svijetu. Nogometaši iz Budrovaca vodeća su momčad lige i eventualnom pobjedom pobjegli bi na velikih osam bodova prednosti, a nogometaši Hajduka, nakon lošega proljetnoga starta, danas su morali ići na sve ili ništa jer samo pobjeda ih ostavlja u borbi za naslov prvaka. I doista, obje su momčadi potvrdile zašto se nalaze na samom vrhu.

U osmoj minuti Budrovčani su prvi zaprijetili: slobodan udarac iskosa s lijeve strane s 18 metara izveo je Željko Kladarić, ali lopta se od živoga zida odbila u korner.

Četiri minute kasnije, Nikolić pronalazi na lijevoj strani Marka Zetovića koji odigrava Markića, ali njegov udarac „škaricama“ završava pored gola. Gosti su prvi puta zaprijetili u 20. minuti. Nakon pogrješke Ivana Klepe, Stjepan Đambić sam se našao u kaznenom prostoru, oklijevao je, a to je bilo dovoljno da domaći blok uspije ublažiti njegov udarac. U 23. minuti Antonio Labak uputio je snažan udarac s 35 metara, a golman Jurić uz dosta je muke odbio loptu u polje. Domaćini uzvraćaju minutu kasnije. Lopta je na lijevoj strani došla do Ivana Kladarića koji snažno puca, ali golman Ivić bio je na mjestu. Vodeći pogodak Budrovčani su ostvarili u 34. minuti. Golman Matej Jurić daleko je ispucao loptu u gostujuće polje, lopta je jednom odskočila od trave, prevarila Hajdukove stopere. Lukavi Željko Kladarić pratio je let lopte i s ruba kaznenoga prostora glavom prebacio loptu preko istrčaloga golmana Ivića.

Slavlje se nije niti stišalo, a gosti su izjednačili. Gosti su loptu ubacili s desne strane, a Stjepan Gurdon majstorskim volej udarcem s ruba kaznenoga prostora pogađa donji lijevi kut Jurićeve mreže. Igra je bila potpuno otvorena s obje strane tako da su se redali prilike i pred jednim i drugim golom. U 37. minuti Nikolić je na lijevoj strani pronašao Valentina Sita, njegov udarac gostujući golman brani. I kada se očekivao kraj prvoga dijela, gosti su došli u vodstvo. Akcija je krenula kroz sredinu terena, Drmić je ubacio loptu u kazneni prostor gdje se našao Gurdon koji manirom iskusnoga strijelca šalje loptu u desni golmanov kut. Bio je to šok koji će očito ostaviti traga na domaće igrače u nastavku utakmice.

U nastavku utakmice, točnije u 54. minuti, došlo je do teške ozljede domaćega igrača Marka Zetovića koji se nakon pružene pomoći morao uputiti u osječku bolnicu. I taj se detalj vjerojatno negativno odrazio na budrovačku igru jer jednostavno plavi su stali, a gosti su u samo tri minute mogli riješiti pitanje pobjednika. U 61. minuti ubačena lopta iz kornera došla je na drugu vratnicu gdje ju domaći branič izbacuje s gol crte. Tri minute kasnije, Drmić je izašao sam pred golmana Jurića koji brani njegov udarac. U 72. minuti činilo se da je utakmica riješena.

Ognjenović je ubacio loptu iz slobodnoga udarca, u kaznenom prostoru najviše je skočio Antonio Labak i glavom pogodio domaću mrežu. Međutim, domaćini se nisu predavali. U 75. minuti postižu svoj drugi pogodak za smanjenje rezultata na 2:3. Budrovčani su probili lijevi bok, Željko Kladarić ubacio je loptu u gostujući peterac gdje je uklizao Antonio Jurić i poslao loptu u praznu mrežu. U 80. minuti domaćini su bili blizu izjednačenja. Solo akciju izveo je Valentin Sito, iskosa puca u gornji kut, ali golman Ivić bio je na mjestu. U 85. minuti ponovo prilika za Slavoniju. Đuro Tilli prošao je kroz sredinu terena, uputio je snažan udarac kojega gostujući golman brani, ali lopta pada na gol crtu gdje se našao Željko Kladarić koji ju nije uspio ubaciti u gol. I nakon toga uslijedila je kazna. Slobodan udarac s desne strane izveo je Ognjenović, u kaznenom prostoru najbolje se snašao „mister gol“ Stjepan Gurdon koji s desetak metara pogađa mrežu. No, ni to nije sve. U sudačkoj nadoknadi Ivan Kladarić ubacio je loptu iz kornera, ona je došla na prvu vratnicu do Ivana Klepe koji je ubacuje u mrežu.

Nažalost, nakon toga dogodila se još jedna teška ozljeda. Nakon što je ušao u 86. minuti igre, Matej Rudnički osvojio je loptu u svojoj polovici i kada je krenuo prema sredini uslijedio je start s leđa Antonija Jurića. Rudnički je morao napustiti igru i, također, kao Zetović uputiti se u osječku bolnicu. Do kraja utakmice gosti su sačuvali svoju minimalnu, ali zasluženu prednost.

Odličnoj nogometnoj predstavi svoj obol dala je i sudačka trojka koja je odradila utakmicu bez ijedne pogrješke. Sve čestitke možemo uputiti glavnom sucu Draženu Matasoviću i njegovim pomoćnicima Željku Šekeriji i Mati Jagodinu.