Brojni nogometni klubovi iz Đakovštine jučer su odigrali svoje pripremne utakmice.

Petar Paradžik “torpedirao” Naprijed, Širokopoljci remizirali protiv Murse, vukovarski trećeligaš dominirao u Ivanovcima, Selčani bolji od Preslatinčana.

MURSA – HAJDUK (ŠP)  3:3 (3:2)

Nogometaši Murse u okviru 25.memorijalne utakmice posvećene Zlatku Zobundžiji, odigrali su utakmicu protiv Hajduka iz Širokoga Polja. Golom Stjepana Gurdona Širokopoljci su poveli 1:0, ali su Osječani do odlaska na odmor preokrenuli rezultat u svoju korist 3:2. Strijelci za Mursu bili su: Dragičević, Opačak i Grgić. Strijelac drugoga gola za Hajduk bio je ponovo Gurdon.

U drugom poluvremenu Matej Veselinović postigao je pogodak za konačnih 3:3.

MLADOST (I) – VUKOVAR 91.  1:7 (1:4)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Hrvoje Lovrić i Zvonimir Novoselić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Brajković (3.), 0:2 Brajković (16.), 1:2 Zlatko Aničić (25.), 1:3 Marinčić (35.), 1:4 Brajković (41.), 1:5 Brajković (52.), 1:6 Dragojević (70.), 1:7 Foro (90.).

MLADOST (I): Dolić, Drobina, Goran Išasegi, Mikloš, Pešut, Josip Lulić, Jurić, Bauer, Ivan Lulić, Zlatko Aničić, Ivan Išasegi. (Još su igrali: Drobina, Bošnjak, Kolar, dudaš, Lovrić, Mario Išasegi, Karas). Trener: Dražen Higeli.

VUKOVAR 91.: Đilas, You Ki Hwan, Marinčić, Mihajlović, Dragojević, Ceranić, Rajić, Dong, Brajković, Foro, Plum. (Još su igrali: Mikić, Knežević, Suton, Čupić, Karač, Carević, Gelemenović.). Trener: Ivica Radoš.

Vukovarski trećeligaš došao je do visoke i očekivane pobjede protiv Ivanovčana. Već u trećoj minuti golom raspoloženoga Dine Brajkovića Vukovarci su poveli 1:0, a u 16. minuti rezultat je već bio 2:0., a strijelac je ponovo Brajković. Domaćini su u 25. minuti golom Zlatka Aničića smanjiti na 1:2, ali to je bilo sve što se tiče napadačkih akcija Mladosti. Do kraja susreta, Vukovarci su dominirali i iz minute u minutu povećavali svoju prednost do konačnih 7:1.

POLET – NAPRIJED  6:1

U općinskom srazu Semeljčana i Mrzovićana uspješniji su bili domaćini koji su došli do visoke pobjede. Najzaslužniji za pobjedu Poleta je raspoloženi strijelac Petar Paradžik koji je postigao četiri pogotka, a u listu strijelaca upisali su se i Mario Vuksanović i Ivan Dubravac. Počasni pogodak za Naprijed postigao je Ivan Mravunac.

OMLADINAC (ĐS) – SLAVONAC (P)   5:1

Selčani su od samog početka dominirali utakmicom. Omladinac je poveo golom Marija Mikloša, a zatim su se u listu strijelaca upisivali: Stjepan Vardić, Kristijan Vrtarić (11 m) i Ante Bagarić. Preslatinčani su smanjili rezultat na 4:1 golom iz penala da bi konačnih 5:1 postavio Stjepan Vardić.