OMLADINAC (J) – POLET 2:2 (1:0)

Josipovac – Igralište Josipovac. Bez gledatelja. SUdac: Rajko Ač. Strijelci: 1:0 Dorijan Hulak (20.), 1:1 Radonić (50.), 2:1 Štefančić (55.), 2:2 Petar Paradžik (70.).

OMLADINAC (J): Gavljak (41. Brandis), Goran Kristek, Domagoj Hulak, Šlegl (55. Tomić), Kocur (41. Kanisek), Josip Hulak, Denis Kristek, Kerovec, Dorijan Hulak, Kvasnovski, Štefančić. Trener: Domagoj Vragolović.

POLET: Miro Vuksanović, Gradištanac, Doko, Tanasić, Pilić, Rebić, Đuretković, Radonić, Vuksanović, Petar Paradžik, Penava. (Još je igrali: Gavran, Rašić).

Po vrlo hladnom vremenu i zaleđenom terenu nogometaši Omladinca ugostili su Semeljčane u svojoj prvoj pripremnoj utakmici uoči proljetnoga dijela prvenstva. S obzirom da je teren bio zaleđen treneri su se dogovorili da se utakmica odigra dva puta po 40 minuta.

U prvom poluvremenu bila je to zanimljiva utakmica s dosta ritma i i lijepih akcija. Domaćini su imali veći posjed lopte, ali su i Semeljčane propustili realizirati dvije odlične prilike. U 20. minuti Josipovčani dolaze u vodstvo, a strijelac je Dorijan Hulak. Asistent je bio Denis Kristek. Bio je ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

Početkom drugoga dijela gosti su izjednačili rezultat na 1:1 Prekrasnim udarcem s ruba kaznenoga prostora pogodio je Matija Radonić. U 55. minuti Omladinac je ponovo došao u vodstvo. Dorijan Hulak ubacio je loptu u kazneni prostor, a glavom gostujuću mrežu pogađa Štefančić. U 70. minuti bolju igru gosti su okrunili izjednačujućim pogotkom. Strijelac za konačnih 2:2 bio je Petar Paradžik.

VINOGRADAR – SLAVONAC (SD) 4:2

Iako vrijeme nije bilo naklonjeno nogometašima i nogometu, susjedi su odigrali prvu pripremnu utakmicu. U Mandićevcu su se sastali županijski drugoligaš Vinogradar i trećeligaš Slavonac iz Drenjskoga Slatinika. U zanimljivoj utakmici gosti su, nakon vodstva „vinogradara“ (autogol) preokrenuli rezultat i golovima Josipa Buđakija i Mateja Poljarevića i poveli 2:1. Međutim, iskusni Josip Fehir poravnava rezultat na 2:2 da bi ipak iskusniji domaći igrači riješili utakmicu u svoju korist. Za 3:2 gol je postigao Kristijan Grgovića da bi konačnih 4:2 postavio Mateo Bičanić.

Na kraju utakmice, i jedna i druga momčad bile su zadovoljne jer su ostvarile osnovni cilj: nakon početnih priprema igrači su se istrčali i pokazali da su se zaželjeli lopte.

I jedni i drugi nastavljaju s pripremama za početak proljetnoga dijela prvenstva. Nogometaši Vinogradara u prvom će kolu na gostovanje u Strizivojnu gdje će imati priliku prekinuti crni niz loših rezultata na gostujućim utakmicama.

Izvor: DJ Sport/Miro Šola